Elektrizující vlasy: Co je způsobuje & 8 lehkých rad jak na ně

Poslední aktualizace článku: 22. dubna 2021

Jednou za čas se to stane každé. Začneme se česat, nebo si sundáme čepici a vlasy nám trčí do všech směrů. A někdy nám dají dokonce elektrickou ránu! Může s tímto problémem pomoci šampon na elektrizující vlasy, nebo je lepší zvolit nějaké jiné řešení?

Už ve fyzice jsme se učily, že rozlišujeme částice s neutrálním, pozitivním a záporným nábojem. A statická elektřina v našich vlasech je toho skvělým příkladem. Faktem ale je, že trčící a neupravené vlasy nejsou zrovna dvakrát v módě. Ještě horší jsou snad už jen mastné elektrizující vlasy, které jasně dokazují, že máte buď den smolař, nebo absolutně nezvládáte základy každodenní pečující rutiny.

Šampony a přípravky na elektrizující vlasy jsou jedna možnost. Tou druhou jsou pak některé další tipy z našeho níže přiloženého seznamu.

Co je způsobuje?

Trčící vlasy na hlavě jsou způsobené statickou elektřinou. Ta vzniká, pokud mají příliš pozitivní, nebo naopak příliš negativní náboj. Je to podobné, jako s magnety. Zatímco dva plusové, nebo dva mínusové náboje spolu nereagují, pozitivní a negativní náboj se přitahuje k sobě. Z toho plyne, že jde především o správnou volbu materiálů.

8 jednoduchých rad, jak na ně

Nyní se ale přesuneme od fyziky do praxe a podíváme se na to, jak se dá proti tomuto jevu bojovat.

Voda

Elektrizující vlasy: Co je způsobuje & 8 lehkých rad jak na ně

První pomoc svede obyčejná voda z kohoutku. Aby vlasy nepoletovaly, stačí si trochu navlhčit dlaně a jemně jimi přejet po vlasech. Tím by mělo dojít k vyrovnání pozitivního a negativního náboje.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Ionizační fén

Pokud vám předchozí řešení nedostačuje, můžete investovat do fénu s ionizační technologií, který dovede vlasy ošetřit tak, že nebudou tak elektrizovat. Ať se děje cokoliv!

Elektrizující vlasy: Co je způsobuje & 8 lehkých rad jak na ně

Dbejte na použitý materiál

Pokud nosíte čelenky, turbany, čepice nebo jiné vlasové aplikace a pokrývky, vybírejte si správně materiál, ze kterého jsou vyrobené. V ideálním případě by mělo jít o výrobky z bavlny, vlny nebo hedvábí.

Elektrizující vlasy: Co je způsobuje & 8 lehkých rad jak na ně

Hlavně nevysoušet!

Dobrým pomocníkem jsou i vlasové přípravky, které nevysouší vlasy. Ty poznáte nejčastěji podle toho, že neobsahují alkohol. Negativní vliv na kondici vlasů může mít i slaná voda, která vlasy umí mechanicky poškodit.

Méně si umývejte vlasy

Možná vám to nedává logiku, ale vlasům prospějete tím, že vlasy nebudete tak často umývat. Neříkáme, že máte chodit jako rousňák, ale delší interval mezi umýváním (klidně i jen o 1-2 dny) může přinést pozitivní výsledky.

Vyhoďte plastové kartáče

Pokud má na elektrizaci vlasů něco negativní vliv, tak používání kartáčů a hřebenů, které jsou vyrobené z umělé hmoty. Mnohem lepší jsou kartáče, které jsou vyrobené ze dřeva, nebo z jiných nestatických materiálů.

Pořiďte si mikrovlákno

Nosíte po umytí vlasů ručník na hlavě? Pak si obstarejte ručník, který je vyrobený z mikrovlákna. Také zapomeňte na tření vlasů ručníkem. Kromě toho, že je to poškozuje, jsou opět náchylnější k elektrizaci.

Noste culíky a copy

Poslední variantou je nošení culíků a copů. Pokud nejsou vlasy rozpuštěné, mají menší možnost pohybu do různých směrů. Myslete ale na to, že je nevhodné nosit příliš utažené vlasy. Nejsou dobré ani gumičky, které obsahují kovové části, které mohou vlasy rozřezat.

Jaké triky používáte proti elektrizujícím vlasům vy?

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-static-from-hair – Jak se zbavit statické elektřiny ve vlasech? (anglicky)

https://www.self.com/story/static-hair – Co dělat se statickými vlasy (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️