Účesy z krátkých vlasů

Poslední aktualizace článku: 27. dubna 2024

Ne všechny ženy touží po dlouhých vlasech až do pasu. Některým se jednoduše nelíbí a necítí se v nich dobře. Případně je nevnímají jako praktické a preferují kratší střihy, jejichž úprava a údržba nevyžaduje příliš mnoho práce. Dost možná ale prostě touží po změně a chtějí zkusit něco, na co si nikdy dříve netroufly. Dnes vám proto přinášíme tipy na účesy pro krátké vlasy, se kterými budete za každých okolností šik.

Účesy z krátkých vlasů že nefrčí? Někdy je tomu právě naopak. Že vás nebaví pořád se otravovat s dlouhými vlasy? Je čas na změnu! Co třeba zkusit účes z krátkých vlasů? Takový kratší bob nebo pixie účes jsou totiž ideálními sestřihy (nejen) na léto.

Přečtěte si: Tipy na krátké mikádo účesy

Jelikož ale můžete vstupovat do neznámých vod, níže se mrkneme na to, jaké krátké střihy vlasů pro vás budou nejlepší.

Podívejte se na naše tipy na krátké účesy

1. Šedivý rovný lob v úpravě Balayage

Šedá barva vlasů rozhodně není pro stařeny. Mimořádně slušet bude i ženám z řad mladších ročníků, ale i elegantním dámám. Klíčové je, aby vlasy měly správný barevný odstín, který budete udržovat barvou a šamponem na šedé vlasy. O šik dojem se pak postarají asymetrické účesy pro krátké vlasy, které mohou být vzadu kratší a vepředu sestříhané do výraznější špičky.

2. Pixie účes s netradiční barvou

Milujete pohádkové příběhy, ale máte pocit, že krátké vlasy nemohou vypadat žensky? V tom případě jistě neznáte pixie účes, který může mít delší patku sestříhanou do tváře. Vzhledem k tomu, že vlasy obvykle stačí pouze správně vyfoukat, tento typ účesu nevyžaduje při údržbě téměř žádnou práci.

Přečtěte si: Jaké jsou nejlepší účesy pro jemné vlasy?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

3. Pixie s růžovo-červeným zvýrazněním

Tento typ střihu bude nejvíc vyhovovat rebelkám, které mají od přírody trochu jemnější vlasy. Vzadu jsou vlasy sestříhány do většího optického objemu, který můžete podpořit foukáním s kartáčem a tužidlem. Vlasy kolem obličeje pak působí jemněji. U červených a růžových odstínů si však dávejte dobrý pozor na rychlé vymývání.

4. Rozcuchaný Faux-hawk v popelavě blonďaté barvě

Tento účes bychom doporučili především rebelkám, které se nebojí trávit každé ráno několik minut stylingem vlasů v koupelně. Právě u tohoto střihu je totiž hodně důležité, aby byl každý den upravován, jinak nebude vypadat moc dobře. Divoké vlny zvládnete vytvořit žehličkou na vlasy. Když je dostatečně rozpálená, po uchopení vlasů je při rovnání tvarujte do té strany či směru, kam by měly směřovat. Pak vlasy pročísněte prsty a nalakujte.

5. Delší ježek se zvýrazněním konečků

Účesy z krátkých vlasů

Tento účes je u českých žen poměrně oblíbený, málokterou však napadlo, že ho může vylepšit tím, že konečky vlasů zvýrazní malým množstvím průhledného gelu (či vosku), kterým zvýrazní špičky.

6. Vlnité a texturované Balayge pixie

Ženy s hustými vlasy si mohou dovolit více experimentovat. Třeba tak, že požádají kadeřníka, aby je nechal trochu delší, čímž se jim otevřou nové možnosti, jak ozvláštnit styling (například lze část vlasů natočit kulmou). Pro větší plastičnost výsledku ho také můžete požádat o to, aby v průběhu barvení na vlasy použil několik kontrastních odstínů.

Tip: Důležité vitamíny pro krásné a husté vlasy

7. Bílo-hnědý undercut – krásný účes z krátkých vlasů

Tento typ účesu obvykle vídáme u žen, které mají rády alternativní styly a hudbu. Vlasy bývají lehce podholené a horní vrstva bývá rovně střižená a nabarvená v kontrastním odstínu. I když bude vidět, že jste na první pohled méně konvenční, s tímto účesem si rozhodně zachováte ženskost.

