10 nejlepších šamponů bez silikonu

Poslední aktualizace článku: 20. června 2023

Šampon na vlasy bez silikonů a parabenů je mantrou mnoha nakupujících. Opravdu jsou ale silikony ve vlasových produktech takové zlo? A pokud ano, z jakého důvodu? Jak poznat silikony v šamponech a které šampony bez nich si můžete v tomto roce koupit, vám povíme v následujících odstavcích.

Najít recenze šamponů bez silikonu není vždycky úplně jednoduché. Zvykli jsme si na ně totiž tolik, že už je ve složení vůbec nevnímáme. To je ale chyba. Protože dlouhodobé působení silikonů na vlasy jim může uškodit.

Mezi negativní účinky silikonů v tomto ohledu patří například:

  • Blokace pečujících látek zvnějšku
  • Hromadění silikonů na vlasech (takže jsou postupem času vysušené)
  • Oslabení vlasů (které jsou následně náchylnější k lámání)

Samozřejmě, neexistuje jen jeden druh silikonu. Některé se dobře odstraňují vodou. Jiné jsou naopak odolnější a mají tendenci dělat postupem času silnější vrstvy.

Po čem se ve složení dívat?

10 nejlepších šamponů bez silikonu

Aby bylo možné silikony v šamponu vystopovat, je potřeba číst zadní etiketu výrobků. Vzhledem k tomu, že složení bývá většinou napsané anglicky, dívejte se po ingrediencích, které končí (nebo obsahují) -cones, -conols, -silanes a -siloxanes. Čím výš pak ve složení tato látka je, tím je jí ve výrobku víc. 

Nejlepší šampony bez silikonů pro tento rok

Možná čtete etikety a máte pocit, že silikony jsou prakticky všude, co vezmete do ruky. Naštěstí, pár osvícených výrobců má v sortimentu i šampony, ve kterých silikony nejsou. Některé jsou cenově dostupné, jiné seženete jen na internetu (z jiných zemí), nebo v kadeřnických salonech.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Pantene Gold Series Sulfate Free Shampoo

Prvním adeptem, po kterém můžete sáhnout, je Pantene Gold Series Sulfate Free Shampoo (který je po internetu k dostání i v našich obchodech). Tento šampon byl původně určený pro afroamerické ženy, které potřebují vlasy pořádně umýt, ale zároveň vyžadují, aby ve vlasech zůstal olej, který vlasy hydratuje a chrání. Obsahuje arganový olej a vitamín B5.

Garnier Fructis Smoothing Treat Shampoo, Avocado extract

10 nejlepších šamponů bez silikonu

Mrknout se můžete i na tento šampon od populární značky kosmetiky Garnier. Aby byly vaše vlasy hezky uhlazené a lesklé, obsahuje avokádo a kokos. Bude tedy vyhovovat ženám se suchými a nepoddajnými vlasy.

TRESemmé Botanique Nourish and Replenish Shampoo

Tento šampon, který používají i profesionálové, se dá sehnat i v každé lepší drogerii. Obsahuje kokosové mléko, kokosový olej a aloe vera. Takže je taktéž vhodný pro majitelky sušších vlasů. Zároveň má u uživatelek velmi vysoké hodnocení. Částečně i kvůli příjemné vůni.

Pantene Nutrient Blends Hair Volume Multiplier with Bamboo Silicone-free Shampoo

Tento šampon od Pantene se finančně trochu náročnější. Zato získáte pořádnou dávku komplexu vitamínů skupiny B. Podle uživatelských recenzí se tento šampon hodí pro majitelky hodně jemných vlasů, které potřebují šetrné mytí, ale zároveň i větší objem.

BIOLAGE R.A.W. Nourish Shampoo

Tento šampon je z tohoto článku nejdražší. Je sice dobře k sehnání. Při nákupu za něj ale buďte ochotní trochu připlatit. Na druhou stranu, za své peníze získají vaše vlasy péči, která obsahuje quinou, či med. Dokonce i použití je univerzální. Hodí se pro silnější, ale i pro hodně jemné vlasy.

Jaké další šampony bez silikonu vyzkoušet?

10 nejlepších šamponů bez silikonu

Pokud nejste žhaví do úplných novinek (či do produktů, které letos budou zažívat velký boom, i když jsou na trhu už trochu delší dobu), zkuste se podívat i po dalších šamponech od jiných značek.

Uživatelé a uživatelky si oblíbili i:

  • Natura Siberica Šampon pro mastné vlasy
  • Milva šampon Chinin
  • Klorane šampon s chininem a vitamíny B
  • RYOR bylinný šampon s panthenolem
  • Lavera šampon Volume & Strenght

Jaký je váš nejoblíbenější šampon bez silikonů? Budeme rádi, když nám své tipy napíšete do komentářů pod článkem.

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/why-is-silicone-bad-for-hair – Proč je silikon pro vlasy škodlivý? (anglicky)

https://maneaddicts.com/how-to-spot-and-avoid-silicones-in-hair-products/ – Jak vystopovat silikon v produktech na vlasy (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️