Jak udělat jednoduchý, ale krásný drdol? – 7 účesů na výběr

Poslední aktualizace článku: 14. prosince 2023

Drdol patří k oblíbeným účesům dneška. Je praktický a když si dáme s jeho výrobou trochu práce, uděláme s ním parádu i při slavnostních příležitostech. Jak ale drdol správně učesat? A jaké jeho varianty existují?

Rychlý drdol

Rychlý drdol dokážete vytvořit expresní rychlostí. Stačí si vzít gumičku na vlasy, stáhnout rukama vlasy do požadované výšky, začít dělat klasický culík, ale následně vlasy protáhnout jen zhruba do půlky a přečuhující koneček vlasů omotat kolem gumičky a zachytit ji za její konec. Výsledek bude možná lehce neupravený, ale na domácí práce nebo cvičení to obvykle stačí.

 

Přečtěte si: 13 chyb v péči o vlasy

Drdol na svatbu

Drdol na svatbu může být trochu ošemetný, zvlášť, pokud nevíte, jak na správnou techniku a rozhodnete se vynechat výpomoc zkušené kadeřnice, která se postará o profesionální výsledek. Naštěstí existuje tahák. Vzadu si středovou část vlasů sepnete do gumičky a vlasy po stranách necháte volně. Culík uprostřed protáhnete skulinou nad ním. Posléze sepnete do transparentní gumičky vlasy z postranních částí hlavy a protáhnete k culíku směrem dolů, viz obrázek. Poté už jen vlasy smotáte do ruličky a sepnete je sponkami. Přidejte vlasové ozdoby a máte hotovo.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

 

Tip: Pixie účes a komu bude slušet

Rozcuchaný drdol

Messy bun, nebo také rozcuchaný drdol. Většinou se dělá nahoře a klidně necháte přiznané velké oko vlasů. Přečuhující vlasy pak můžete nechat neupraveně trčet z gumičky. Bude vypadat dobře, když si povytáhnete i pár pramínků vlasů podél obličeje.

 

Přečtěte si: Troufnete si na mikádo?

Příčesky do vlasů

Ani s krátkými vlasy se nemusíte drdolu vzdát, důležité je ale to, aby měly příčesky dostatečnou kvalitu a odpovídaly barvě vašich vlasů, jinak to bude průšvih. Celkem běžně se prodávají gumičky s umělými vlasy, kterými stačí nastavit již vytvořený drdol. Také existují takové skřipce.

 

Přečtěte si: Nejlepší společenské účesy

Nízký drdol

Pokud si troufnete na něco slavnostně vypadajícího, ale na provedení spíše jednoduššího, začněte tím, že si pořádně učešete vlasy a následně smotáte oba prameny do ruliček a část pod koncem ruličkek sepnete do společné gumičky. Z dalších vlasů pak vytvořte spletený cop a stáhněte ho další samostatnou gumičkou. Posléze vezměte konec copu a protáhněte ho mezerou, kde vlasy zajistíte pinetkami.

Tip: Dokonalé účesy pro jemné vlasy

Donut

Drdol ve tvaru donutu, nebo také ballerina drdol, je velmi jednoduchý. Jediné, co budete potřebovat, je pěnová houbička, kterou koupíte za pár korun na internetu nebo v drogerii. Posléze si dáte vlasy do gumičky a přetáhnete přes ně houbičku. Vlasy z gumičky pak omotáváte kolem a zajistíte je pinetkami.

 

Návod: Jaký účes zkusit na svatbu?

Zapletený elegantní drdol

Tento návod je tak jednoduchý, že budete asi chvíli přemýšlet, proč vás něco takového ještě nenapadlo. Vlasy si sepněte do dvou níže položených culíků (ideální jsou na to tenké neviditelné gumičky, kterých se prodává větší počet v jednom balení). V obou případech udělejte z vlasů širší očko. Poté tyto dvě části protáhněte skrz sebe, vlasy natvarujte a sepněte je pinetkami.

 

Tip: Jak na vlnité vlasy

Jak na to, aby vydržel?

V první řadě je potřeba mít po ruce opravdu dost pinetek. Vlasy se také hodí důkladně nalakovat. V případě potřeby pak může být vhodná i síťka na drdol, která vás vyjde na pár korun a která zajistí, že vám účes do odchodu na ples (nebo kamkoliv jinam) nespadne.

Jaký drdol je váš nejoblíbenější?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️