Co na padání vlasů po porodu? Zastavte ho těmito vitamíny!

Poslední aktualizace článku: 6. října 2022

V těhotenství se řadám žen zlepší kvalita vlasů. Pro mnohé je tedy celkem šok, když jim pár týdnů po porodu začnou vlasy ve velkém množství padat. Jak tomu zabránit? A mohou vám pomoci homeopatika, nebo je lepší vsadit na něco úplně jiného?

Těhotenství je pro ženy opravdovou zatěžkávací zkouškou. Dítě potřebuje ke svému růstu živiny, které si k sobě stahuje z těla matky. Hormony, které jsou k udržení normálního těhotenství potřeba, však obvykle mají pozitivní vliv na kvalitu vlasů, které často vypadají lépe než v době, kdy žena těhotná nebyla.

Jelikož si lze na tento stav celkem rychle zvyknout, je naprosto pochopitelné, že vypadávání vlasů po porodu zrovna nevítáte s otevřenou náručí. (Naopak vám to může snížit už tak chatrné sebevědomí, které podkopává i změna postavy, stres a únava.)

Jak tedy k vypadávání vlasů po těhotenství přistupovat správně?

Za vším hledej hormony

Co na padání vlasů po porodu? Zastavte ho těmito vitamíny!

Jak už lze vyčíst z výše uvedených řádků, těhotenské hormony mají pozitivní vliv na kvalitu a hustotu vlasů. Jelikož po porodu dochází k jejich radikální změně, spolu s těhotenstvím se můžete rozloučit i s bujnou kšticí, která byla jeho vedlejším pozitivním účinkem. (Pro představu, hladina estrogenu a progesteronu se vrací do normálu cca do 24 hodin od porodu, což je poměrně radikální skok.)

Možná jste si toho nevšimla, ale v průběhu těhotenství vám skoro žádné vlasy nevypadaly. To je oproti normální situaci celkem citelný rozdíl, protože netěhotným ženám každý den vypadne v průměru 50-100 vlasů. Což znamená, že tuto změnu budou muset vaše vlasy nějak dohnat. (Což je právě v období po porodu.)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Nelze říct, jak dlouho toto období trvá. Některé ženy mohou zaznamenat padání krátce po porodu, u dalších se může objevit i po několika týdnech. Nejhorší ale situace bývá kolem 4. měsíce od porodu.

Co pomůže?

Nejspíš je vám jasné, že v tuto chvíli nemá význam spoléhat se na homeopatika, která vám k ničemu nebudou. Místo toho vsaďte na kvalitní vnitřní výživu, která je důležitá pro normální stav vlasů. (A co si budeme povídat, po těhotenství, které mělo zvýšené nároky na příjem živin, vám mohou některé důležité látky v organismu chybět.) Dobrou volbou jsou v tomto ohledu doplňky stravy, které mohou užívat i kojící ženy. (Což se vždycky dočtete na obalu.)

Ve složení hledejte:

  • Přesličku rolní
  • Kopřivu dvoudomou
  • Pivovarské kvasnice

Kromě těchto bylinek a přírodních látek také vyzkoušejte další pro vlasy důležité živiny, mezi které patří měď, kolagen, zinek, MSM, kyselina hyaluronová a mnoho dalších, včetně aminokyselin, mezi které patří L-Cystein, L-Methionin a L-Tyrosin.

Aby se stav vlasů stabilizoval, počítejte s tím, že doplňky stravy musíte užívat každý den a po dobu několika týdnů až měsíců.

Co na padání vlasů po porodu? Zastavte ho těmito vitamíny!

Co dalšího můžete vyzkoušet?

Samozřejmě, užívání doplňků stravy není jediným tipem, který se vám může ve vaší složité situaci hodit. Jejich užívání je vhodné podpořit používáním přírodního šamponu a kondicionéru, které vašim vlasům nabídnou kvalitní péči během každého mytí. (Jelikož jsou vlasy při umývání nejzranitelnější, určitě je vhodné je v této chvíli nějak podpořit.)

Cíleně si vybírejte přípravky bez obsahu sulfátů a dalších látek, které mají tendenci vlasy zatěžovat, vysušovat a podobně. Místo toho v jejich složení hledejte vitamíny a nejrůznější bylinné extrakty.

Co na padání vlasů po porodu? Zastavte ho těmito vitamíny!

Speciální pozornost věnujte:

  • Aloe vera
  • Kofeinu
  • Extraktu z máty
  • Extraktu z konopí
  • Extraktu z kopřivy dvoudomé
  • Panthenolu
  • Kurkumě

A dalším látkám, které podporují prokrvení pokožky hlavy, díky čemuž se k vlasům dostane víc živin. Další látky mají zase pozitivní vliv na ochranu vlasů před předčasným poškozením, dodávají jim potřebnou hydrataci a zvyšují jejich odolnost a lesk. Zároveň ale nechávají vlasy lesklé a snadno se po nich rozčesávají.

Jak dlouho vlasy po porodu vypadávaly vám?

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/parenting/postpartum-hair-loss – Ztráta vlasů po porodu (anglicky)

https://www.rajvlasu.cz/padani-vlasu/ – Jak se zbavit padání vlasů (česky)

https://www.webmd.com/baby/what-to-do-if-you-have-postpartum-hair-loss – Co dělat s vypadáváním vlasů po porodu (anglicky)

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️