Přeslička rolní: 6 účinků nejen na vlasy

Přeslička rolní se v poslední době řadí mezi oblíbené rostliny. Obsahuje totiž látky, které mohou prospět růstu vlasů. To ale není vše, co vám může tato bylinka nabídnout. Kvůli jakým dalším výhodám byste jí měli věnovat svou pozornost?

Přeslička rolní je vytrvalá bylina, která roste jak na území Evropy, tak v Asii a USA. Zajímavostí je, že i když jde o léčivku, často se považuje za plevel. Sbírání přesličky v přírodě bychom vám ale určitě nedoporučovali. Hlavně proto, že existuje poměrně vysoké riziko její záměny s jedovatou přesličkou bahenní.

Možná vás také překvapí, že přeslička rolní má mnoho dalších názvů. Setkat se lze třeba s pojmenováním divé proso, přanda, kopí sv. Václava, štětka nebo dokonce veverčí ocásek.

Tip: Na co jsou dobré pivovarské kvasnice?

Benefity přesličky rolní

Přeslička rolní: 6 účinků nejen na vlasy

Přeslička obsahuje větší množství kyseliny křemité. Když je půda, ve které roste, hodně bohatá na živiny, může v ní být až 10 % křemíku. Dále v ní najdeme saponiny, hořčiny, flavonoidy a mnoho dalších zajímavých látek.

Mezi největší výhody jejího používání patří:

 • Podpora pružnosti cév a podpora kardiovaskulárního systému
 • Podpora odolnosti organismu
 • Podpora normálního fungování jater
 • Podpora močových cest a vylučování
 • Podpora normálního stavu kostní hmoty

Tip: Aloe vera na vlasy

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Přeslička na vlasy

Jak už bylo řečeno, přeslička rolní může mít pozitivní vliv i na podporu krásy vaší kštice, z toho důvodu po ní mohou sáhnout lidé, které trápí například řídnutí vlasů. Vlasům, pokožce i nehtům přeslička dodává pevnost a zdraví, takže její doplňování může vhodně podpořit vaši celkovou péči o zevnějšek.

Užitím přesličky na vlasy se také zabývaly některé výzkumy. Antioxidanty z přesličky pomáhají snižovat mikrozáněty a stárnutí vlasových vláken způsobené volnými radikály. Vyšší obsah křemíku ve vlasových vláknech má pak za následek nižší rychlost vypadávání vlasů a také jejich zvýšený jas.

Přečtěte si: Jak na husté vlasy?

Nejlepší způsob užívání

Ať už máte poškozené vlasy nebo nějaký jiný problém, kvůli kterému vaše lokny nejsou v nejlepší kondici, vyzkoušejte vícesložkové vitamíny na vlasy, které kombinují přesličku rolní spolu s dalšími živinami na vlasy, pleť a pokožku.

Patří mezi ně třeba:

 • Pivovarské kvasnice
 • Kolagen
 • MSM
 • Zinek
 • Vitamín E
 • Vitamín A

A mnoho dalších látek, které chrání buňky před předčasným stárnutím, podporují normální stav červených krvinek (které jsou zodpovědné za transport živin) a dodávají tkáním hydrataci a pružnost.

Zkoušeli jste někdy přesličku rolní? 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️