Pomoc! Zhubla jsem a padají mi vlasy! Co se s tím dá dělat?

Poslední aktualizace článku: 17. února 2022

Prakticky všechny ženy na světě touží po štíhlejší linii. Dokonce i ty, které své touhy veřejně nijak neventilují. Jenže, hubnutí může pro tělo představovat zátěž, na kterou může reagovat nadměrným vypadáváním vlasů. Dá se tomuto jevu nějak předejít?

Mnoho lidí se domnívá, že hubnutí vyřeší všechny jejich problémy. Ve skutečnosti vám jich ale může spoustu přidat. Dokonce i takových, se kterými jste rozhodně nepočítaly. Mezi takové patálie patří třeba vypadávání vlasů.

Jelikož se o tomto jevu ve společnosti příliš nemluví, může vás nadměrná ztráta vlasů po redukci hmotnosti vyděsit.

Proto se podíváme na to, proč k tomuto typu vypadávání vlasů dochází a zda se mu dá nějak předcházet.

Proč se to děje?

padání vlasů při hubnutí

Někteří lidé zhubnou a nemá to na ně žádný negativní účinek. Existují mezi námi ale i citlivější jedinci, jejichž tělo reaguje na úbytek hmotnosti tím, že jim začnou více vypadávat vlasy.

Lidské tělo je velmi citlivé na stres, nedostatek vitamínů a dalších složek výživy a na hormonální změny. A tomu všemu můžeme své tělo při hubnutí vystavit. (Zvlášť, pokud je váhový úbytek opravdu rapidní, nebo ho bylo docíleno nezdravou dietou.)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Tohle není pro vlasy při hubnutí dobré

Na světě existuje opravdu široká škála diet. V podstatě jen stačí otevřít internet a vybrat si tu, která vás v daném okamžiku zaujala nejvíce. Je ale nutné říct, že ne všechny diety jsou pro vaše tělo zdravé.

Co se týče vlasů, na jejich zdraví má negativní vliv:

  • Nárazová dieta
  • Dieta s minimem proteinů
  • Hodně restriktivní dieta (například zelná, nebo jablečná)
  • Operace na zmenšení žaludku

padání vlasů při hubnutí

I když tomu nebudete chtít věřit, nejlepším řešením pro vás bude, když se zaměříte na cvičení a zdravý jídelníček. Hubnutí možná nepůjde tak rychle, ale v průběhu cesty si osvojíte zdravé stravovací návyky, které budete dodržovat i v následujících letech. Také pro vás bude mnohem jednodušší si novou váhu udržet.

Je vypadávání vlasů po hubnutí nebezpečné?

Samotné vypadávání vlasů nebezpečné není. Je ale důležité tento jev neignorovat a začít se pídit po jeho příčině. Protože ta už by nebezpečná být mohla.

Pokud jste zkoušely diety, které velice drasticky omezují příjem běžných potravin (včetně proteinů), může to vést ke ztrátě aktivní svalové hmoty. Také můžete mít nedostatek železa, který se projevuje anémií. Také si můžete zadělat na zažívací potíže, na potíže se srdcem či na deprese a neplodnost.

Opravdu je tedy důležité jednat i při hubnutí rozumně a nenechat se ovlivnit něčím, co je zrovna moderní.

Prevence padání vlasů po hubnutí

padání vlasů při hubnutí prevence

Jak už bylo několikrát řečeno, nejlepší volbou je pomalejší hubnutí, kterého se dá docílit pozvolnou proměnou jídelníčku. Také nezapomínejte do svého denního harmonogramu zakomponovat nějaký typ pohybu, který pomůže budovat svalovou hmotu a vytvářet kalorický deficit.

Pokud nevíte, jak s pohybem začít, zkuste chodit po schodech, venčit několikrát denně psa nebo chodit pěšky na nákup. Také můžete zkusit pravidelné cvičení jógy. Poté, jakmile si uděláte ze cvičení zvyk, můžete přejít na něco náročnějšího.

Také se primárně nezaměřujte na vegetariánskou a veganskou stravu, protože vám může z dlouhodobého pohledu způsobit deficit některých důležitých živin.

Řešily jste někdy padání vlasů po hubnutí, nebo jste nic podobného nezaregistrovaly?

Zdroje informací

https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-and-hair-loss – Padání vlasů po hubnutí (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️