Jak mít husté vlasy? 9 tipů, které pomohou ještě dnes

Poslední aktualizace článku: 29. listopadu 2022

Zdá se vám, že vaše vlasy nerostou tak, jak byste si představovaly, a ještě vás zkouší tím, že jako naschvál padají? V tom případě nejste sama. Jelikož může jít o dost frustrující problém, podíváme se na několik tipů, které by vám mohly v této těžké situaci pomoci.

Vlasy jsou jedním z atributů krásy, takže je pochopitelné, že se je snažíme mít v co nejlepší kondici. Problém je ale celkem často v tom, že si dělají úplně co chtějí. Nerostou, vypadávají, nebo dokonce hrozí roztřepenými konečky.

Jelikož porozumět tomu, co vaše vlasy potřebují ke svému normálnímu růstu je klíčem k úspěchu, níže se podíváme na několik tipů, které byste měly co nejdříve vyzkoušet.

Vitamíny a bylinky

Tablety na vlasy, které obsahují vitamíny a bylinky, jsou v poslední době hodně žádané, protože obsahují látky, ze kterých může těžit i vaše kůže s nehty. Tradičně vlasům dělá dobře příjem vitamínu C, vitamínu E a vitamínů skupiny B, nepohrdnou ale ani zinkem, mědí, železem, kopřivou dvoudomou, přesličkou rolní, pivovarskými kvasnicemi a dalšími látkami, které jim nabídnou dostatečnou vzpruhu.

Šampony na růst vlasů

I když je vnitřní výživa nejzákladnějším pilířem vašich snah, zapomínat byste neměly ani na výběr správné kosmetiky. Mokré vlasy jsou nejnáchylnější k poškození, takže si zaslouží opravdu extra péči. Tu jim dopřejí kvalitní šampony na podporu růstu vlasů, které obsahují extrakt z aloe vera, kopřivy, konopí a dalších přírodních látek, včetně kofeinu. Kromě toho, že by vlasy měly přestat vypadávat by měly vypadat i viditelně lépe. (Nezapomínejte ale na to, že k šamponu patří kondicionér ze stejné řady.)

Pozor na diety

Možná jste na to nikdy nepomyslely, ale vlasům nedělá ani trochu dobře, když hladovíte. Z toho důvodu se doporučuje snižovat hmotnost nějakým zdravějším způsobem, který bude zahrnovat čerstvé ovoce, zeleninu, proteiny, luštěniny, celozrnné výrobky a cvičení, kterému se budete věnovat několikrát týdně.

✅ TOP 6 vitamínových komplexů na českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Kosmetické oleje

Ještě předtím, než si půjdete umýt vlasy přírodním šamponem, jim můžete dopřát olejovou masku, kterou můžete v některých případech aplikovat i na pokožku hlavy. Vhodný je například arganový olej, kokosový olej, olivový olej nebo rozmarýnový olej. Olej vetřete do vlasů a zakryjte je koupací čepicí a ručníkem. Před umytím počkejte alespoň 30 minut.

Masáž pokožky hlavy

Když si budete umývat vlasy přírodním šamponem na podporu růstu vlasů, zvažte, zda si při napěnění neuděláte lehkou masáž vlasové pokožky. Kromě toho, že vlasy budou lépe umyté, podpoříte prokrvení vlasových cibulek, takže se k nim dostane větší množství důležitých živin. (Které do těla dodáte z již zmíněných doplňků stravy na podporu růstu vlasů. Jak tedy vidíte, všechno souvisí se vším.)

Pozor na teplotu

 

Nemá smysl dělat všechno dobře, abyste pak vlasy spálily při tepelném stylingu. (To by byl teda pech, nemyslíte?) Z toho důvodu sahejte po fénu, žehličce a kulmě opravdu jen výjimečně. Když už to navíc musí být, vždy použijte sprej na ochranu vlasů proti teplu a snižte použitou teplotu. (To, že můžete zařízení rozpálit až na 220 °C opravdu neznamená, že byste měly tuto teplotu automaticky použít.)

Opatrně s barvením

Nejde jen o zesvětlování vlasů peroxidem, který je může vysušovat tak moc, že to odskáčou vaše konečky a délky. Vlasům nedělají dobře ani chemické barvy z drogerie, které mohou narušovat jejich strukturu. Pokud se nechcete barev na vlasy vzdát, zkuste si alespoň vybírat takové, které jsou na přírodní bázi.

Stříhejte

Asi to nebudete chtít slyšet, ale pokud máte mrtvé konce vlasů, které trčí do všech světových stran, nejde s nimi udělat nic jiného, než to, že se je rozhodnete ustřihnout. Jelikož se poškození nebude šířit do vyšších sfér délek, vlasy by měly brzy zase vyrůst.

Ochrana vlasů při spánku

Ano, i během spánku se mají vlasy tendenci poškozovat. Stačí si na ně lehnout, nebo je odírat o drsný povlak polštáře. Vlasy ocení, když se naučíte spát na saténovém nebo na hedvábném polštáři. V žádném případě také nechoďte spát s mokrými vlasy.

Co si z toho vzít? Především to, že úplným základem je volba kvalitního přírodního šamponu na podporu růstu vlasů, který doplníte o dlouhodobé užívání doplňků stravy na růst vlasů. Když k tomu navíc přidáte ještě další tipy z tohoto článku, samy po nějakém čase uvidíte, že to vašim vlasům prospělo.

Zdroje informací

https://www.svetsamponu.cz/huste-vlasy/ – Jak na husté vlasy přírodní cestou (česky)

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/grow-hair-faster – 6 tipů pro rychlejší růst vlasů (anglicky)

https://www.healthline.com/health/herbs-for-hair-growth – 19 bylinek na podporu růstu vlasů (anglicky)

https://www.healthline.com/health/what-makes-hair-grow – Jak podpořit růst vlasů (anglicky)

 

✅ TOP 6 vitamínových komplexů na českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest