Dámské moderní účesy: Co letí v tomto roce?

Poslední aktualizace článku: 12. dubna 2023

Pánské účesy a jejich trendovost jsme tu řešili poměrně nedávno. Jak si ale na tom pro letošní rok stojí ženy? Mohou se těšit na něco nového, nebo je pro ně jedinou smysluplnou (a dostatečně radikální) variantou pixie účes, který je vhodný i pro husté vlasy? V případě, že chcete mít před ostatními alespoň drobný náskok, dnes se podíváme na to, jakým stylům vlasů byste měly dát zelenou.

Jelikož je duben, už dávno žádná z nás neřeší účesy na ples, kterými ohromí všechny tanečníky v sále. Místo toho nejspíš hledáte účesy, které budou vhodné pro každodenní nošení a jejichž úprava a údržba vám nezabere příliš mnoho času a práce. I když by pro vás mohl přicházet (kromě pixie) v úvahu mikádo účes, který je vhodný i pro zralé ženy, rozhodně není na škodu se informovat o tom, jaké další alternativy pro vás v roce 2023 mohou přicházet v úvahu.

Proto budeme rádi, když se pohodlně usadíte a půjdete spolu s námi zjistit, co je v letošním roce moderní.

Texturované vrstvy

V případě, že máte od přírody málo objemné a tenké vlasy, určitě nic nepokazíte, když se rozhodnete vyzkoušet texturované vrstvy, které dodají vašemu účesu objem. V ideálním případě si nachystejte kulmu nebo natáčky a snažte se prameny vlasů trochu rozvlnit. Následně se nebojte použít dostatek stylingových přípravků, které od sebe jednotlivé vrstvy vlasů spolehlivě oddělí.

Kudrnaté retro

Pamatujete si, jaké vlasy měla hlavní představitelka prvního dílu Hříšného tance? Případně, pamatujete si, jaké vlasy měla asistentka Carrie Bradshaw v prvním díle filmového pokračování Sexu ve městě? Pokud pokyvujete souhlasně hlavou, pak je to přesně ten typ účesu, se kterým letos uděláte velkou parádu.

Ve své podstatě jde o středně dlouhý střih vlasů, které však při stylingu upravíte do bujných vln (proto se skvěle hodí pro přirozeně vlnité a kudrnaté vlasy). Tím se vlasy samovolně zkrátí do požadované délky. Vlny pak zafixujte vhodným stylingovým přípravkem, který je určen pro kudrnaté/vlnité vlasy a na podporu vln. Aby měly vlny perfektní tvar, vlasy si po umytí nečesejte a při jejich vysoušení použijte difuzér.

Střih ke klíční kosti

Dámské moderní účesy: Co letí v tomto roce?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Je úplně jedno, kolik je vám let nebo jestli máte rovné nebo vlnité vlasy. V letošním roce bude velmi trendy délka, která dosahuje přesně ke klíčním kostem.

Zaoblený bob

Pokud se vám zdají být kratší rovné vlasy pro váš typ obličeje a stylu příliš agresivní, letos si přijdete na své. Žhavým trendem je zakulacený bob, jehož konce jsou podtočené kartáčem směrem k obličeji. Bránit se nemusíte ani lehkému navlnění patky, která se postará o vysoce sofistikovaný dojem.

Zlaté devadesátky

Dámské moderní účesy: Co letí v tomto roce?

Nelze popřít, že mezi námi existují i milovnice minimalistického vzhledu. Právě pro ně bude nejlepší možností nošení účesu, který byl hodně populární v 90. letech a nechyběl snad v žádném dobovém seriálu. Rovné vlasy jsou rozdělené na pěšinku uprostřed a jejich délka dosahuje cca do poloviny krku. Všechny prameny pak mají po celé hlavě stejnou délku.

Sexy afro

Dámské moderní účesy: Co letí v tomto roce?

I když tento typ vlasů není v našich končinách moc obvyklý, jsou mezi námi jednotky žen, které se mohou pyšnit opravdu bohatým a hodně kudrnatým afrem, které má pořádný objem. Mnohé ženy to nemají rády, protože mají pocit, že jsou s takovými vlasy příliš extravagantní. Jelikož ale žijeme v době, kdy hraje prim inkluzivní vzhled, rozhodně neuděláte nic špatného, když se rozhodnete své vlasy nosit tak, jak vám je nadělila příroda. Důležité je jen to, aby byly vlny dokonale definované a upravené, jinak ale vlasy mohou trčet všemi směry.

Záclonková ofina

Dámské moderní účesy: Co letí v tomto roce?

Tento trend byl v hledáčku žen před několika lety, v poslední době se ale opět vrací do módy. Pokud chcete jít s dobou, nechte si ustřihnout ofinu, kterou následně rozdělíte uprostřed a každý konec postrčíte na opačnou stranu obličeje.

Zkosené mikádo

Ve své podstatě je to určitá variace na účes Victorie Beckham. Jen s tím rozdílem, že vzadu nejsou vlasy sestříhané a tak krátké. Vlasy mají po celé hlavě jednotnou vrstvu, která se směrem od zadní strany krku směrem k obličeji postupně prodlužuje do dvou ostrých cípů. Asi nemusíme říkat, že takový účes bude vyhovovat hlavně ženám, které mají od přírody perfektně rovné vlasy.

Jaký účes pro rok 2023 se vám nejvíc zamlouvá?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️