12 tipů na účesy pro jemné vlasy

Poslední aktualizace článku: 21. května 2024

Je jedno, jestli máte oválný obličej, kulatý obličej nebo dokonce hranatý obličej. Pokud máte jemné a řídké vlasy, skoro nic nemusí na vaší hlavě vypadat tak, jak byste si představovaly. A to je samozřejmě problém, protože žádná žena se nechce každé ráno trápit tím, že neví, jak je správně upravit. Aby už toto dilema nemělo ve vašem životě místo, podíváme se na nejlepší účesy pro jemné a řídké vlasy, které můžete vyzkoušet.

Ne ke každé ženě byla příroda tak štědrá, aby jí nadělila kvalitní, husté a rychle rostoucí vlasy. Pokud se do této skupiny řadíte i vy, je docela pochopitelné, že tato situace zásadně ovlivňuje vaše sebevědomí. Na druhou stranu, skoro se vším se dá něco dělat. Zrovna v tomto konkrétním případě by vám mohl pomoci dobře zvolený účes, který půjde snadno upravit a dodá vašim vlasům (alespoň opticky) na objemu.

Nevíte, které účesy do této kategorie patří? V tom případě se na ně podíváme níže.

Jednoduché účesy pro jemné vlasy

1. Polodlouhé vlasy s vytočenými konečky

Kdo chce vypadat šik, ale zároveň touží po opticky objemnějším účesu, ten může zvolit polodlouhý střih vlasů. V ideálním případě je mějte na většině hlavy narovnané. Dejte si ale záležet při úpravě na konečcích, které byste měla fénem (nebo žehličkou) vytočit ven. Jde o účes, který je inspirován 60. lety, kdy byly takto vytočené konce velmi moderní. Pro tento typ účesu se skvěle hodí postupně sestříhané vlasy.

2. Kratší vlny

Ženy, které mají vlnité vlasy, mohou postrádat zajímavý objem. Možná je to ale dáno tím, že máte vlasy příliš dlouhé, takže se vlny spíš prodlužují a ztrácí na hustotě, místo toho, aby vytvořily ono “ping” směrem nahoru. Tento problém jednoduše vyřešíte tím, že si necháte vlasy trochu zkrátit. (Do polodélky do obvykle stačí.) Pak vám vlasy hezky vyskočí nahoru a budou vypadat o poznání hustší.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

3. Drdol s ofinou

Přeleželé vlasy, nebo jiné nedokonalosti, snadno skryjete do klasického baletního drdolu, na jehož výrobu stačí mít jen dostatečně velký pěnový donut a pár pinetek. Pokud budete chtít nosit tento účes každý den, v ideálním případě mějte střiženou ofinu, která zajistí, že vlasy nebudou vypadat tak obyčejně a mdle. (Když ji navíc pokroutíte směrem do stran, aby zakrývala celé čelo, tím lépe.)

4. Nízko posazený drdol

Středně dlouhé vlasy nenabízejí mnoho prostoru pro hraní si s účesy, ale nízký drdol nevyžaduje dlouhou délku, aby vypadal skvěle. Tento účes nechává jen pár pramenů volně vlající ve větru, aby působil rozpustile a romanticky.

Vlasy vyčešte dozadu kartáčem s kančími a nylonovými štětinami, přičemž se pohybujte v mírném úhlu od spánků, abyste je trochu nadzvedly. Vytvořte nízký culík s malou gumičkou. Do culíku naneste rukama více oleje na vlasy a lesklý sprej a poté vlasy pročešte. Na spodní část culíku připevněte další gumičku, pak culík stočte a stočte do drdolu. Zajistěte je sponkou zastrčenou do základu a na závěr je nalakujte lakem na vlasy.

Sestříhané účesy pro jemné a řídké vlasy

5. Pixie cut

12 tipů na účesy pro jemné vlasy

Kdo vyznává nošení krátkých vlasů, tomu bude určitě vyhovovat hezky střižený Pixie cut (česky Pixie účes). Jeho výhodou je, že ho mohou nosit jak ženy s drobným obličejem, tak dámy, které mají výraznější rysy. Výhodou krátkých vlasů je navíc to, že díky laku a gelu docílíte lehce nedbalého dojmu, který zároveň dodá vašim vlasům objem. (Pak stačí do vlasů přidat hezkou čelenku, která tento lehce chlapecký vzhled vyváží.)

6. Pixie cut s patkou

Druhou alternativou je trochu delší Pixie cut (k uším), u kterého vám kadeřnice udělá stylovou patku. Tahle varianta bude vyhovovat hlavně ženám, které se na úplně krátké účesy prostě necítí.

7. Mikádo pro jemné a řídké vlasy

Velmi stylově vypadá na ženách s řidšími vlasy i mikádo, které je střižené kousek pod ušima. Když si vlasy ještě narovnáte (a třeba ještě kořínky trochu nadzvednete lakem), a na jedné straně si dáte vlasy za ucho, budete si připadat velmi šik. Alternativou pro všechny věkové skupiny pak může být i bob.

12 tipů na účesy pro jemné vlasy

Účesy pro jemné dlouhé vlasy

8. Neupravený culík

Pokud nechcete nosit culík kvůli tomu, že máte vlasy položené na hlavě, zkuste si je příště posunout u hlavy rukojetí kartáče. (Samozřejmě, směrem ven.) I tento malý pohyb zajistí, že vlasy budou vypadat opticky hustší.

9. Na Victorii Beckham

Tenhle účes byl moderní v prvním desetiletí 21. století, kdy jej nosila na hlavě každá druhá žena. Na druhou stranu, i dnes má tohle mikádo, které je vzadu kratší (takže při natočení dělá objem) a vepředu delší a zastřižené do špic, čestnou pozici, ze které můžete těžit. Tento střih zároveň patří k účesům, které omladí.

Přečtěte si: Recenze doplňku stravy Foligo

10. Mokrý vzhled

Pokud potřebujete vymyslet nějaký opravdu neobvyklý, ale zároveň jednoduchý účes, prostě si sčesejte vlasy dozadu a udělejte na nich mokrý efekt. Stačí, když na ně dáte dostatečné množství gelu a trochu je nalakujete. Nikdy si ale nedělejte mokrý vzhled na už mokrých vlasech, jinak to nebude vypadat tak, jak byste potřebovaly.

11. Neupravený culík po straně

Začněte tím, že si vlasy na jedné straně hluboce rozdělíte, pak je volně spletete a zajistíte gumičkou. Nezapomeňte do účesu přidat trochu pěny pro zvětšení objemu.

12. Na Heidi

Tento typ účesu v poslední době vystavila na světlo Wednesday Addams, ale některé ženy ho nosily i dřív, protože patří mezi populární dámské účesy. A speciálně pak v alpských oblastech. Styl je snadný a nevyžaduje žádné francouzské copánky. Stačí rozdělit vlasy na dvě části a konce na každé straně zaplést běžnou technikou třípramenného copu. První cop vytáhněte nahoru a přes sebe, zajistěte sponkami a opakujte na druhé straně, přičemž dávejte pozor, abyste copánky upravili tak, aby v místě, kde se překrývají, nevznikl šev.

Péče o jemné vlasy

Péče o jemné vlasy není vždy úplně jednoduchá, protože vyžadují speciální přístup, díky kterému nebudou vypadat připlácnutě a bez života. Začít se musí už výběrem správného šamponu, který by měl být určen pro jemné vlasy a měl by podporovat objem. Zároveň se snažte vyhýbat sulfátům, které mohou v dlouhodobém horizontu stav vlasů ještě zhoršovat. Zhruba jednou týdně také použijte hloubkově čistící šampon, který omezí riziko vzniku nánosů nečistot ve vlasech.

Dalším pravidlem je, aby se vlasy nešamponovaly (čtěte neumývaly) příliš často, protože je to oslabuje. Jako ideální frekvence mytí jemných vlasů se doporučuje dvakrát, maximálně třikrát týdně. V případě, že jsou vlasy ultimátně mastné, v mezičase je vhodné použít suchý šampon. Kondicionér používejte, ale jen na konečky a do délek, protože vlasy může zatížit. Naopak sáhněte po speciálních objemových pěnách, které lze aplikovat do vlasů před foukáním. V neposlední řadě nevysoušejte své vlasy, dokud nejsou ze 75 % suché a co nejvíce se vyhýbejte tepelnému stylingu.

Mezi další tipy, které by vám mohly pomoci dostat z vašich vlasů to nejlepší, patří:

  • Spánek na hedvábném polštáři (či používání speciální hedvábné spací čepice)
  • Pravidelná aplikace pečujících olejů na pokožku hlavy (mandlový, bambucké máslo, arganový…)
  • Každodenní důkladné česání vlasů

V případě, že i přesto vaše vlasy potřebují drobnou vzpruhu, rozhodně ničemu neuškodí, když budete pravidelně docházet ke svému kadeřníkovi, který se postará o úpravu roztřepených a zničených konečků. K většímu objemu vlasů se lze také poměrně snadno dopracovat změnou střihu, který může opticky vytvořit pohyb (a tím pádem i objem) ve vašich vlasech.

Návštěva kadeřníka je důležitá i z toho důvodu, že dovede odborně posoudit, zda máte od přírody jemné vlasy, nebo máte vlasy normální, ale začínají se postupem času ztenčovat. (Což nebývá dobré znamení.) Díky tomu se vám podaří lépe pochopit podstatu vašeho problému a učinit kroky, které povedou k jeho možné nápravě. (Můžete například vyzkoušet dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy, které dodají vašim vlasům dobrý základ pro normální růst.)

Jaký účes pro jemné a řídké vlasy máte rády vy?

Zdroje informací

https://www.byrdie.com/thin-hairstyles-4843507 – 70 nejlepších účesů pro řídké a jemné vlasy (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️