Způsoby, jak nosit pastelové barvy na vlasy

Pokud se vám zdá být vaše barva vlasů nudná, vyzkoušejte nejnovější trend, kterým jsou pastelové barvy na vlasy. Kromě toho, že zjemní váš obličej lépe vyjádří vaši osobnost. Navíc si s nimi užijete spoustu dobré zábavy. Jak ale na ně?

Pastelové barvy na vlasy máte možná spojené se starými dámami, které si své šediny zdobí fialovým, růžovým nebo modrým přelivem. Proč byste je ale nemohli zkusit i vy osobně? Nemusí jít přitom o křiklavé odstíny modré, zelené a žluté, které známe z rockové a punkové scény. Místo nich si obstarejte jemné pastelové barvy, které podtrhnou vaši ženskost a dodají vám styl. Při nejhorším je dáte dolů během několika umytí.

Takže, směle do toho!

Kde sehnat pastelové barvy na vlasy?

Abyste mohla popustit uzdu své fantazii, potřebujete nejprve sehnat vhodný produkt na vlasy. Dříve bylo nutné si pastelové barvy pořizovat v zahraničních online obchodech. Dnes jsou naštěstí dostupné už nám všem.

Nejlépe uděláte, když zabrousíte do nejbližší drogérie a koupíte si pastelový přeliv, který bývá v sekci barev na vlasy. Pokud ho vybraný obchod nevede a nemáte zrovna cestu do města, můžete se poptat i v kadeřnickém salonu, nebo prozkoumat internet.

Jaké barvy jsou aktuálně v módě

I když máme k dispozici široké spektrum různých pastelových barev, nejoblíbenější je:

  • Šedá/stříbrná
  • Světle modrá
  • Růžová
  • Fialová
  • Mátová
  • Světle žlutá
  • Červená
  • Tyrkysová

V závislosti na tom, jak jste odvážná lze nosit buď jeden odstín, nebo jich kombinovat na vlasech hned několik.

✅ TIP NAŠÍ REDAKCE

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

👉 Výsledky testu

Co s nimi?

Ombré

V poslední dekádě se u nás ujal styl ombré, kdy máte jinou barvu od hlavy do zhruba ⅔ délek a jinou na konečcích vlasů. Dříve šlo jen o zesvětlování, ale dnes se čím dál častěji setkáváme s jeho barevnými variacemi, které vlasům dodávají šmrnc.

Barevné pramínky

Pokud máte trochu svobodomyslnějšího ducha, dejte si s vlasy trochu práce a oživte je pastelovými pramínky. Ty nejlépe vyniknout na světle hnědých, zrzavých a blond vlasech. Pokud si troufáte, střídejte u pramenů barvy.

Celá hlava

Blondýnkám a dalším lidem se světlými vlasy bude slušet i pastelový přeliv, který si dají po celé vlasové délce. Nejlepší je pro tyto účely volit stříbrnou a šedou, růžovou nebo fialovou barvu, díky které vyniknete v davu.

Zkoušela jste někdy pastelové barvy na vlasy? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

✅ TIP NAŠÍ REDAKCE

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

👉 Výsledky testu
Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest