Co na suché vlasy: 8 rad, které pomohou ještě dnes

Poslední aktualizace článku: 26. června 2023

Suché vlasy rozhodně nepředstavují onu pomyslnou korunu krásy, kterou by se chtěla některá z nás chlubit, je to tak? Ať už jde o odbarvené vlasy, které ničí peroxid, suché a krepaté vlasy, které máte od přírody nebo o vlasy poškozené tepelným stylingem, níže vám prozradíme několik tipů, které vám je mohou pomoci dostat znovu do formy.

Poškozené vlasy bohužel nejsou žádnou výjimkou. Některé ženy se ke svým loknám chovají velmi špatně, takže pak na ulicích vídáme suchou slámu na hlavě a další pohromy, nad kterými nám nezbývá nic, než kroutit nechápavě hlavou.

Husté vlasy zároveň nebyly dány do vínku každé z nás. Některé je máme řídké, jemné a snadno se mastící od přírody. Ani bujná hříva ale nemusí být za každých okolností výhrou. Suché a lámavé vlasy mohou být i ty kudrnaté a vlnité, protože postrádají dostatek vlhkosti a kožní maz po nich obvykle nedokáže sjet až úplně dolů. Také ho navíc nemusí být hodně (za čímž může být od přírody suchá pokožka), takže jak vidíte, jedno jde často ruku v ruce s druhým.

Jak na suché vlasy, aby jim nic nescházelo a byly plné života?

Šampon na suché vlasy

Mytí vlasů je velice důležité, protože z nich odstraňuje nečistoty. Zároveň jsou během něj vlasy náchylnější k poškození a dopouštíme se během něj nejrůznějších hříchů, které mají na kvalitu a vzhled vlasů nemalý vliv. Mezi hlavní zásady v tomto ohledu patří používání kvalitního přírodního šamponu a kondicionéru na suché vlasy, který jim dodá potřebnou péči a zbytečně je nevysuší.

Přečtěte si: Proč si vybrat šampon na růst vlasů?

Maska na suché vlasy

Alespoň jednou týdně by se měla také aplikovat maska na suché vlasy, která bude obsahovat oleje a další pečující složky. Na krepaté vlasy dobře působí například zábal z olivového oleje, arganového oleje nebo kokosového oleje. Maska by měla působit alespoň 30 minut a poté by se měly vlasy opravdu dobře umýt.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Správná technika

Co na suché vlasy: 8 rad, které pomohou ještě dnes

Podceňovat by se neměla ani správná technika mytí vlasů. Naprostým základem je střední teplota vody. Pokud bude příliš vysoká, dojde k nadměrnému vysušení a poškození vlasů. Také se snažte nemýt vlasy příliš často a šampon aplikujte především ke kořínkům. Do délek poté steče při oplachování, což k jejich šetrnému očištění obvykle stačí.

Tip: Proč dochází k šedivění vlasů?

Česání

Suché vlasy by se také měly správně česat. V první řadě se snažte mít po ruce správný typ kartáče (nejlepší jsou takové, které obsahují přírodní štětiny a vlákna). Za vlasy také při česání netahejte, protože by se mohly polámat a ještě více poškodit. Nikdy vlasy nečesejte hned po umytí.

Co na suché vlasy: 8 rad, které pomohou ještě dnes

 

Barvení vlasů

Pokud si z nějakého důvodu barvíte vlasy na jiný odstín, než který vám nadělila příroda, zapomeňte na zesvětlení vlasů, které může suché vlasy zbavit ještě většího množství hydratace. Raději sahejte po barvách s olejovým komplexem. Případně si vybírejte ty, které jsou co nejvíce přírodní.

Tepelný styling

Dalším morem, který nedělá suchým vlasům ani trochu dobře, je agresivní tepelný styling. Zvlášť, pokud nepatříte k troškařům a volíte vždy tu nejvyšší teplotu. Vždy volte teplotu nižší a používejte ochranný sprej proti působení tepla. Nikdy vlasy neupravujte teplem, pokud z nich ještě odkapává voda.

Co na suché vlasy: 8 rad, které pomohou ještě dnes

Stříhání konečků

Dalším tipem, který může podpořit rychlost růstu zdravých vlasů, je pravidelné zastřihování poničených konečků. Suché vlasy mívají tendenci k lámání a k šíření poškození do délek, kvůli čemuž se snadno cuchají a nevypadají ani trochu dobře. Pravidelná návštěva u kadeřníka by tedy měla být naprostou samozřejmostí.

Vnitřní výživa

I když budete dělat všechno správně, neměly byste zapomínat na vitamíny na vlasy, které se postarají o to, aby měly správný základ pro svůj růst a pěstěný vzhled. V jejich složení hledejte pivovarské kvasnice, přesličku rolní, kopřivu dvoudomou, vitamíny skupiny B, kolagen a mnoho dalších látek, které jsou klíčové i pro udržení normálního stavu pokožky a nehtů.

Jaké tipy a triky na suché vlasy znáte vy?

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️