Tmavě červené vlasy: Ozvláštní vlasy nevšední krásou

Tmavě červené vlasy přitahují velkou pozornost. Ne každý si na ně totiž troufne. Často i kvůli tomu, že péče o tmavě červené vlasy vyžaduje znalost velké spousty tipů a triků, které je dovedou udržet v požadovaném odstínu co nejdéle. Chcete vědět víc? Tak určitě pokračujte ve čtení.

Tmavě červené vlasy nosí především ženy, které jsou si jisté samy sebou. Tak moc, že se vůbec nebojí přitahovat pozornost kolemjdoucích lidí. Ne každá odvážná duše ale ví, jak o ně správně pečovat. Jelikož se červené odstíny poměrně rychle smývají, dáme vám pár tipů, jak prodloužit intenzitu jejich odstínu.

Barvení vlasů na červeno přírodní cestou

Tmavě červené vlasy: Ozvláštní vlasy nevšední krásou

Henna

Některé druhy henny mají sytě vínovou barvu. Ta by měla na vlasech i poměrně dlouhou dobu vydržet. Výhodou této látky je i relativní šetrnost k vlasům. Myslete ale na to, že při snaze o změnu barvy vlasů budete muset počkat, až ty barvené hennou odrostou.

Červená řepa

Možná to zní bizarně, ale požadovaného odstínu vlasů můžete dosáhnout i tak, že své vlasy pravidelně opláchnete větším množstvím šťávy z červené řepy. Pokud tedy rády experimentujete, jděte do toho.

Tipy pro klasické barvení

Vyberte si správný odstín

Je rozdíl mezi plamenně červenou, jahodovou nebo tmavě vínovou. Proto si vezměte dostatek času na výběr. Ne každý odstín vám totiž bude sedět. Možná se kvůli tomu výprava za ideální barvou trochu prodlouží. Je to ale lepší než nosit něco, co vám nesluší. (Pokud chcete doopravdy uspět, zjistěte si něco o barevné typologii.)

Odbarvení

Aby byly tmavě červené vlasy vidět, hnědovlásky a majitelky tmavších odstínů vlasů si je budou muset s velkou pravděpodobností odbarvit. Jelikož ne každý je v této oblasti zručný, uděláte nejlíp, když se svěříte do rukou zkušené kadeřnici.

Barvení světlých vlasů

Majitelky světlých vlasů by si neměly vybírat tu nejintenzivnější červenou. Jelikož na blond a další světlé odstíny červená celkem dobře chytá, můžete ve finále vypadat jako cukrová vata. Lepší volbou pro vás bude jahodová blond.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Tmavě červené vlasy: Ozvláštní vlasy nevšední krásou

Jak prodloužit životnost tmavě červené barvy?

Jak už bylo řečeno, červené tóny vlasů mají tendenci se velmi rychle vymývat. Takže, z nádherné třešňové se během týdne, nebo dvou, stane něco vybledlého a unylého, co nemá s původním odstínem nic společného. S těmito triky to ale hravě zvládnete.

Zkuste studenější vodu

Bude to znít bláznivě, ale barvu vlasů můžete prodloužit tím, že při umývání nebudete používat příliš horkou vodu. V případě červených odstínů je mnohem lepší studenější teplota.

Přípravky s UV jsou vaši přátelé

Tmavě červené vlasy: Ozvláštní vlasy nevšední krásou

Ani UV záření nemá na sytost červených barev na vlasy dobrý vliv. Proto si opatřete tužidla, spreje a laky na vlasy, které mají blokátory UV záření. Využijete je hlavně v létě. Ale dají se nosit téměř celý rok.

Preferujte bezoplachové kondicionéry

Čím méně se vaše tmavě červené vlasy umývají, tím lépe. Na druhou stranu, vlasy mohou mít tendenci se cuchat. Proto pro vás bude ideální volbou bezoplachový kondicionér. Nastříkáte ho do vlasů a máte hotovo.

A co suchý šampon?

Nadužívání suchých šamponů se nedoporučuje. U červených vlasů je ale jejich běžnější používání doporučované. Opět totiž nedojde k nadměrnému vymývání barevných pigmentů.

Dejte sbohem teplu

V neposlední řadě, tmavě červené vlasy vám vydrží dělat parádu o něco déle, pokud na ně nepůjdete s tepelnou úpravou vlasů. Raději vlasy nechte uschnout přirozeně. Vlasy se dají bez použití tepla i natočit. Třeba na ponožku, nebo na pásek od županu. Tak proč je zbytečně zatěžovat?

Jak se staráte o zářivost svých červených vlasů vy? Máte nějaké vlastní tipy, které stojí za to zkusit?

Zdroje informací

https://www.loreal-paris.co.uk/tips-for-dyeing-hair-red – Tipy, které znát před barvením vlasů na červeno (anglicky)

https://www.allthingshair.com/en-us/hairstyles-haircuts/red-hair/make-red-hair-dye-last/ – Tipy, jak prodloužit životnost tmavě červených vlasů (anglicky)

https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/co-o-zenach-prozradi-odstin-vlasu-213589

https://www.rajvlasu.cz/odbarveni-vlasu/

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️