6 tipů, co a jak na rychlý růst vlasů

Přípravky na rychlý růst vlasů zažívají v posledních několika letech nevídaný boom. Ačkoliv vám nechceme kazit radost, vaše kštice potřebuje ke svému prospívání co nejkomplexnější péči. Někdy je to alchymie, ale věříme, že díky našim tipům tento úkol hravě zvládnete.

Neustále se samy sebe ptáte, proč vám nerostou vlasy tak rychle, jak byste si představovaly? Na vině může být hned několik faktorů. A ne se všemi je možné něco udělat. V tomto ohledu hovoříme především o vaší genetické výbavě. Pokud nemáte ve vínku informaci o tom, že můžete mít vlasy jako Locika, nic s tím neuděláte.

Na druhou stranu, i s ne úplně kvalitní výbavou můžete dosáhnout celkem dobrých výsledků. Ty ale závisí na vaší výživě a celkové péči.

Co by vám tedy mohlo pomoci?

Maska pro rychlý růst vlasů

Budete potřebovat: 140 g kokosového másla, ½ hrnku čistého kakaového prášku, ¾ lžíce mleté skořice

Všechny ingredience společně rozmíchejte v misce, dokud nezískají krémovou konzistenci. Následně tuto směs vetřete do kořínků vlasů, dejte si na hlavu koupací čepici a nechte působit cca 30 minut. Vlasy posléze umyjte teplou vodou a šamponem.

Šampon na rychlý růst vlasů

✅ TIP NAŠÍ REDAKCE

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

👉 Výsledky testu

V ideálním případě se v drogerii dívejte po šamponech, které mají na sobě nápis “pro podporu růstu vlasů”. Mohou obsahovat lopuch, kopřivu nebo jiné bylinky, které používaly už naše maminky a babičky.

Dalším skvělým tipem jsou šampony s vitamíny skupiny B, které dodávají vlasům energii k růstu. Někomu vyhovují i šampony s kofeinem, který prokrvuje pokožku. (Takže se k vlasům dostane dostatek živin.) Otestovat lze i šampon s obsahem chininu.

Potraviny pro dlouhé vlasy

Hodně toho dělá i složení vašeho jídelníčku. Čím méně průmyslově zpracovaných potravin v něm je, tím lépe.

Speciálně svou pozornost zaměřte na:

  • Vejce
  • Bobulovité ovoce
  • Špenát
  • Tučné ryby
  • Sladké brambory
  • Avokádo
  • Ořechy
  • Semínka
  • Fazole

Aby to ale mělo nějaký efekt, musíte se zdravě stravovat každý den. Ne jen jednou za měsíc.

Přípravky na rychlý růst vlasů

Zdravý jídelníček lze doplnit dlouhodobým užíváním doplňků stravy na podporu růstu vlasů. Obvykle obsahují vitamíny (A, B, C, E) minerály (zinek), bylinky (např. přeslička rolní, kopřiva dvoudomá) a jiné látky (selen, měď, MSM – methylsulfonylmethan, L-Methionin, kolagen, L-Cystein apod.). Poměrně často jsou tyto doplňky stravy výhodné i pro pokožku a nehty. Počítejte ale s tím, že je musíte používat pravidelně a delší dobu.

Masáž hlavy

Dobrým tipem, který můžete při svém úsilí vyzkoušet, je nepochybně masáž hlavy. (Tím rozhodně nemáme na mysli drásání vlasové pokožky nehty.) Správně provedená masáž hlavy má relaxační účinky. Navíc, přivede do pokožky hlavy více krve, takže se k vlasům dostane víc živin.

STOP teplené úpravě

Tepelná úprava vlasům z dlouhodobého hlediska příliš neprospívá. Činí je suché, lámavé a náchylnější k poškození. Možná si myslíte, že to není podstatné. Skutečnost je ale taková, že pokud se vám poškodí konečky až do délek, rychleji upadnou a vlasy se tím zkrátí. I když se to nestane na všech vlasech, délky ztratí hustotu a nakonec to stejně skončí stříháním.

Máte nějaké vlastní tipy, jak podpořit rychlost růstu vlasů? Pokud ano, budeme rádi, když se nám s nimi svěříte do komentářů pod článkem.

Zdroje informací

https://www.healthline.com/nutrition/foods-for-hair-growth – Potraviny pro podporu růstu vlasů (anglicky)

https://www.healthline.com/health/what-makes-hair-grow – 10 tipů pro rychlejší růst vlasů (anglicky)

✅ TIP NAŠÍ REDAKCE

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

👉 Výsledky testu
Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest