Chlapecké účesy: 9 střihů, které jsou ideální pro kluka

Poslední aktualizace článku: 22. června 2023

Pánské účesy jsme už v minulosti probírali. Co ale takové klučičí účesy, které udělají z vašeho syna hvězdu základní a střední školy? Pokud přemýšlíte, jak svého potomka motivovat k tomu, aby neměl vlasy jako vrabčí hnízdo, můžete se inspirovat některým z níže uvedených tipů.

I když už dnes o sebe pečují i muži (za což jim dáváme palec nahoru), pravdou je, že ti mladší musí do této fáze teprve dorůst. A tak se stává, že se díváte na svého syna a nechápete, proč si za živého boha nenechá pořádně ostříhat a učesat své háro.

Přečtěte si: Jaké jsou pánské moderní účesy?

Důležité je ale to, abyste si uvědomili, že chlapci v mladším věku potřebují něco skutečně unikátního, co je v jejich očích dostatečně cool na to, aby rodičům či kadeřníkovi dovolili na jejich vlasy vůbec sáhnout. S níže uvedenými účesy by to ale rozhodně neměl být problém.

Mohawk

Chlapecké účesy: 9 střihů, které jsou ideální pro kluka

Mohawk účes bude slušet hlavně energickým rošťákům. Ve své podstatě jde o účes ostrůvek, protože nejvíc vlasů je na středu hlavy, kde je můžete každé ráno nagelovat a nalakovat nahoru. Po stranách pak vezměte vlasy strojkem. Směrem k ostrůvku může být délka vlasů maličko delší než úplně dole, čímž vznikne přirozený přechod z holé hlavy k narostlým vlasům.

Na elegána

Jde o účes, který by se dal připodobnit k tomu, co znáte z filmů ze 30. a 40. let. Vlasy jsou od obličeje mírně podfouknuté směrem dozadu, čímž vznikne trochu větší objem. Na jedné straně však mohou vlasy zůstat trochu vyšší, takže účes bude působit méně konzervativně. Aby vlasy držely v požadovaném tvaru, měly by být trochu delší, vyfoukané a zafixované gelem a lakem. Stylově se budou hodit spíše k hodným hochům a milovníkům učení.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Tip: Zkuste undercut pánské účesy

Na Edgara

Tento typ účesu bude vyhovovat hlavně chlapcům, kteří sami sebe vnímají jako jiné, protože přesně takový je i tento účes. Vlasy jsou krátce střižené a jejich linie začíná až u kotlet. Ty jsou velmi krátké, ale vlasy pak okamžitě přechází do hustšího objemu. Nad čelem je pak vysoko střižená ofina. Nejlépe bude tento účes sedět chlapcům s hodně hustými vlasy.

Divoké vlny

I muži mají vlnité a kudrnaté vlasy, takže by byla škoda je skrývat. Nechte je zastřihnout do trochu delší délky a nechte je svobodně vlnit. (Maximálně je podpořte stylingovým přípravkem na fixaci vln.) Aby ale účes nepůsobil nudně, kolem uší a po stranách můžete těsně u spodní linie vlasů udělat lehký podhol.

Ofina

Chlapecké účesy: 9 střihů, které jsou ideální pro kluka

Touží-li váš chlapec po ofině, může ji mít! Zkuste opět ostrůvek, tentokrát ale s tím rozdílem, že vepředu necháte vlasy delší, aby se z nich dala udělat přiměřeně dlouhá ofina, která by měla ideálně končit zhruba v půlce čela. (Ofina skoro až v očích je spíš vhodná pro starší sexy ženy.)

Přečtěte si: Jaká je nejlepší barva vlasů?

Vlna

Chlapecké účesy: 9 střihů, které jsou ideální pro kluka

Mezi extravagantní účesy lze zařadit i takzvanou vlnu. (Opět jde o účes typu ostrůvek.) Ve středu hlavy jsou vlasy delší a směrem dopředu jsou úplně nejdelší. Po stranách jsou vybrané. Výjimku představují vlasy na spáncích, které by měly být také trochu delší. Styling pak spočívá v tom, že vepředu vlasy vyfoukáte a zajistíte, aby trčely jako vlna směrem dopředu a nahoru.

Delší vlasy

Chlapecké účesy: 9 střihů, které jsou ideální pro kluka

Ne všichni chlapci chtějí mít vlasy až na jedno místo na hlavě úplně vybrané, takže můžete zvolit účes, kdy zůstanou po celé ploše hlavy husté a delší, ale zároveň střižené do klasického chlapeckého účesu. Vepředu ve středu hlavy však mohou zůstat vlasy opět trochu delší a během stylingu je můžete lehce vyfoukat a nadzvednout směrem nahoru.

Na prince George

Tyhle vlasy jsou ideální pro správňáckého předsedu třídy. Ve své podstatě jde o stejný účes, který na oficiálních fotografiích nosí princ George. Vlasy jsou kratší, na jedné straně sčesané na patku a jsou dokonale uhlazené ke straně.

Polodlouhé vlasy

Chlapecké účesy: 9 střihů, které jsou ideální pro kluka

V neposlední řadě můžete chlapci dovolit nošení delších vlasů s ofinou, která může sahat až k obočí. Delší vlasy (zhruba do poloviny krku) mohou být i vzadu. U kotlet jsou však vlasy vyholené a po stranách respektují délku ofiny, takže vznikne poněkud neobvyklý, ale velmi atraktivní účes.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️