Kopřiva pomůže i vašim zničeným, vypadávajícím vlasům!

Poslední aktualizace článku: 4. ledna 2024

Čaj z kopřivy si naše babičky a prababičky připravovaly na takzvané čištění krve. Výluh z kopřiv se však dá používat i z mnoha jiných důvodů. Třeba kopřivová voda na vlasy může podpořit vaši snahu o jejich růst a pěstěný vzhled. Nevěříte?

Tonika na vlasy existují snad už od počátku používání pečující a zkrášlující kosmetiky. Mezi bylinkami, které se používají již po dobu staletí, patří na první pohled zcela obyčejná kopřiva dvoudomá, která dost možná roste i v nějakém odlehlejším koutu vaší jinak pečlivě upravené zahrady. Říká se o ní, že může podpořit růst vlasů, ve skutečnosti toho ale svede mnohem víc.

Mezi nejlepší způsoby, jak použít kopřivu na vlasy, patří především aplikace kopřivového šamponu na přírodní bázi. (Rozhodně by neměl obsahovat silikony, parabeny či sulfáty.) Vyzkoušet také můžete již zmíněnou kopřivovou vlasovou vodu nebo výluh z čerstvých kopřiv, kterým si budete vlasy polévat po mytí.

Proč do toho jít? Na to se společně mrkneme níže.

Krásnější pokožka hlavy

Kopřiva pomůže i vašim zničeným, vypadávajícím vlasům!

Nedají vám dát spát lupy nebo pravidelnější výskyt akné ve vlasech, které se může v krajní situaci i dost nepříjemně zanítit? Aplikace vlasové kosmetiky s obsahem kopřivy by mohla být v těchto případech nápomocná, protože může přispět k udržení normálního stavu pokožky hlavy. Také by ji měli dobře snášet lidé, kteří trpí na ekzémy ve vlasech, ale pro větší jistotu nejprve vyzkoušejte kosmetiku s kopřivou na malé ploše kůže na vnitřní straně zápěstí. Pokud se nic nestane (tedy, nedojde třeba k zarudnutí nebo svědění), mělo by být možné kopřivovou kosmetiku bezpečně používat na pravidelné bázi.

Posílení vlasů

Rychlý růst vlasů může nastartovat i to, že posílíte své vlasy. Pokud nebudou vlasy suché, poškozené a slabé, s velkou pravděpodobností se vám nebudou samovolně ulamovat konečky, což vlasy přirozeně zkracuje.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Proti ztrátě vlasů

Má se za to, že pravidelné používání kvalitní vlasové kosmetiky s obsahem kopřivy, například ještě spolu s jemnou masáží pokožky hlavy, může přispět ke zmírnění ztráty vlasů. To ocení například ženy po porodu či lidé, které trápí padání vlasů po delší nemoci.

Kopřiva pomůže i vašim zničeným, vypadávajícím vlasům!

Růst vlasů

V neposlední řadě, krásné, silné, hydratované a zdravé vlasy budou s velkou pravděpodobností i hezky růst. V dohledné době tedy můžete konečně dosáhnout jejich vysněné délky, ze které dokážete vykouzlit nějaký pěkný účes.

Dá se používat i vnitřně

Kopřiva pomůže i vašim zničeným, vypadávajícím vlasům!

Možná jste o tom dosud neuvažovali, ale kopřiva dvoudomá se tradičně nepřidává jen do vlasové kosmetiky, ale i do doplňků stravy na podporu růstu vlasů, normálního stavu pokožky a nehtů. Samozřejmě se ale kombinuje i s dalšími živinami a bylinkami, které navzájem zesilují svůj účinek.

Pokud se rozhodnete nějaký takový doplněk s kopřivou spolu s kopřivovou kosmetikou vyzkoušet, v jeho složení by rozhodně neměly chybět ani pivovarské kvasnice, vitamíny skupiny B, zinek, železo, kolagen a mnoho dalších, včetně přesličky.

Mohou ji používat i lidé s barvenými vlasy?

Kopřiva pomůže i vašim zničeným, vypadávajícím vlasům!

Ano, kosmetiku s obsahem kopřivy mohou používat i ženy a muži, kteří mají barvené vlasy. Nemusíte se bát, že by měla negativní vliv na intenzitu barevného odstínu nebo způsobovala nějaké jeho nežádoucí změny. (U blond však i tak jednou za čas použijte speciální fialový šampon.)

Jak často po ní sahat?

Pokud jde o vlasový oplach, který si připravíte svépomocí, bude bohatě stačit, když ho budete dělat jednou týdně. 

Co se týče již hotové kosmetiky s kopřivou, ta je vhodná i pro každodenní používání. Platí to jak o šamponech, tak i o nejrůznějších bezoplachových kúrách a vlasových vodách, které se aplikují až ke kořínkům a na pokožku hlavy.

Samozřejmě, nejlepšího výsledku docílíte tehdy, když si vlasy nebudete mýt každý den, ale alespoň jednou za dva dny a méně často. Každodenní mytí vlasům příliš neprospívá, protože v mokrém stavu jsou nejnáchylnější k nežádoucímu poškození. To může nastat například po vystavení příliš horké vodě a při pravidelném fénování teplým vzduchem.

Když tato doporučení budete dodržovat, i tím byste měli přispět k tomu, že budou vaše vlasy v dohledné době o poznání krásnější.

Také máte zkušenost s používáním kosmetiky s kopřivou na vlasy?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️