Pivovarské kvasnice: Zdroj vitamínu B nejen pro zdraví vlasů

Pokud máte pocit, že péče o vlasy z vaší strany vyžaduje trochu více úsilí, určitě se vyplatí vyzkoušet sušené pivovarské kvasnice. Ačkoli mají na naši krásu a celkové zdraví řadu pozitivních účinků, některé ženy mají strach z tloustnutí a případného nadýmání. Je ale třeba se bát?

Husté vlasy by si přála snad každá žena. Tím spíš pak hovoříme o těch, ke kterým nebyla příroda zrovna dvakrát štědrá a nadělila jim na hlavu (takříkajíc) pět chlupů. I když v jejich kvalitě hraje velkou roli genetika, zanedbávat by se neměla ani správná péče o vlasy, která jim může vdechnout nový život a podpořit jejich nejvyšší kvalitu.

Nejen, že můžete vyzkoušet malinový ocet na vlasy, který je dovede posílit, hodně žádoucí je i kvalitní maska na vlasy, kterou budete aplikovat alespoň jednou týdně. Bez diskuze se hodí do péče zařadit i šampony na růst a vypadávání vlasů, které obsahují kofein, extrakt z konopí, máty a další ingredience přírodního původu, které je šetrně očistí a podpoří je v jejich růstu.

V neposlední řadě by se ale neměla ignorovat ani kvalita vnitřní výživy. Tablety, které obsahují vitamíny na vlasy, by měly v ideálním případě obsahovat co nejširší spektrum látek, jejichž dlouhodobé užívání může přispět i k podpoře normálního stavu nehtů a pokožky.

Pivovarské kvasnice: Zdroj vitamínu B nejen pro zdraví vlasů

Jelikož jednou z jejich složek tradičně bývají pivovarské kvasnice, na to, co umí, se společně podíváme níže.

Co jsou to pivovarské kvasnice?

Pivovarské kvasnice se tradičně používají při výrobě piva. Jde o jednobuněčné organismy, které dovedou přeměňovat zkvasitelné cukry na ethanol a oxid uhličitý. Vzhledem k tomu, že mají zajímavé účinky na lidské zdraví a jsou bohaté na živiny, poměrně často se přidávají do doplňků stravy na nehty, vlasy a kůži.

Důvody, proč je vyzkoušet

Pivovarské kvasnice: Zdroj vitamínu B nejen pro zdraví vlasů

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Mezi benefity pivovarských kvasnic patří zvýšený obsah vitamínů skupiny B, které hrají klíčovou roli v udržování normálního stavu metabolismu, vlasů, kůže, nehtů a podobně. Kromě jiného, dovedou podpořit i imunitní systém, protože obsahují i mnoho dalších důležitých látek. (Chrom, zinek, železo, hořčík…)

Pivovarské kvasnice vám pak mohou nabídnout:

 • Podporu normálního trávení
 • Omezení rizika vzniku infekcí horních dýchacích cest
 • Vyladěnejší reakci těla na inzulin

V neposlední řadě, dlouhodobé užívání doplňků stravy na podporu růstu vlasů, kvality nehtů a kůže s obsahem pivovarských kvasnic může přispět k pěstěnějšímu vzhledu pokožky, silnějším nehtům, které se méně třepí, a k lepší kvalitě vlasů.

Mají nežádoucí účinky?

Užívání pivovarských kvasnic je pro většinu lidí považováno za bezpečné. Je ale pravda, že citlivější lidé na ně mohou reagovat přechodnou bolestí hlavy a plynatostí.

Z technických důvodů by je neměly užívat ženy, které jsou v aktivní fázi vaginální infekce. Také nemusí být ideální pro ženy, které mají alergii na plísně. Jinak se jich ale nemusíte bát. Co se týče kojení, má se za to, že pivovarské kvasnice mohou podpořit produkci mléka, kvůli malému množství výzkumů je však moudré se před zahájením jejich užívání nejprve poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Pivovarské kvasnice: Zdroj vitamínu B nejen pro zdraví vlasů

Nejlepší způsob užívání

Jak už bylo řečeno, nejlepší formou užívání pivovarských kvasnic je dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu růstu vlasů, normálního vzhledu kůže a nehtů. Primárně se snažte vybírat takový doplněk, který obsahuje větší množství látek.

Ve složení se snažte kromě pivovarských kvasnic najít ještě:

 • MSM
 • Kolagen
 • Vitamín C
 • PABA
 • Zinek
 • Měď
 • Vitamín E
 • Vitamín A
 • Železo
 • Přesličku rolní

A další látky, které dodají vašemu organismu zásobu živin, které mohou vlasy, kůže a nehty využít pro podporu svého pěstěného vzhledu.

Počítejte však s tím, že aby se jejich účinek projevil, budete je muset užívat minimálně po dobu několika týdnů.

 

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️