8. Karamelový Balayge

Nejlepší účes do školy i do kanceláře. Světlejší odstín vlasů dokáže zjemnit obličej a mnohdy vás také udělá mladší. Vlasy sestříhané na patku pak zajistí, že si nebudete v obličeji připadat příliš odhaleně. Přiměřená délka a správné vyfoukání kulatým kartáčem pak také dokáže dát vlasům zajímavý objem.

Tip: Nejhorší chyby, které děláme při péči o vlasy

9. Ležérní a roztomilý sestřih

Tento účes si spojujeme hlavně s naší představou milovnic počítačů a techniky, ale mohou ho nosit i všechny ostatní dámy. A to nehledě na věk. Je jednoduchý, ale sestříhání na delší patku mu dodává viditelný šmrnc.

10. Aqua bob

Milujete návštěvy festivalů a dalších neobvyklých akcí a zároveň chcete dát každému najevo, že se toho nebojíte? Zvolte si svítivě barevné vlasy a ostříhejte si je na rovně zakončené mikádo, které se vám bude dobře udržovat i barvit. (Tyto barvy mají tendenci rychle blednout, což může být v dlouhých délkách problém. I kvůli jejich pořizovací ceně.)

11. Hnědý Balayage s vlnami

Tato varianta krátkého střihu bude vhodná pro ženy, které preferují bezpečnější volby a netroufají si jít úplně na ježka. Delší délka a strukturování, které vizuálně podpoří i několik použitých barev, umožňuje tvorbu komplikovanějších účesů.

12. Kudrnatý krátký bob s vyholením strany

Další tip pro milovnice alternativy, které chtějí kompromis mezi delšími vlasy a vlasy na kluka. Výhodou tohoto účesu je, že delší patka přirozeně orámuje obličej. Během léta vám ale nebude teplo za krkem a nebudete se moc potit.

13. Vrstvené pixie s melíry

Pixie může mít mnoho podob. Odlišit se můžete třeba tak, že si některé části vlasů necháte nabarvit v kontrastním odstínu.

14. Vrstvené Balayage pixie s rozcucháním

Opět jde o účes, který je vhodný na léto, protože hodně zkrácené vlasy na zátylku omezuje nepříjemné pocení. Delší vlasy nahoře pak umožňují tvorbu nedbalého rozcuchu, díky kterému si vás každý dobře zapamatuje.

15. Asymetrické vlnité pixie

Ani ženy, které mají od přírody vlnité vlasy, se nemusí pixie střihu zcela vyhýbat. Nejlepší ale bude, když bude trochu delší a vepředu bude sestříháno na patku, protože pak budete moci předvést své vlny v plné kráse.

16. Tmavé pixie s rovnými vlasy

Tento účes je zajímavý v tom, že na zátylku je jasně patrný hodně krátký střih, který pak skokově přechází v dlouhé vlasy směrem k obličeji. Právě u tohoto účesu bude vepředu nejvíc šik rovně střižená ofina.

17. Krátký sestřih s mátově zelenou a modrou barvou

Patříte mezi punkerky či rockerky a už vás nebaví nosit číro? Sebevyjádřit se můžete i s tímto účesem, který kombinuje dvě výrazně viditelné barvy. Rysy tváře pak můžete odhalit tak, že patku si necháte zkrátit tak, aby vám sahala zhruba někam k lícní kosti.

18. Narůžovělý undercut

V neposlední řadě můžete své pixie zvýraznit nejen narůžovělou barvou, ale také hodně výrazným podholem. Nezapomínejte ho však pravidelně udržovat.

19. Pixie s rozcuchanými zvýrazněnými konečky

Dobrým tipem pro vás jistě bude i barevné zvýraznění konečků vlasů, díky kterým bude váš účes působit mnohem zajímavěji.

Další zajímavé tipy

I účesy z krátkých vlasů ale samozřejmě potřebují skvělou péči. Zkuste třeba velice zajímavou přírodní vlasovou kosmetiku od renomovaných italských a německých producentů. Co takhle regenerační šampón BBcos, nebo přírodní barvy na vlasy Green Light??? V dnešní době, kdy mnoho žen trpí na citlivou pokožku hlavy či různé alergie, se snad jiná, než přírodní kosmetika nedá doporučovat. Účesy z krátkých vlasů samozřejmě nepotřebují takovou péči, jako dlouhé vlasy do pasu, ale i tak si zaslouží např. velmi kvalitní řeben či kartáč na vlasy. Kvalitní kartáč na vlasy dokáže nehledě na délku vlasů nejen perfektně vlasy srovnat a stylizovat, ale zároveň výborně masíruje pokožku hlavy, čímž ji prokrvuje a regeneruje.

Krátké vlasy se dají dokonce i natáčet, proto si lze koupit i natáčky na krátké vlasy.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️