Tipy na krásné společenské účesy

Poslední aktualizace článku: 22. října 2020

Aktuální situace společenským akcím příliš nepřeje. To ale neznamená, že si nemůžete udělat jednou za čas radost a vykouzlit si upravený společenský účes. Kromě toho, že to pozvedne vaše sebevědomí si to natrénujete pro dobu, kdy jich bude potřeba.

Společenské akce vyžadují nejen perfektní make-up a výběr správných šatů, kabelky a bot. Velkou práci si musíme dát i s úpravou vlasů. A to ať už jsou krátké, polodlouhé nebo vám splývají v dlouhých pramenech po zádech.

Méně zručné ženy se spokojí s natáčení vlasů kulmou. Jiné naopak popustí uzdu fantazii a vrhnou se do tvorby složitých společenských účesů.

Ať už se chystáte na svatbu, promoci nebo na ples, nechte se inspirovat naším výběrem.

Výčes

Tipy na krásné společenské účesy

Klasikou, která jen tak nevybledne, je nepochybně výčes. Můžete ho udělat tak, že si na vlasech upletete několik copů, které následně zapletete, nebo omotáte kolem sebe. Účes však připravíte i tak, že si upletete cop okolo hlavy.

Aby se vám vlasy nesmekaly, je určitě dobré do nich nejprve aplikovat suchý šampon, který je udělá trochu více porézní. Dejte si ale dobrý pozor na to, aby vám někde nezůstal bělostný poprašek.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Vlasy na styl bohémky

Tipy na krásné společenské účesy

Pro bohémské účesy je vcelku typické, že část vlasů je nahoře a část volně dole. Začněte tak, že si rozčešete vlasy a horní třetinu stáhnete do gumičky. Pramínky vlasů v gumičce můžete různě zaplétat do sebe, nebo je otáčet, takže vám na hlavě vyčarují zajímavý tvar. Do těchto účesů se pak dají aplikovat peříčka, ozdobné spony nebo květiny.

Zapletené copy

Tipy na krásné společenské účesy

Uvažovat lze i o různých formách copů. Vhodné jsou rybí copy, francouzské copy, i copy, které vedou okolo celé hlavy. (Na to ale potřebujete mít dost vlasů, nebo kvalitní příčesek, který bude k nerozeznání od vašich přírodních loken.) Vzhledem k tomu, že se dají udělat i během několika minut, zvládnete být nachystaná i na poslední chvíli před odchodem z domu.

Tipy na vlasové pomůcky

Tipy na krásné společenské účesy

Speciální události vyžadují speciální přístup. Takže si můžeme dovolit mít na sobě i něco, co byste si na sebe za normálních okolností nevzala.

Aby se vám lépe česalo a vydržel vám i opravdu složitý účes, vhod vám přijde:

  • Sprej na vlasy
  • Suchý šampon
  • Kulma/žehlička
  • Sada pěnových podložek (vloží se pod vlasy, takže pomáhají držet tvar)
  • Sada kvalitních hřebenů
  • Sada pinetek a neviditelných sponek (ideální jsou ty, které se přibližují vaší barvě vlasů)
  • Vlasové hřebínky (pomáhají udržet vaše vlasy na místě a hladké)
  • Čelenky, ozdobné hřebeny a spony
  • Květiny do vlasů a řetízky

Ženy, které mají menší objem vlasů by měly hodně tupírovat. Také jim pomůže, když z copu, nebo z drdolu uvolní pár pramenů, které jim pomohou vytvořit trochu větší objem. (Zároveň to působí cíleně méně upraveně, což je v dnešní době sexy.)

Jaký společenský účes nosíte nejraději vy?

Zdroje informací

https://www.vogue.in/weddings/content/14-easy-indian-wedding-hairstyles-to-diy-and-video-tutorials-to-get-them-right – 14 tipů na slavnostní účesy (anglicky)

https://www.elegantweddinginvites.com/wedding-blog/20-diy-wedding-hairstyles-with-tutorials-to-try-on-your-own/ – 20 tipů na svatební účesy (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️