Účes ostrůvek inspirace: 7 vzorů nejen pro pány

Možná si myslíte, že pánské účesy nejsou příliš kreativní. Buď můžete mít krátké, dlouhé nebo polodlouhé vlasy a to je všechno. Odvážnější a nespoutanější duše dost možná ještě vezmou na milost dredy. Ale jinak? V případě, že se v těchto slovech poznáváte, dnes vám představíme účes, kterému se říká ostrůvek.

Svět pánských účesů je v mnoha ohledech celkem konzervativní. Už dávno odzvonilo časům, kdy jsme v hojném počtu na ulici vídali dlouhovlasé rockery a metalisty, kterým kvalitu a délku vlasů záviděla nejedna žena. Také už nejsou tolik populární ani hipsteři, kteří kromě delších vlasů nosili i hustý vous.

Místo toho jsme přešli ke klasičtější pánské módě, která si žádá oblek, čistou košili a dokonale zastřižené vlasy. Jednomu ze stylů, který můžete při nějaké příležitosti vyzkoušet, můžeme říkat ostrůvek.

Co to je?

Účes ostrůvek inspirace: 7 vzorů nejen pro pány

Ve své podstatě si to nejspíš umíte velmi dobře představit. Po stranách jsou vlasy zastřižené na co nejkratší délku, ve středu hlavy a kolem obličeje pak můžete mít libovolně dlouhé vlasy. Zajímavostí je, že tento účes není vhodný pouze pro pány, ale mohou si na něj troufnout i odvážné ženy. Jednou z jeho vyznavaček je například zpěvačka Katy Perry.

Ostrůvek s vousem

Na ostrůvek s vousem můžete jít hned několika způsoby. Ten první velí, že vlasy mimo vrchní část hlavy (která by měla být zastřižena na kratší délku) byste si neměli holit, ani kotlety. Místo toho vlasy mimo střed hlavy a vousy (včetně kotlet a jejich napojení na linii vousů) střihněte na jednu krátkou délku. Díky tomu získáte velmi zajímavý, místy až geometrický, vzhled.

Druhou variantou je, že tam napojení nebude, takže mezi ostrůvkem a vousy budete mít vlasy vystříhané na co nejkratší délku, nebo vyholené.

Dlouhý ostrůvek do ztracena

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Účes ostrůvek inspirace: 7 vzorů nejen pro pányDalší variantou je ostrůvek, jehož horní část bude delší. Díky tomu si můžete vlasy sčesat směrem dozadu nebo je nosit přepadnuté směrem dopředu. Od dlouhých vlasů se navíc vlasy po stranách budou z těch delších postupně zkracovat, až budou v co nejkratší délce. Opět můžete nechat napojení s vousy přes kotlety.

Rozcuch

Pokud příliš dlouhé vlasy ve středu hlavy nejsou z vašeho pohledu úplně tím pravým, zkuste tradiční krátký střih s tím, že delší vlasy (s kratším zastřižením) ještě necháte v linii spánků. Vše od této linie směrem k uchu pak vyholte.

Objemný ostrůvek

Pokud to kvalita a hustota vlasů dovolí, troufnout si můžete i na mnohem objemnější ostrůvek polodlouhých vlasů, které budete upravovat na viditelnou texturu. (Například gelem.) Ostrůvek by měl být širší (na délku čela). Cokoliv pod ním pak zastřihněte hodně krátce, nebo to úplně vyholte.

Kohout

Účes ostrůvek inspirace: 7 vzorů nejen pro pány

Když mluvíme o alternativních stylech, zcela jasným ostrůvkem je i tradiční punkerský kohout, kterému se také někdy říká číro. V klasické módě nemusí být modrý ani zelený, šik bude i vaše přirozená barva. Když ho navíc natužíte a podpoříte gelem, rozhodně nepůjdete přehlédnout.

Kudrnatý ostrůvek

Ostrůvku se nemusí bát ani muži, kteří mají od přírody hodně vlnité/kudrnaté vlasy. Ve středu hlavy je můžete nechat vlnité a objemné. Po stranách a vzadu pak jejich délku výrazně zkraťte. Nemusíte ale přikročit k úplnému vyholení, protože ostrůvek bude dost výrazný i bez něj.

Skutečný ostrůvek

Tohle je spíš recese, ale možná si na tento styl někdo z vás troufne. Vlasy na hlavě mají jednotnou délku, do které kadeřnice strojkem vyholí tvar skutečného mořského ostrova, který bude zdobit vaši hlavu. Z praktických důvodů jde ale o styl, který bude nejlepší hlavně na letní dovolenou nebo na nějakou tematickou oslavu. Pro normální život se moc nehodí. Kdo má ale rád zábavu, ten s tímto účesem jistě sklidí úspěch.

Jelikož jde o náročnější aktivitu, doporučíme vám, ať si takový ostrůvek na vlasech neděláte sami. V opačném případě z toho bude spíše neštěstí.

Jaký typ účesu máte rádi vy?

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️