Spálené vlasy od žehličky: Rychlá první pomoc

Poslední aktualizace článku: 2. května 2022

Pomůcky pro teplý vlasový styling nám umožnily, abychom si dokázaly udělat profesionální účes i v domácích podmínkách. Problém je v tom, že mnohé ženy netuší, jak správně pracovat s vysokými teplotami, což může vyústit v ošklivě spálené vlasy od žehličky. Co s tím?

Žehličky na vlasy mají poměrně širokou škálu stupňů teploty. Ženy proto mohou získat dojem, že čím vyšší teplotu při rovnání použijí, tím to pro ně bude lepší. Proto vás asi překvapí, že vás tento způsob uvažování může o vaše vlasy připravit. Zvlášť, pokud se rozhodnete používat vysoké teploty dlouhodobě.

Výsledkem tohoto jednání může být rozsáhlé spálení vlasů. Když k němu přistoupíte od začátku dobře, škody budou menší, než když budete spáleniny ignorovat a vlasy budete trýznit teplem dál.

Jak poznat, že je něco špatně?

V první řadě by vás měl varovat podezřelý zápach spáleniny a kouř. Pokud si vlasy zrovna nerovnáte, všímejte si i bílých konců vlasů, roztřepených konečků a lámavých vlasů.

Co s tím?

Spálené vlasy od žehličky: Rychlá první pomoc

Jakmile začnou být vaše vlasy cítit spáleninou, okamžitě odložte žehličku. A v nejlepším případě ji ukliďte do nějakého šuplíku, protože na ni nějakou dobu nesáhnete. (To samé platí o kulmě a dalších tepelných zařízeních na úpravu vlasů.) Pokud jsou spáleniny hodně zlé, neobejdete se bez profesionálního ostříhání u kadeřníka.

V dlouhodobém horizontu zapomeňte na zesvětlování vlasů a na nošení vlasových příčesků, které by mohly vaše vlasy ještě více poškodit. Co nejčastěji si pak do vlasů vtírejte kokosový olej, který necháte působit po dobu několika hodin. (Úplně nejlepší bude, když si ho budete aplikovat jako noční masku.) Také nezapomeňte užívat doplňky stravy na podporu růstu vlasů, protože jejich dorůstání bude dozajista během na delší trať.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Řešily jste někdy spálené vlasy od žehličky? Pokud ano, co vám s tímto problémem pomohlo?

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/heat-damaged-hair – Vlasy poškozené teplem (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️