Domácí masky na vlasy: Posílí i projasní

Snad žádná žena na světě není spokojená s kvalitou svých vlasů. Nejen, že mohou být od přírody suché a krepaté, ale také jim příliš neprospíváme přehnaným stylingem a používáním fénu, kulmy a žehličky. Proto vám přinášíme tipy na domácí masky na vlasy, které vás vrátí zpátky do hry.

Vlasy jsou spolehlivým ukazatelem našeho zdraví a životního stylu. Bohužel, můžeme o ně pečovat sebelíp a stejně je budou trápit neduhy, kvůli kterým budou vypadat doslova a do písmene hrozně.

Samozřejmě, můžete utíkat do obchodu a koupit si komerčně vyráběnou masku na vlasy. Když si ale vyberete špatně, můžete vlasy ještě více zatížit. Případně budete spoléhat na pravdivost líbivých sloganů, které se nemohou za žádných okolností splnit. (Mluvíme například o tvrzení, které říká, že vám maska pomůže zacelit roztřepené konečky. Mějte ale na paměti, že za to může maximálně silikon, které je slepí hezky k sobě.)

Je tedy možná vhodnější vsadit na moudrost našich maminek a babiček a nějakou masku na vlasy si vyrobit z volně dostupných ingrediencí doma. Kromě toho, že budete vědět, co do ní dáváte vás vyjde jen na zlomek ceny a její výsledky budou mnohdy o poznání lepší.

Nyní vám prozradíme pár osvědčených receptů, které můžete během volné chvíle vyzkoušet.

Maska pro kudrnaté vlasy

Budete potřebovat: Kokosový olej

Tato maska se aplikuje tak, že rozehřejete olej v plecháčku, nebo v jiné vhodné nádobě a vetřete si ho do suchých vlasů. A to po celé jejich délce. (Tedy i k vlasovým kořínkům.) Vlasy si schovejte pod koupací čepici, nebo pod ručník a nechte olej na hodinu působit. Poté si vlasy normálně umyjte.

Domácí masky na vlasy: Posílí i projasní

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Maska pro matné vlasy

Budete potřebovat: 1 avokádo, 1 lžíci olivového oleje, 1 lžíci medu, ⅛ hrnku kokosového mléka

Všechny ingredience dejte do mixéru a hotovou masku pak aplikujte na suché vlasy. Zabalte je to koupací čepice, nebo do ručníku a nechejte je vstřebávat všechny živiny po dobu 30 minut. Ihned poté si je umyjte.

Domácí masky na vlasy: Posílí i projasní

Maska proti lupům

Budete potřebovat: ¼ hrnku vody, ¼ hrnku jablečného octa, 8 kapek tea tree oleje, aspirin

Dejte do láhve vodu s octem a pořádně je zamíchejte protřepáním do sebe. Následně přidejte několik kapek oleje z tea tree a prášek z rozdrceného aspirinu. Na láhev nasaďte rozprašovač a tekutinu si nastříkejte až ke kořínkům vlasů. Nechte ji působit 30 minut a poté vlasy umyjte.

Maska pro suché vlasy

Budete potřebovat: 1 lžíci medu, 1 vejce, 1 lžíci jablečného octa

Všechny ingredience spojte a nechte je na vlasech působit po dobu 40 minut. (Můžete je zakrýt, ale nemusíte.) Následně je umyjte tak, jak to děláte obvykle.

Domácí masky na vlasy: Posílí i projasní

Maska pro vlasy bez života

Budete potřebovat: 2 lžíce jablečného octa, 2 lžíce medu a 2 lžíce kokosového oleje

Ingredience smíchejte v mističce a vetřete je do celé délky vlasů. Nechte je působit 20 minut pod ručníkem, nebo čepicí a poté je z vlasů umyjte.

Maska na podporu růstu vlasů

Domácí masky na vlasy: Posílí i projasní

Budete potřebovat: 1 lžíci skořice, 1 lžíci kokosového oleje

Olej a skořici pořádně spojte a naneste ji k vlasovým kořínkům. Udělejte si krátkou masáž hlavy, vlasy zabalte do ručníku a nechte masku působit. Cca po dobu 30-45 minut. Vlasy opět umyjte.

Jakou oblíbenou masku na vlasy máte vy?

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️