10 nejlepších šamponů bez silikonu na rok 2021

Šampon na vlasy bez silikonů a parabenů je mantrou mnoha nakupujících. Opravdu jsou ale silikony ve vlasových produktech takové zlo? A pokud ano, z jakého důvodu? Jak poznat silikony v šamponech a které šampony bez nich si můžete v roce 2021 koupit, vám povíme v následujících odstavcích.

Najít recenze šamponů bez silikonu není vždycky úplně jednoduché. Zvykli jsme si na ně totiž tolik, že už je ve složení vůbec nevnímáme. To je ale chyba. Protože dlouhodobé působení silikonů na vlasy jim může uškodit.

Mezi negativní účinky silikonů v tomto ohledu patří například:

  • Blokace pečujících látek zvnějšku
  • Hromadění silikonů na vlasech (takže jsou postupem času vysušené)
  • Oslabení vlasů (které jsou následně náchylnější k lámání)

Samozřejmě, neexistuje jen jeden druh silikonu. Některé se dobře odstraňují vodou. Jiné jsou naopak odolnější a mají tendenci dělat postupem času silnější vrstvy.

Po čem se ve složení dívat?

Aby bylo možné silikony v šamponu vystopovat, je potřeba číst zadní etiketu výrobků. Vzhledem k tomu, že složení bývá většinou napsané anglicky, dívejte se po ingrediencích, které končí (nebo obsahují) -cones, -conols, -silanes a -siloxanes. Čím výš pak ve složení tato látka je, tím je jí ve výrobku víc. 

Nejlepší šampony bez silikonů pro rok 2021

Možná čtete etikety a máte pocit, že silikony jsou prakticky všude, co vezmete do ruky. Naštěstí, pár osvícených výrobců má v sortimentu i šampony, ve kterých silikony nejsou. Některé jsou cenově dostupné, jiné seženete jen na internetu (z jiných zemí), nebo v kadeřnických salonech.

Pantene Gold Series Sulfate Free Shampoo

Prvním adeptem, po kterém můžete sáhnout, je Pantene Gold Series Sulfate Free Shampoo (který je po internetu k dostání i v našich obchodech). Tento šampon byl původně určený pro afroamerické ženy, které potřebují vlasy pořádně umýt, ale zároveň vyžadují, aby ve vlasech zůstal olej, který vlasy hydratuje a chrání. Obsahuje arganový olej a vitamín B5.

✅ TIP NAŠÍ REDAKCE

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

👉 Výsledky testu

Garnier Fructis Smoothing Treat Shampoo, Avocado extract

Mrknout se můžete i na tento šampon od populární značky kosmetiky Garnier. Aby byly vaše vlasy hezky uhlazené a lesklé, obsahuje avokádo a kokos. Bude tedy vyhovovat ženám se suchými a nepoddajnými vlasy.

TRESemmé Botanique Nourish and Replenish Shampoo

Tento šampon, který používají i profesionálové, se dá sehnat i v každé lepší drogerii. Obsahuje kokosové mléko, kokosový olej a aloe vera. Takže je taktéž vhodný pro majitelky sušších vlasů. Zároveň má u uživatelek velmi vysoké hodnocení. Částečně i kvůli příjemné vůni.

Pantene Nutrient Blends Hair Volume Multiplier with Bamboo Silicone-free Shampoo

Tento šampon od Pantene se finančně trochu náročnější. Zato získáte pořádnou dávku komplexu vitamínů skupiny B. Podle uživatelských recenzí se tento šampon hodí pro majitelky hodně jemných vlasů, které potřebují šetrné mytí, ale zároveň i větší objem.

BIOLAGE R.A.W. Nourish Shampoo

Tento šampon je z tohoto článku nejdražší. Je sice dobře k sehnání. Při nákupu za něj ale buďte ochotní trochu připlatit. Na druhou stranu, za své peníze získají vaše vlasy péči, která obsahuje quinou, či med. Dokonce i použití je univerzální. Hodí se pro silnější, ale i pro hodně jemné vlasy.

Jaké další šampony bez silikonu vyzkoušet?

Pokud nejste žhaví do úplných novinek (či do produktů, které letos budou zažívat velký boom, i když jsou na trhu už trochu delší dobu), zkuste se podívat i po dalších šamponech od jiných značek.

Uživatelé a uživatelky si oblíbili i:

  • Natura Siberica Šampon pro mastné vlasy
  • Milva šampon Chinin
  • Klorane šampon s chininem a vitamíny B
  • RYOR bylinný šampon s panthenolem
  • Lavera šampon Volume & Strenght

Jaký je váš nejoblíbenější šampon bez silikonů? Budeme rádi, když nám své tipy napíšete do komentářů pod článkem.

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/why-is-silicone-bad-for-hair – Proč je silikon pro vlasy škodlivý? (anglicky)

https://maneaddicts.com/how-to-spot-and-avoid-silicones-in-hair-products/ – Jak vystopovat silikon v produktech na vlasy (anglicky)

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/silicone-free – 11 nejlepších šamponů bez silikonů pro rok 2021 (anglicky)

✅ TIP NAŠÍ REDAKCE

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

👉 Výsledky testu
Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest