9 tipů na účesy pro jemné vlasy

Poslední aktualizace článku: 13. června 2022

Je jedno, jestli máte oválný obličej, kulatý obličej nebo dokonce hranatý obličej. Pokud máte jemné a řídké vlasy, skoro nic nemusí na vaší hlavě vypadat tak, jak byste si představovaly. A to je samozřejmě problém, protože žádná žena se nechce každé ráno trápit tím, že neví, jak je správně upravit. Aby už toto dilema nemělo ve vašem životě místo, podíváme se na nejlepší účesy pro jemné a řídké vlasy, které můžete vyzkoušet.

Ne ke každé ženě byla příroda tak štědrá, aby jí nadělila kvalitní, husté a rychle rostoucí vlasy. Pokud se do této skupiny řadíte i vy, je docela pochopitelné, že tato situace zásadně ovlivňuje vaše sebevědomí. Na druhou stranu, skoro se vším se dá něco dělat. Zrovna v tomto konkrétním případě by vám mohl pomoci dobře zvolený účes, který půjde snadno upravit a dodá vašim vlasům (alespoň opticky) na objemu.

Nevíte, které účesy do této kategorie patří? V tom případě se na ně podíváme níže.

Polodlouhé vlasy s vytočenými konečky

Kdo chce vypadat šik, ale zároveň touží po opticky objemnějším účesu, ten může zvolit polodlouhý střih vlasů. V ideálním případě je mějte na většině hlavy narovnané. Dejte si ale záležet při úpravě na konečcích, které byste měla fénem (nebo žehličkou) vytočit ven. Jde o účes, který je inspirován 60. lety, kdy byly takto vytočené konce velmi moderní.

Kratší vlny

Ženy, které mají vlnité vlasy, mohou postrádat zajímavý objem. Možná je to ale dáno tím, že máte vlasy příliš dlouhé, takže se vlny spíš prodlužují a ztrácí na hustotě, místo toho, aby vytvořily ono “ping” směrem nahoru. Tento problém jednoduše vyřešíte tím, že si necháte vlasy trochu zkrátit. (Do polodélky do obvykle stačí.) Pak vám vlasy hezky vyskočí nahoru a budou vypadat o poznání hustší.

Drdol s ofinou

Přeleželé vlasy, nebo jiné nedokonalosti, snadno skryjete do klasického baletního drdolu, na jehož výrobu stačí mít jen dostatečně velký pěnový donut a pár pinetek. Pokud budete chtít nosit tento účes každý den, v ideálním případě mějte střiženou ofinu, která zajistí, že vlasy nebudou vypadat tak obyčejně a mdle. (Když ji navíc pokroutíte směrem do stran, aby zakrývala celé čelo, tím lépe.)

Pixie cut

✅ TOP 6 vitamínových komplexů na českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Kdo vyznává nošení krátkých vlasů, tomu bude určitě vyhovovat hezky střižený Pixie cut. Jeho výhodou je, že ho mohou nosit jak ženy s drobným obličejem, tak dámy, které mají výraznější rysy. Výhodou krátkých vlasů je navíc to, že díky laku a gelu docílíte lehce nedbalého dojmu, který zároveň dodá vašim vlasům objem. (Pak stačí do vlasů přidat hezkou čelenku, která tento lehce chlapecký vzhled vyváží.)

Pixie cut s patkou

Druhou alternativou je trochu delší Pixie cut (k uším), u kterého vám kadeřnice udělá stylovou patku. Tahle varianta bude vyhovovat hlavně ženám, které se na úplně krátké vlasy prostě necítí.

Mikádo

Velmi stylově vypadá na ženách s řidšími vlasy i mikádo, které je střižené kousek pod ušima. Když si vlasy ještě narovnáte (a třeba ještě kořínky trochu nadzvednete lakem), a na jedné straně si dáte vlasy za ucho, budete si připadat velmi šik.

Neupravený culík

Pokud nechcete nosit culík kvůli tomu, že máte vlasy položené na hlavě, zkuste si je příště posunout u hlavy rukojetí kartáče. (Samozřejmě, směrem ven.) I tento malý pohyb zajistí, že vlasy budou vypadat opticky hustší.

Na Victorii Beckham

Tenhle účes byl moderní v prvním desetiletí 21. století, kdy jej nosila na hlavě každá druhá žena. Na druhou stranu, i dnes má tohle mikádo, které je vzadu kratší (takže při natočení dělá objem) a vepředu delší a zastřižené do špic, čestnou pozici, ze které můžete těžit.

Mokrý vzhled

Pokud potřebujete vymyslet nějaký opravdu neobvyklý, ale zároveň jednoduchý účes, prostě si sčesejte vlasy dozadu a udělejte na nich mokrý efekt. Stačí, když na ně dáte dostatečné množství gelu a trochu je nalakujete. Nikdy si ale nedělejte mokrý vzhled na už mokrých vlasech, jinak to nebude vypadat tak, jak byste potřebovaly.

Jaký účes pro jemné a řídké vlasy máte rády vy?

Zdroje informací

https://www.byrdie.com/thin-hairstyles-4843507 – 70 nejlepších účesů pro řídké a jemné vlasy (anglicky)

✅ TOP 6 vitamínových komplexů na českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest