Co na poškozené vlasy: Pomůže šampon, maska nebo bylinky?

Poslední aktualizace článku: 2. února 2023

Poškozené vlasy jsou problémem, se kterým se potýká mnoho žen. Kromě toho, že na ně má negativní vliv žehlička, která pro jejich rovnání využívá teplo, na vině je i kulmování, odbarvování a mnoho dalších hříchů, kvůli kterým vlasy nerostou a na koncích se třepí. Co se dá s tímto problémem dělat? Na to se společně podíváme níže.

Ačkoliv téměř všechny ženy touží po krásných a pěstěných vlasech, ne každá má takové štěstí, aby je skutečně měla. Svou daň si tradičně vybírá špatně zvolená péče, agresivní styling, barvení a mnoho dalších věcí, včetně nedostatečné vnitřní výživy.

Dostat se zpět na trať ale nemusí být jednoduché, protože na začátku nemusíte vědět, s čím přesně máte začít. Proto vám nabídneme několik tipů a triků, které by vám to měly trochu usnadnit.

Nejlepší tipy, jak pečovat o poškozené vlasy

Šampon na suché a poškozené vlasy

Co na poškozené vlasy: Pomůže šampon, maska nebo bylinky?

Kámen úrazu často přichází už při samotném výběru správného šamponu. Poměrně často saháme po těch, které mají velké balení a jsou levné. To poslední, o co se zajímáme, je jejich složení, které nemusí být pro už tak zkoušené a oslabené vlasy příliš vhodné.

Při nákupu se proto na chvíli zastavte a zkuste vyhodnotit, jestli je pro vás daný šampon opravdu dobrý. V první řadě se informujte o tom, jestli obsahuje sulfáty. V případě že ano, vraťte ho zase zpátky na poličku a vyberte si takový, který je neobsahuje.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Sulfáty mohou způsobovat vysušování vlasů, takže mohou být nepoddajné a lámavé. Kromě jiného, v šamponu byste měly najít kofein na podporu růstu vlasů a další látky, které je posilují a zvláčňují. Jmenovat můžeme například panthenol, extrakt z kopřivy a konopí a mnoho dalších. Naprostou samozřejmostí by mělo být i používání kondicionéru na vlasy ze stejné řady a od stejného výrobce.

Domácí maska

Pokud potřebujete rychlou vzpruhu pro vlasy, pomoci vám může i maska, kterou aplikujete na vlasy alespoň jednou týdně.

Maska z banánu a medu:

  • 1,5 banánu
  • 2 lžíce medu

Rozmačkejte banán vidličkou a smíchejte ho v misce s kvalitním medem. Tuto směs pak aplikujte do délek a nechte ji působit alespoň 20 minut. Vlasy posléze umyjte teplou (nikoliv horkou) vodou a šamponem.

Výsledkem by měly být jemnější a lesklejší vlasy, které se lépe češou a upravují. V případě potřeby opakujte.

Co na poškozené vlasy: Pomůže šampon, maska nebo bylinky?

Bylinky na vlasy

V neposlední řadě nezapomínejte ani na svou vnitřní výživu a na její kvalitu. Kromě vitamínů skupiny B, vitamínu E, vitamínu A, vitamínu C a dalších, vaše tělo potřebuje i železo a proteiny. Zapomínat byste ale neměly ani na bylinky a na další přírodní složky, které se spojují s podporou růstu vlasů.

Speciální pozornost věnujte:

  • Kopřivě dvoudomé
  • Přesličce rolní
  • Pivovarským kvasnicím

Tyto látky můžete užívat i vnitřně. Stačí, když si vyberete vícesložkový doplněk stravy s jejich obsahem. Následně se pak stačí držet jeho doporučeného užívání.

Počítejte ale s tím, že aby se účinek jeho užívání mohl naplno projevit, musíte v jeho používání vytrvat po dobu několika týdnů až měsíců. Když to ale nevzdáte, s největší pravděpodobností uvidíte pozitivní vliv i na nehtech a kůži.

Možná vám to přijde zvláštní, ale v dobrém doplňku stravy na podporu růstu vlasů můžete najít i kolagen, MSM, měď, zinek, síru a další látky, které se tradičně spojují i s normálním vzhledem pokožky a nehtů.

A co dál?

Co na poškozené vlasy: Pomůže šampon, maska nebo bylinky?

Aby se vlasy dále nepoškozovaly, zapomeňte na agresivní česání. Také si do vlasů zbytečně nesahejte. Pomoci vám může i nošení správných vlasových doplňků. V případě, že nosíte gumičky s kovovými součástmi, nahraďte je takovými, které jsou celé vyrobené z látky. Kovové části totiž mohou vlasy poškozovat, takže při dlouhodobém nošení mohou způsobovat nečekané problémy.

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/herbs-for-hair-growth – 19 bylinek na podporu růstu vlasů (anglicky)

https://www.byrdie.com/hair-mask-recipes-for-damaged-hair-346747 – 12 receptů na domácí masky (anglicky)

https://www.svetsamponu.cz/prirodni-sampon/ – Přírodní šampony na podporu růstu vlasů (česky)

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️