Nošení šátků a turbanů po chemoterapii

Poslední aktualizace článku: 22. září 2020

Rakovina je velmi ošklivá nemoc, kterou nechce zažít nikdo z nás. Bohužel, v populaci stoupá procento lidí, které s ní má zkušenost. A to buď osobně, nebo kvůli někomu z nejbližšího okolí. Jedním z vedlejších jevů léčby může být ztráta vlasů. Proto se dnes podíváme na nošení šátků a turbanů, které vám vrátí vaše sebevědomí.

Nikdo z nás si nepřeje sedět v ordinaci lékaře a slyšet, že trpí rakovinou. Samozřejmě, vědecké a lékařské postupy se za posledních padesát let tak posunuly, že se dá z některých jejích druhů úspěšně vyléčit. (Pokud máte štěstí a přijdete včas k lékaři, léčit se dá rakovina prsu, nebo varlat.)

To ale neznamená, že nebudete muset nic obětovat. Vaším denní chlebem budou operativní zákroky, užívání léků a v mnoha případech i chemoterapie, která oslabí replikaci poškozených buněk. S nimi ale bohužel i ty zdravé. Což může vést k vypadávání a následné ztrátě vlasů.

Nošení šátků a turbanů po chemoterapii

Abyste si i v tomto náročném období přišla stále upravená a krásná, popřemýšlejte o nošení šátků a turbanů. 

Důvody, proč si vybrat turban, nebo šátek

Nošení šátků a turbanů po chemoterapii

Hodně žen (ale i mužů) se špatně smiřuje s tím, že je nemoc připravila o vlasy. V jistém stádiu je pro ně ale mnohem přijatelnější si je ostříhat, či oholit, aby se nemuseli dívat na chomáče, které se každé ráno válejí na jejich polštáři.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Samozřejmě, řešením této situace může být pořízení paruky. Buďme k sobě ale naprosto upřímní. Opravdu kvalitní paruka, která je k nerozeznání od pravých lidských vlasů stojí spoustu peněz. (Mnohdy i tisíce.) Navíc, ne každý pacient má přístup ke kvalitním obchodům, kde by si mohl tyto paruky vyzkoušet. (Kupovat něco po internetu může být trochu risk, protože paruka může vypadat úplně jinak než na fotkách.)

Nošení šátků a turbanů po chemoterapii

Pod parukami se budete navíc s velkou pravděpodobností potit. Což v kombinaci s dalšími vedlejšími účinky nemoci/léčby nemusí být to pravé ořechové.

Oproti tomu šátky a turbany jsou:

  • Levné
  • Snadno k dostání
  • Šik
  • Dostupné v mnoha různých barvách a vzorech
  • Odlišné kvůli použitým materiálům (takže se dají nosit v každém ročním období a k prakticky každému dennímu i večernímu oděvu)
  • Hygienické (protože je lze jednoduše vyprat)
  • Variabilní (každý den je můžete nosit trochu jiným způsobem)

Nošení šátků a turbanů po chemoterapii

Podle libosti si lze na šátek, nebo na turban připevnit brož, nebo ozdobnou sponu, takže z fádního a nenápadného kousku dokážete udělat opravdový klenot. V případě, že budete mít šátků a turbanů víc (kvůli střídání podle ročních období) nebudete trpět na zpocenou hlavu. (Zvlášť, pokud v létě zvolíte šátky a turbany z lehkých a prodyšných materiálů.)

Ačkoliv proděláváte velmi těžké období, neměl by to být důvod k tomu, abyste zanedbávala sama sebe a svoji pohodu. Nezapomínejte, že pozitivní myšlení a naděje mají velký vliv na úspěšnost léčby.

Přejeme vám hodně štěstí a mnoho pohodových chvil!

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️