Způsoby, jak vytvořit vlny na vlasech

Ženy touží po rozmanitosti svého zevnějšku. Někdy máme náladu na to mít vlasy dokonale rovné a hladké. Jindy nám ke spokojenosti stačí dobrá foukaná. Když ale jdeme na rande, nebo na ples, chceme se blýsknout vlnitou hřívou. Na to, jak vytvořit vlny na vlasech se podíváme v dnešním článku.

Cesty k vlnám na vlasech jsou různé. Z našeho pohledu nelze říct, která z nich je správná, jelikož každá má své klady i zápory. Nemusíme snad ani zmiňovat, že i vzhled těchto vln se může dost znatelně lišit. (Kulma svede pravidelné a dokonale zakroucené vlny, natáčky se zase skvěle hodí jako základ pro retro a vintage účesy.)

Víte, co vše můžete na výrobu svých dokonalých vln použít? Pokud ne, rozšiřte si obzory a inspirujte se těmito několika způsoby.

Natáčky

Jedním ze způsobů, jak vykouzlit vlnité vlasy je ten, že si na noc nasadíte natáčky. Ty lze dávat jak na suché, tak na mokré vlasy. (I když, u toho hrozí, že vám vlasy do rána zcela neuschnou.) Vlasy na natáčky natáčejte ve středně hustých pramenech až k hlavě. Aby byl účes maximálně plastický, střídejte rolování pramenů k obličeji a ven.

Kulma

Komu přijde spaní v natáčkách jako nepohodlné, tomu doporučíme natáčení vlasů na kulmu. Aby byly vlny na vlasech opravdu perfektní, po uvolnění pramen stočte do ruličky a připevněte ji k hlavě pinetkou až do chvíle, kdy vlasy nebudou úplně vychladlé.

Žehlička na vlasy

✅ TIP NAŠÍ REDAKCE

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

👉 Výsledky testu

Když to jinak nejde, vystačíte si s vlnami, které vám na vlasech udělá žehlička. (Je ale nutné, aby nebyla moc široká.) Střední délku namotejte na jednu “ploténku” žehličky a plynulým tahem jeďte směrem dolů.

Copánky

Tento způsob je dnes sice považován za hluboké retro, ale pozvolna se vrací zpátky do módy. Večer před spaním si na vlasech udělejte stovky malých copánků a sundejte je až v průběhu rána. Pokud tolik času nemáte, každý pramínek přejeďte po celé délce žehličkou.

Ponožky

Trikem, který můžeme vidět na sociálních sítích je natáčení vlasů na ponožku. I když to zní trochu divně, opravdu to funguje! Celé to spočívá v tom, že z ponožky odstřihnete špičku a uděláte z ní malou ruličku s dírou uprostřed. Uděláte si vysoký culík, nasadíte na něj ponožku a kolem ní omotáte prameny vlasů, které předtím rozdělíte na půlku. Vlasy zajistíte pinetkou a jakmile se ráno probudíte, budete mít vlny jako princezna.

Drdol s tužidlem a vodou

U moře a v létě, kdy se více potíme, máme vždycky krásně navlněné vlasy. Nemusíte ale čekat na to, až teploty překročí tropickou třicítku. Místo toho si trochu navlhčete vlasy, dejte do nich tužidlo pro extra fixaci a udělejte si neupravený drdol. (Čím více zákrutů bude mít, tím více budete mít vln.) Nechte ho uschnout a klidně s ním běžte i spát. Účes plný divokých vln je ráno téměř zaručen.

✅ TIP NAŠÍ REDAKCE

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

👉 Výsledky testu
Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest