Postupně sestříhané vlasy: Krátké, dlouhé a polodlouhé!

Poslední aktualizace článku: 26. května 2021

Uvažujete o novém sestřihu, který bude slušivý, ale zároveň bude jako stvořený do horkého letního parna? Pokud ano, měla byste začít přemýšlet o postupně sestříhaných vlasech. Vzhledem k tomu, že se dají uplatnit na kteroukoliv délku, rozhodně půjde o nejlepší volbu letošního roku.

Začíná se pomalu oteplovat. Takže se ještě párkrát vyspíme a čekají na nás tropické třicítky. Pokud jste už někdy nosila delší vlasy, určitě víte, že zapařený krk není to pravé ořechové. Řada žen ale bojuje i s nedostatečným objemem vlasů.

Řešením obou problémů by mohlo být postupné sestříhání vlasů. Hlava se díky tomu trochu odlehčí. Zároveň ale dojde k tomu, že vlasy získají (alespoň opticky) na objemu. Takže získáte hned dvě výhody najednou.

Postupně sestříhané vlasy: Krátké, dlouhé a polodlouhé!

Jak ale postupovat správně, tak, aby byl výsledek co nejlepší? Pokud to chcete vědět, tak určitě pokračujte ve čtení.

Postupně sestříhané krátké vlasy 

Řada žen se bojí své vlasy radikálně zkrátit. Mají totiž pocit, že by nevypadaly elegantně a žensky. Možná, pokud se svěříte do rukou špatného kadeřníka. Své obavy proto hoďte za hlavu. Místo toho kadeřníka poproste, aby vám zkrátil vlasy po krk a sestříhal je na krátko na jedné straně. Na druhé můžete mít o něco delší patku, která vám bude zakrývat druhou polovinu tváře.

Postupně sestříhané vlasy: Krátké, dlouhé a polodlouhé!

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Velmi elegantní je i velmi krátké mikádo po uši. Když ho rozdělíte pěšinkou k jedné straně a sestříhané vlasy si přehodíte na druhou stranu hlavy, najednou získáte velmi zajímavý objem. A ke všemu budete vypadat velmi elegantně a šik. Moderní variantou jsou i postupně sestříhané vlasy tak, že vpředu jsou delší a vzadu odhalují krk.

Polodlouhé vlasy postupně sestříhané

Postupně sestříhané vlasy: Krátké, dlouhé a polodlouhé!

Pokud jste s délkou vlasů někde mezi a chcete jim přidat trochu objem, zkuste kadeřníka požádat, aby vám nechal po stranách a vzadu vlasy o něco delší. Vpředu by měly být sestříhané tak, aby přirozeně rámovaly obličej. Díky tomu buď skryjete nedokonalosti, či budete vypadat o něco jemněji. (Zvlášť, pokud má váš obličej spíš hranatý tvar.)

Hodně netradiční jsou i trochu delší vlasy vpředu. Například někam po klíční kost. Oproti předchozí verzi hodně krátkých vlasů ale nebudete mít vlasy vzadu sestříhané úplně nahoru. Ale jen k prvním krčním obratlům. Takové vlasy si sice nedáte do culíku jak jste zvyklá, ale vzhledem k dobrému větrání to ani nebude potřeba.

Postupně sestříhané dlouhé vlasy

Postupně sestříhané vlasy můžete mít i v případě, že je máte ráda dlouhé. V ideálním případě si je nechejte ostříhat do zhruba podobně dlouhých vrstev. (Pokud bude rozdíl mezi nimi velký, bude střih vypadat podivně geometricky a na dnešní dobu spíše nemoderně.) Díky tomu získají vlasy vzdušnost a i v bezvětří v nich bude jasně patrný pohyb. Podle chuti můžete taktéž zvolit sestříhané vlasy do obličeje.

Postupně sestříhané vlasy: Krátké, dlouhé a polodlouhé!

Účesy pro postupně sestříhané vlasy

Ať už jsou vaše sestříhané vlasy krátké, nebo dlouhé, bude jim slušet, když je pořádně vyfoukáte fénem. Vzhledem k tomu, že sestříhané vlasy mají několik dimenzí, sice si budete muset dát při práci s teplým vzduchem a kartáčem práci. Na druhou stranu můžete počítat s tím, že se vám bude trochu lépe pracovat. Zvlášť, pokud se rozhodnete použít skřipce a pinetky.

Dobrým tipem pro úpravu je i kulmování, nebo jiné natáčení vlasů. (Ačkoliv, u kratších sestřihů to půjde jen na delší straně.) Myslete ale na to, že sestříhané vlasy mají občas tendenci se v kratších délkách nadstandardně zvednout (kromě toho že jsou kratší bývají i lehčí.) Dávejte proto velký pozor na to, abyste zvolila správnou velikost vln. Rozhodně nejsou vhodné klasické ruličky.

Pokud máte krátké vlasy a opravdu si troufáte, můžete je zkusit (samozřejmě, při speciálních příležitostech) nagelovat a zalakovat nahoru. Pro každodenní nošení se hodí hodně vyfoukaná patka, která udělá ohromující objem. 

V módě je ale i ležérní styl, který by se dal popsat jako beach style. Do mokrých vlasů všech délek zapracujete tužidlo a nakonec vlasy přestříkáte sprejem se slanou vodou. Je ale potřeba si s tím dát trochu práce. Jinak budete vypadat jako kdybyste vstala z postele a zapomněla se u toho učesat. 

Preferujete postupně sestříhané vlasy, nebo je vám lépe ve vlasech jednotné délky?

Zdroje informací

https://therighthairstyles.com/cutting-long-hair-short/ – 7 důvodů, proč si sestříhat vlasy na krátko (anglicky)

https://therighthairstyles.com/20-brightest-medium-layered-haircuts-to-light-you-up/ – Nejlepší sestříhané účesy pro polodlouhé vlasy (anglicky)

https://myhairdressers.com/blog/graduated-haircut-basics/ – Vše o sestříhaných účesech (anglicky)

https://www.beautyanswered.com/what-is-a-graduated-haircut.htm – Co je sestříhaný účes? (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️