Účes na ples: 7 tipů na jednoduché účesy

Poslední aktualizace článku: 31. března 2023

Ples je společenská událost, která vyžaduje dokonalou úpravu zevnějšku. Kromě výběru šatů a líčení byste proto měly věnovat pozornost i tomu, jaký si uděláte účes. V případě, že nehodláte jít ke kadeřnici, nabídneme vám několik účesů, které zvládnete i v pohodlí domova.

Plesová sezóna je v plném proudu, není proto ani trochu divu, že přemýšlíte o tom, jak se na následující akci upravíte. Ne každá žena je ale zkušená kadeřnice, která dovede z normálně vypadajících kadeří a pramenů vykouzlit něco smysluplného, takže je pochopitelné, že si nejedna z nás trochu zoufá.

Zvlášť, když si připustíme, že na plese chceme vypadat nejlíp ze všech dam. Zahrát si jeden večer na Popelku, na kterou čeká princ, je totiž velmi lákavé.

Účes na ples: 7 tipů na jednoduché účesy

Jak tedy svůj plesový účes nepokazit a nestrávit jeho výrobou tři hodiny?

Stylizované vlny

Účes na ples: 7 tipů na jednoduché účesy

Určitě znáte takové ty účesy, které vypadají dost uvolněně, ale ve skutečnosti jsou promyšlené do posledního detailu. Nejčastěji jde o účesy z hustých vlnitých vlasů. Jak na ně?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Začněte tím, že umyté vlasy natočíte na kulmu nebo natáčky. Výsledkem by měly být definované, ale ne příliš těsné vlny, takže je můžete rozčísnout prsty nebo hřebenem a následně je od sebe trochu oddělit. Vlasy následně rozdělte do tří rovnocenně hustých sekcí (u krku, na zadní straně hlavy a na koruně). Poté kartáčujte strany dozadu, dokud nebudou naplocho na hlavě. Pevně je zajistěte průhlednými gumičkami. Následně zatlačte horní gumu směrem k čelu pro objem. Pak zakryjte gumičky ve spodních dvou culících sponkami do vlasů. Poté konce přišpendlete přes gumičky a nechte některé prameny volné pro jemnější efekt. Nakonec nastříkejte na vlasy lak, abyste zajistily, že zůstanou vlasy na svém místě.

Vlasová mašle

Je to docela jednoduché. Je jen na vás, jestli se rozhodnete udělat mašli přímo z vlasů, nebo sáhnete po textilní mašli, kterou do nich uvážete na ozdobu. V případě, že se rozhodnete pro variantu číslo dvě, vlnité vlasy obtočte ve dvou pramenech vždy kolem sebe směrem dozadu. Pak je v jednom místě zajistěte gumičkou a skryjte ji pod textilní mašli. Vlasy ve spodní části culíku budou díky vlnám krásně objemné.

Účes na ples: 7 tipů na jednoduché účesy

Glamour vlny

Opět nažhavte kulmu nebo si připravte natáčky. Nezapomínejte na to, že natočení pramenů (směrem k obličeji nebo ven) byste měly pravidelně střídat, protože díky tomu získají vlasy větší plasticitu a objem. Poté je po vychladnutí pročešte kartáčem a pořádně je nalakujte. V případě potřeby je můžete u hlavy i lehce natupírovat.

Baletka

Baletní účes zvládne i ta nejméně zkušená žena, protože pro jeho tvorbu bohatě stačí pěnová podložka ve tvaru donutu a několik pinetek. Navlékněte na učesané vlasy pěnovou podložku, kolem které začnete omotávat vlasy. Následně je pinetkami přišpendlete k hlavě. V případě zájmu můžete do výsledného účesu přidat stylovou vlasovou ozdobu.

Vikingský culík

Jste-li od přírody trochu drsnější, můžete si na hlavě vyrobit něco, co nosila Lagertha v seriálu Vikingové. Jak víte, nosila obyčejný culík. Byl ale ozvláštněn spoustou různě silných a spletitých copánků, které vykukovaly z rovných pramenů jejích blond vlasů. Přímo na hlavě můžete udělat několik boxerských culíků, které zajistíte průhlednou gumičkou, a které pak přidáte k ostatním vlasům do klasického culíku.

Heidi

Pokud to délka a hustota vašich vlasů dovoluje, vůbec nic nebrání tomu, abyste si udělaly cop, který následně obtočíte kolem celé hlavy. Buď můžete plést cop přímo u hlavy, nebo ho můžete udělat klasickým způsobem na obou stranách hlavy a pak je ve středu hlavy připevnit sponkami.

Wet look

V neposlední řadě jen tak nevyjde z módy ani wet look, čili mokrý vzhled vlasů. Pointa je v tom, že vlasy by měly být namočené do gelu a měly by mít jasně definovanou strukturu. Také by měly být perfektně rozčesané, jinak budete vypadat neupraveně.

Vlasy postupně sčešte směrem z obličeje, vždy si na hřeben dejte dostatek gelu, který pak necháte opravdu dobře zaschnout. Fixaci si můžete pojistit ještě tím, že použijete tužidlo nebo fixační lak na vlasy.

Máte nějaký vlastní tip na plesový účes, se kterým vždycky uděláte parádu?

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️