Vlasy po ramena: Těchto 8 účesů je pro vás ideálních!

Máte polodlouhé vlasy a v poslední době nemáte inspiraci pro jejich nový sestřih a úpravu? Snadná pomoc! Vlasové trendy se neustále mění. Inspirovat nás navíc mohou i celebrity, které mají přístup k těm nejlepším kadeřníkům a stylistům. Díky menšímu kopírování tedy můžete být šik i vy!

Sestříhané vlasy po ramena jsou naprostá klasika, kterou zná nejspíš každá žena přes dvacet. Někdy si ale možná kladete otázku, zda je tento účes tou jedinou alternativou, která pro vás se středně dlouhými vlasy připadá v úvahu. Zvlášť, když na ulicích se to zrovna nehemží jedinci, kteří by nám svou úpravou zevnějšku přinášeli chuť začít více experimentovat.

Než se ale do myšlenek na nový střih vůbec pustíte, myslete na to, že účes nejlépe vynikne tehdy, když máme zdravé a dobře opečovávané vlasy. A to se neobejde bez pravidelného stříhání roztřepených a zničených konečků vlasů a bez omezení tepelného stylingu.

Samozřejmě to ale není vše, co pro své kadeře můžete během péče o ně udělat. S udržením zdraví vlasů pomůže zábal, který si jednoduše vyrobíte doma. Do něj můžete dát nejen pečující oleje, ale také třeba vejce, med či jogurt.

Nyní se ale už půjdeme podívat na to, jaké střihy se pro středně krátké vlasy hodí v letošním roce vůbec nejlépe!

Mikádo

Mikádo je nestárnoucí klasika, která sluší ženám snad v každém věku. I když zažilo největší boom popularity ve 20. letech 20. století, kdy se ženy začaly postupně emancipovat, v současné době ho můžete nosit prakticky ve všech délkách. Skvěle navíc bude vypadat i s hustě střiženou ofinou po obočí, či s patkou. Velmi šik je i asymetrické mikádo s delšími cípy vpředu.

Rozvlň to!

Mikádo je na vás moc nudné? Mezi nejlepší účesy pro polodlouhé vlasy patří i kratší strukturované střihy, které se dají v případě potřeby navlnit kulmou. Případně do vlasů aplikujte slaný sprej na plážové vlny a trochu je promačkejte dlaněmi.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Přirozený objem

Ženy, které mají od přírody hodně kudrnaté vlasy, budou u kratších účesů jistě oceňovat snadnější údržbu. Vlasy, které nejsou zatížené svou vlastní vahou se totiž budou přirozeně kroutit do většího objemu.

Oponovitá ofina

Děsí vás představa, že přes hustou a rovně střiženou ofinu nic neuvidíte? Pořiďte si k sestříhaným vlasům ofinu, která ponejvíce připomíná divadelní oponu!

Texturované vrstvy

V každém věku vám budou slušet i texturované vrstvy vlasů, které je možné vyfoukat do mírně asymetrického a účesu, který dodá kštici větší objem.

Odrůstající bob

Vadí vám, když je účes příliš symetrický a má dokonale rovné konečky? Pokud si potrpíte spíš na nedbalou eleganci, vyhovovat by vám mohl odrůstající bob. Stále drží tvar, ale je méně strohý a začištěný, takže ponechává vlasům a jejich vzhledu více svobody.

Sestříhané vlasy do obličeje

Potřebujete skrýt vrásky, širší tvar obličeje nebo jiné drobné nedokonalosti, ke kterým může v určitém věku patřit i povislejší brada? Pomohou sestříhané vlasy do obličeje!

Střih ve tvaru A

Nebojíte se trochu vyčnívat? V tom případě zkuste střih vlasů ve tvaru A. Vzadu jsou vlasy trochu kratší než vpředu, kde tvoří viditelně delší cípy, jež rámují obličej.

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️