7 tipů, co a jak na rychlý růst vlasů

Poslední aktualizace článku: 30. června 2022

Přípravky na rychlý růst vlasů zažívají v posledních několika letech nevídaný boom. Ačkoliv vám nechceme kazit radost, vaše kštice potřebuje ke svému prospívání co nejkomplexnější péči. Někdy je to alchymie, ale věříme, že díky našim tipům tento úkol hravě zvládnete.

Neustále se samy sebe ptáte, proč vám nerostou vlasy tak rychle, jak byste si představovaly? Na vině může být hned několik faktorů. A ne se všemi je možné něco udělat. V tomto ohledu hovoříme především o vaší genetické výbavě. Pokud nemáte ve vínku informaci o tom, že můžete mít vlasy jako Locika, nic s tím neuděláte.

Na druhou stranu, i s ne úplně kvalitní výbavou můžete dosáhnout celkem dobrých výsledků. Ty ale závisí na vaší výživě a celkové péči.

7 tipů, co a jak na rychlý růst vlasů

Co by vám tedy mohlo pomoci?

Maska pro rychlý růst vlasů

Budete potřebovat: 140 g kokosového másla, ½ hrnku čistého kakaového prášku, ¾ lžíce mleté skořice

Všechny ingredience společně rozmíchejte v misce, dokud nezískají krémovou konzistenci. Následně tuto směs vetřete do kořínků vlasů, dejte si na hlavu koupací čepici a nechte působit cca 30 minut. Vlasy posléze umyjte teplou vodou a šamponem.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Šampon na rychlý růst vlasů

7 tipů, co a jak na rychlý růst vlasů

V ideálním případě se v drogerii dívejte po šamponech, které mají na sobě nápis “pro podporu růstu vlasů”. Mohou obsahovat lopuch, kopřivu nebo jiné bylinky, které používaly už naše maminky a babičky.

Dalším skvělým tipem jsou šampony s vitamíny skupiny B, které dodávají vlasům energii k růstu. Někomu vyhovují i šampony s kofeinem, který prokrvuje pokožku. (Takže se k vlasům dostane dostatek živin.) Otestovat lze i šampon s obsahem chininu.

Ve složení šamponů na podporu krásných vlasů také hledejte:

 • Aloe vera
 • Bergamot
 • Levanduli
 • Chmel
 • Konopí
 • Mátu

Kondicionéry na vlasy

Po umytí vlasů šamponem je vhodné použít kondicionér na vlasy ze stejné řady, protože se s účinkem šamponu podporuje navzájem. Kondicionér navíc funguje tak, že vlas po umytí uzavře a uhladí ho, takže nedojde k jeho nadměrnému poškozování a vlasy půjdou také lépe rozčesat. Stejně jako u šamponu hleďte na přírodnější složení, v jehož obsahu najdete kurkumu, panthenol, kofein a další látky, které podporují růst a zdravý vzhled vlasů.

U šamponů a kondicionérů také nezapomínejte hlídat, aby v sobě neměly sulfáty. (Které se do nich přidávají zcela běžně.) Sulfáty zvyšují pěnivost šamponu, takže máte pocit, že mnohem lépe fungují. Ve skutečnosti to ale není pravda. (Kvalitnější přípravky jsou naopak ty, které nepění skoro vůbec.) Sulfáty navíc narušují přirozenou bariéru pokožky, takže je lepší se jim vyhnout.

Potraviny pro dlouhé vlasy

Hodně toho dělá i složení vašeho jídelníčku. Čím méně průmyslově zpracovaných potravin v něm je, tím lépe.

Speciálně svou pozornost zaměřte na:

 • Vejce
 • Bobulovité ovoce
 • Špenát
 • Tučné ryby
 • Sladké brambory
 • Avokádo
 • Ořechy
 • Semínka
 • Fazole

Aby to ale mělo nějaký efekt, musíte se zdravě stravovat každý den. Ne jen jednou za měsíc.

Přípravky na rychlý růst vlasů

7 tipů, co a jak na rychlý růst vlasů

Zdravý jídelníček lze doplnit dlouhodobým užíváním doplňků stravy na podporu růstu vlasů. Obvykle obsahují vitamíny (A, B, C, E) minerály (zinek), bylinky (např. přeslička rolní, kopřiva dvoudomá) a jiné látky (selen, měď, MSM – methylsulfonylmethan, L-Methionin, kolagen, L-Cystein apod.). Poměrně často jsou tyto doplňky stravy výhodné i pro pokožku a nehty. Počítejte ale s tím, že je musíte používat pravidelně a delší dobu.

Masáž hlavy

Dobrým tipem, který můžete při svém úsilí vyzkoušet, je nepochybně masáž hlavy. (Tím rozhodně nemáme na mysli drásání vlasové pokožky nehty.) Správně provedená masáž hlavy má relaxační účinky. Navíc, přivede do pokožky hlavy více krve, takže se k vlasům dostane víc živin.

STOP teplené úpravě

Tepelná úprava vlasům z dlouhodobého hlediska příliš neprospívá. Činí je suché, lámavé a náchylnější k poškození. Možná si myslíte, že to není podstatné. Skutečnost je ale taková, že pokud se vám poškodí konečky až do délek, rychleji upadnou a vlasy se tím zkrátí. I když se to nestane na všech vlasech, délky ztratí hustotu a nakonec to stejně skončí stříháním.

Máte nějaké vlastní tipy, jak podpořit rychlost růstu vlasů? Pokud ano, budeme rádi, když se nám s nimi svěříte do komentářů pod článkem.

Zdroje informací

https://www.healthline.com/nutrition/foods-for-hair-growth – Potraviny pro podporu růstu vlasů (anglicky)

https://www.healthline.com/health/what-makes-hair-grow – 10 tipů pro rychlejší růst vlasů (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️