Moderní účesy pro starší muže

Poslední aktualizace článku: 23. února 2020

Ani muži se nechtějí v pokročilém věku přestat líbit. Ne vždy se ale orientují v tom, jaký účes by pro ně mohl být v těchto letech vhodný. Proto se na toto téma blíže zaměříme právě v dnešním článku.

Starší muži už dávno nepatří do starého železa. Zvlášť v dnešní době, kdy řada z nich aktivně sportuje a věnuje se dalším radostem, které jim život nabízí. Většinou se jedná o muže nad 45 let. Někteří z nich pracují jako dělníci, nebo řidiči dopravních prostředků (a potřebují především praktický střih vlasů), ale také mezi nimi objevíme vysokoškolské profesory, manažery nebo zakladatele domácích i mezinárodních firem, kteří mnohdy vyžadují stylový a elegantní vzhled.

Jak si tedy vybrat?

Účesy pro kratší vlasy

Starší muži bývají při úpravě svých vlasů spíše konzervativní. Ne vždy je to ale jejich svobodná volba. (Může je trápit vypadávání vlasů.) V takovém případě je vhodné se buď zcela oholit, nebo si vybrat některý z krátkých účesů, na kterém nebude nižší kvalita vlasů tak jednoznačně patrná.

Kromě krátkých vlasů sčesaných na jednu stranu se hodně nosí i vlasy, které jsou po stranách kratší a na středu hlavy přecházejí v divočejší (a delší) porost.

V posledních letech se v módě pánských účesů setkáváme i s tak trochu hipsterským přístupem, kdy jsou (delší) vlasy na středu hlavy vytažené do vrchu. (Směrem dozadu se postupně zkracují.)

Pokud si na něco takového příliš netroufáte, zkuste krátké vlasy s malou podsádkou, které se jistě budou líbit jak starším, tak mladším (konzervativním) mužům.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Polodlouhé účesy

Pokud vám to vaše profese a hustota vašich vlasů dovoluje, alespoň jednou si vyzkoušejte účes z polodlouhých vlasů. Nemusíte se přitom bát, že byste na své okolí působil jako neupravený rousňák. Velmi šik jsou lehce zvlněné vlasy (v délce zhruba do poloviny uší), které si budete kartáčovat směrem dozadu. (V podstatě jde o takovou přírodní přehazovačku.) Jen s tím rozdílem, že vaše vlasy budou působit jako kadeře prvotřídního modela.

Pokud se nebojíte, můžete vyzkoušet i něco, čemu se říká v (přeneseném slova smyslu) Pompadour. Jde o to, že máte po stranách zkrácené vlasy. Ve středu hlavy je máte delší (sestříhané), tak, aby při jejich postavení napodobovaly paruky francouzského dvora.

Účesy z dlouhých vlasů

Úplně nakonec tu máme rozervané umělce a dobrodruhy, kteří se nechtějí vzdát svých pěstěných dlouhých vlasů. V takovém případě vsaďte na delší vlasy, které vám budou sahat po všech stranách zhruba k uším. Ty si navlňte a jednotlivé prameny poházejte z jedné strany na druhou.

Případně je nechte ležet upravené volně po stranách.

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️