Aloe vera na vlasy: Účinky na růst vlasů

Poslední aktualizace článku: 15. července 2021

Aloe vera je cizokrajná rostlina, která si poměrně nedávno našla místo mezi našimi pokojovkami. Se vzrůstajícími poznatky se také stalo součástí mnoha potravin a nápojů, či doplňků stravy. Víme ale, jak použít aloe vera na vlasy? Pokud si kladete stejnou otázku, odpověď najdete v dnešním článku.

Aloe vera olej na vlasy je běžně k sehnání v obchodě s kosmetikou. Nenechte se ale zmást. Za normálních okolností se oleje lisují například z ovocných jader, nebo ořechů. Uvnitř aloe vera je ale průhledný gel. To znamená, že tyto vlasové oleje obsahují nosič (například arganový olej), který je doplněný o pečující látky z aloe vera.

Pokud máte slabé vlasy se sklonem k vypadávání, možná vás zaujme i aloe vera sprej na vlasy. Taktéž se dá sehnat za pár korun po internetu, nebo v kamenné drogerii. A do vlasů ho následně aplikujete dle své potřeby.

Aloe vera na vlasy: Účinky na růst vlasů

Jsou to ale jediné metody, jak aloe vera na vlasy použít? 

Co je aloe vera?

Jak už bylo řečeno, aloe vera je cizokrajná rostlina hvězdicovitého tvaru, jejíž listy v sobě ukrývají bezbarvý hustý gel. Co se týče kosmetického využití, složky z aloe vera se přidávají do krémů pro suchou a citlivou pokožku. Aloe vera má kromě jiného schopnost zklidňovat podráždění, které bylo způsobené nadměrným působením slunce. Jak je to ale s účinky aloe vera na vlasy?

Mezi jeho ceněné vlastnosti patří schopnost:

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Aloe vera na vlasy: Účinky na růst vlasů

Někteří lidé jsou také schopni odpřisáhnout, že aplikace aloe vera na vlasy podporuje jejich růst. Toto tvrzení ale není podepřeno žádnou klinickou studií. Takže tento efekt nelze ničím podložit, ani zaručit.

Rizika používání aloe vera

Lidé většinou aloe vera snášejí velmi dobře. Samozřejmě se ale mohou objevit i nějaké občasné komplikace. Například u lidí, kteří jsou na aloe vera alergičtí. Pokud to o sobě nevíte a hodláte aloe vera používat poprvé, naneste si malé množství gelu (nebo přípravku) na vnitřní stranu zápěstí. Pokud se po dvou hodinách neobjeví zarudnutí, nebo jiná forma vyrážky, je pro vás bezpečné aloe vera aplikovat.

Pokud se naopak po dvou hodinách nějaká reakce objeví, bude pro vás lepší použití aloe vera oželet. Mohli byste pak mít například alergickou vyrážku. Takže by negativa převážila veškerá případná pozitiva.

Domácí maska na vlasy z aloe vera

Aloe vera na vlasy: Účinky na růst vlasů

Postupujte tak, že:

  • Smícháte 1 lžíci kokosového oleje a 2 lžíce gelu z aloe vera
  • Rozdělte vlasy na jednotlivé sekce a prsty aplikujte masku do délek a na konečky
  • Pokud chcete, masku aplikujte i na pokožku hlavy
  • Vlasy si zakryjte ručníkem a nechte masku působit
  • Po 30 minutách běžte masku smýt
  • Pořádně si vlasy umyjte šamponem
  • Do vlasů aplikujte i kondicionér

V ideálním případě tuto masku používejte jednou do týdne.

Existuje ale i několik dalších alternativ, které můžete vyzkoušet. Dalším tipem je domácí maska s aloe vera na vlasy, která kombinuje 4 lžíce aloe vera s 2 lžičkami jablečného octa a 1 lžičkou medu.

Případně, zkuste smíchat 2 lžíce bílého jogurtu s 2 lžícemi gelu z aloe vera a se 2 lžičkami medu. Záleží tedy jen na vás a na tom, co máte u vás doma v ledničce, či ve spíži.

Dávejte jen dobrý pozor na to, abyste si masku z vlasové pokožky umyli opravdu důkladně. Jinak hrozí, že vám ve vlasech zůstane mastnota, se kterou půjdete druhý den do školy, či do práce. Takže vaše snažení by nakonec přišlo vniveč.

Zkoušeli jste někdy domácí masku na vlasy s aloe vera? Nebo dáváte přednost jiným pečujícím složkám?

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/aloe-vera-for-hair – Aloe vera na vlasy (anglicky)

https://www.healthline.com/health/aloe-vera-hair-mask – Maska na vlasy z aloe vera (anglicky)

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️