Recepty na domácí kondicionéry na vlasy

Aby byly naše vlasy zdravé, krásné a šly jednoduše rozčesat, měly bychom jim kromě kvalitního šamponu dopřávat i vhodný kondicionér. Co když jste ale v ty, které se prodávají v obchodech ztratila důvěru? V takovém případě si ho můžete zkusit vyrobit svépomocí doma. Víte jak?

Nemusíte mít dlouhé vlasy, abyste věděla, že se jejich rozčesávání může někdy podobat hotovému očistci. Stačí, když si je jeden den navlníte a nanesete na ně spoustu stylingových přípravků. Hodně potrápit ale dovedou i polámané a zničené konečky, které usnadňují zacuchávání. (Takže i přes veškerou sílu vůle nakonec vezmete do ruky nůžky a vlasům uberete několik centimetrů délky.)

Někdy za to ale může jen smůla a špatný kondicionér. Místo honu na “ten pravý” si ho zkuste vyrobit sama doma.

Kondicionér s octem a vajíčky

I když je ocet považován za celkem agresivní látku, rozhodně to neplatí ve spojení s vašimi vlasy. Aby jim nic nechybělo, smíchejte vejce, trochu olivového oleje, med, ocet a citronovou šťávu a tuto směs nechce působit na vlasech po dobu 10-15 minut. Poté ji opláchněte teplou vodou. Po pravidelném používání zaznamenáte, že máte silnější, hebčí a zároveň lesklejší vlasy.

Kondicionér s kokosovým olejem a medem

Recepty na domácí kondicionéry na vlasy

V misce smíchejte jednu lžíci kokosového oleje a jednu lžíci medu. Přidejte k nim ještě jednu lžíci citronové šťávy, dvě lžíce nastrouhané kůry a jednu lžičku růžové vody. Následně masku aplikujte na vlasy, na kterých ji necháte působit po dobu 10-15 minut. Nakonec směs opláchněte pod tekoucí vodou.

Kondicionér z jablečného octa

Pokud vše ostatní selže, pomůže vám jablečný ocet. Dvě lžíce jablečného octa smíchejte s jednou lžící medu a dvěma lžícemi vody. Tuto směs však nechce působit jen v délkách.

Recepty na domácí kondicionéry na vlasy

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Kondicionér z jogurtu

Do misky rozklepněte vejce a přidejte k němu šest lžic bílého jogurtu. Směs pořádně smíchejte a nechejte ji působit na vlasech po dobu 15-30 minut. Poté ji opláchněte vodou.

Kondicionér s medem a olivovým olejem

Dvě lžíce medu smíchejte se čtyřmi lžícemi olivového oleje. Kondicionér pak naneste na vlasy, zakryjte je sprchovací čepicí, či ručníkem a nechte ho působit po dobu 30 minut. Poté ho opláchněte vodou.

Jak často je používat?

Recepty na domácí kondicionéry na vlasy

Většina doma vyrobených kondicionérů se podobá spíš maskám. Z toho důvodu je potřeba je používat jednou, maximálně dvakrát do týdne. V opačném případě by mohl mít kondicionér úplně jiný účinek, než jaký byste si na svých vlasech přály.

Takže, hlavně neztratit rozvahu a rozum.

Jaký je váš oblíbený domácí kondicionér na vlasy?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️