Keratin na vlasy: Co vědět před návštěvou salonu?

Toužíte po vlasech, jaké mají celebrity? Možná to zatím nevíte, ale mnoho z nich pravidelně podstupuje keratinovou vlasovou kúru, která je dovede uhladit a dodá jim dokonalý lesk. Je ale keratin na vlasy vhodný pro každého? A co můžete od této procedury očekávat?

Mnoho žen trápí rozlétané, nepoddajné a málo se lesknoucí vlasy, které mohou znehodnotit jejich jinak perfektní zevnějšek. Je tedy jen otázkou času, než je napadne, že by mohly vyzkoušet speciální keratinovou kúru na vlasy, která se běžně dělá v kadeřnických salonech.

Ovšem, stejně jako u mnoha jiných kosmetických a kadeřnických procedur, ani aplikace keratinu na vlasy není vhodná pro všechny. Je tedy dobré před návštěvou kadeřníka vědět, co přesně po něm chcete, a jaká to může mít rizika.

Vše, co byste měly o keratinu vědět, vám prozradíme níže.

Co je keratinová kúra?

Aplikace keratinu je speciální kadeřnická metoda, v průběhu které se na vlasy aplikuje keratinový přípravek. Výsledkem jsou rovné a dokonale lesklé vlasy, které mají menší sklony k nepoddajnosti a rozlétanosti. Pokud se navíc o své vlasy dobře staráte, tento efekt vám může na vlasech vydržet až po dobu 6 měsíců.

Jak to probíhá?

Keratin na vlasy: Co vědět před návštěvou salonu?

Když přijdete na keratinovou vlasovou kúru, počítejte s tím, že vám v salonu umyjí vlasy. Následně vám kadeřník do vlasů včeše keratin, který pak bude působit po dobu cca 30 minut. V některých případech se ale může keratin dávat i do vysušených vlasů. V takové chvíli vám pak kadeřník zažehlí keratin do pramenů žehličkou.

Počítejte s tím, že jde o velmi náročnou proceduru, jejíž provedení trvá v řádu hodin. Žena by si tedy neměla na ten den plánovat už nic dalšího.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Klady keratinové kúry

Keratin je přirozenou součástí lidského organismu, nejedná se tedy o žádnou cizorodou látku.

Po aplikaci keratinu můžete očekávat:

 • Lesk
 • Jemné vlasy
 • Poddajnější vlasy
 • Dlouhotrvající efekt
 • Lepší růst vlasů (keratin posiluje vlasy, takže se nebudou tak lámat)

Keratin na vlasy: Co vědět před návštěvou salonu?

Rizika aplikace keratinu

Bohužel, aplikace keratinu má i značná rizika, která se určitě nevyplatí přehlížet. V první řadě se čím dál častěji hovoří o tom, že řada přípravků s keratinem obsahuje formaldehyd, který může pro člověka představovat zdravotní riziko.

Mezi další mínusy patří:

 • Vysoká pořizovací cena
 • Náročnost na údržbu
 • Nezměněná, nebo dokonce horší kvalita vlasů po vymytí

Jak se o vlasy s keratinem starat?

Keratin na vlasy: Co vědět před návštěvou salonu?

Jak dlouho vám keratinová péče vydrží závisí do velké míry na tom, jaký máte typ vlasů a jak se o ně staráte. Dámy, které chodí pravidelně plavat do bazénu s chlorovanou vodou, mohou očekávat kratší životnost kúry na vlasech. To samé platí o koupání ve slané vodě. (Nemá tedy smysl si dělat keratin před odjezdem na letní dovolenou.)

Dále potřebujete:

 • Speciální vlasové přípravky pro vlasy s keratinem
 • Počkat 3-4 dny po aplikaci keratinu s mytím
 • Docházet pravidelně na doplnění (pokud chcete perfektní vlasy po delší časové období)

Keratinová péče o vlasy také není vhodná pro těhotné ženy, které by se jí měly důsledně vyhýbat.

Nechala jste si někdy aplikovat keratin? Pokud ano, jak jste byla spokojená s výsledkem?

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/keratin-treatment-pros-and-cons – Výhody a nevýhody keratinu na vlasy (anglicky)

https://www.harpersbazaar.com/beauty/hair/advice/a1266/how-keratin-damages-hair/ – Vše, co potřebujete vědět o keratinu na vlasy (anglicky)

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️