Pixie účes pro tento rok: Podívejte se, co je trendy

Poslední aktualizace článku: 23. ledna 2024

Trendy se neustále mění. Neplatí to jen o líčení a o módě, ale také o našich účesech. V letošním roce bude například velmi populární nošení skřítkovského pixie účesu, který bude slušet ženám v každém věku. Víte, pro koho se hodí a jaká jsou jeho specifika?

Zatímco v 70. letech byly trendy dlouhé rozpuštěné vlasy s vpletenými květinami a čelenkami a ve 20. letech si ženy pracně vytvářely kladené vlny, v roce 2023 byl v módě takzvaný pixie účes. Letos je ale už rok 2024 a spolu s ním vyvstává otázka, zda si popularitu udrží i v letošním roce. Snad nikdo z nás si nepřeje zamrznout v čase a nosit něco, co už dávno překonalo dobu.

Na ulici se s ním příliš často nesetkáte, protože málokterá žena si na něj troufne. Nemusíte mít ale žádný strach. Zralé ženy v něm budou vypadat elegantně, z mladých slečen zase dokáže vykouzlit éterickou vílu.

V letních měsících je navíc střih pixie i velice praktický. Nebudete muset řešit, že vás těžké vlasy hřejí za krkem a způsobují nepříjemné pocení.

Pokud jste připravené zjistit o tomto účesu další informace, které by vám mohly usnadnit rozhodování, zda ho vyzkoušet, pak určitě pokračujte ve čtení.

Co je Pixie?

Pixie účes pro tento rok: Podívejte se, co je trendy

Střih pixie je velmi jednoduchý krátký účes, který už se tu mihl v dřívějších érách historie. Mezi jeho nejznámější nositelky patří třeba populární modelka Twiggy. I když existuje jen malé množství žen, které si na nošení krátkých vlasů troufnou, ve skutečnosti jde o velmi variabilní střih, který dovoluje široké spektrum úprav.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Pokud se vám pojmenování pixie nelíbí, také můžete pro tento účes použít slova jako: klučičí účes nebo skřítkovský účes.

Je vhodný pro každého?

Pixie účes pro tento rok: Podívejte se, co je trendy

Pixie účes mohou nosit ženy všech věkových kategorií. Základem úspěchu je ale zjistit, jaký jeho typ bude slušet právě vám. Na základě toho vám bude perfektně sedět a nikdo si vás už nedovede představit s dlouhými rozpuštěnými loknami.

Starší ženy mají tendenci držet se toho, na co si zvykly v dobách svého mládí, což může vést k tomu, že vypadají starší než kolik jim ve skutečnosti je. Právě pixie účes může naopak jejich celkový vzhled dost podstatně omladit. (Vzpomeňte si na super elegantní a stylovou Judy Dench.)

Aby účes nepůsobil nudně, můžete se rozhodnout, že na strategických místech necháte kadeřnici použít rozdílnou barvu. Může jít o melír, o barevné pramínky nebo třeba o jiný odstín té stejné barvy. U mladších žen jsou trendy i skřítkovsky blond a stříbrné odstíny vlasů, díky kterým působí velmi étericky.

Také se zkuste držet toho, že:

 • Kulatý obličej může mít prakticky jakékoliv pixie
 • Hranatý obličej může mít ofinu a delší vlasy po stranách
 • Protáhlý obličej by měl mít střiženou ofinu až k obočí

Jaký se k němu hodí styling?

Pixie účes pro tento rok: Podívejte se, co je trendy

Pixie účes můžete nosit v mnoha různých variacích, takže se nemusíte bát, že by vás začal jednoho dne nudit. Spíš je to přesně naopak.

Pokud chcete, můžete nosit opravdu plastický rozcuch, který byste měla podpořit kvalitním gelem, voskem a lakem na vlasy. Skvělé je i úplně rovné pixie, které budete mít sčesané směrem do čela a po stranách.

V případě, že to střih vlasů dovoluje, vlasy v zadních partiích hlavy mohou být sčesané k hlavě a ofina může trčet směrem vzhůru. (Jako inspiraci si můžete vzít například zpěvačku Madonnu.)

Pozor na správnou péči o vlasy

Myslete na to, že tím vším to zdaleka nekončí. Aby váš účes vypadal za každých okolností perfektně, nezapomínejte na to, že byste měly svým vlasům dopřát náležitou péči.

Prospěje jim, když:

 • Budete používat kvalitní šampon, kondicionér a masku
 • Budete užívat doplňky stravy s vitamíny a bylinkami na vlasy
 • Si nebudete mokré vlasy česat hřebenem
 • Omezíte tepelný styling
 • Si nebudete odbarvovat vlasy

Jak můžete vidět, rozhodně se nemáte čeho bát. To ostatně naznačuje i fakt, že pixie se nebojí nosit ani ženy z řad známých celebrit.

Pixie v roce 2024: Je stále v módě?

Pixie cut trend 2024

V roce 2024 si mohou ženy vybírat z různých typů střihů a účesů, protože to, co se bude letos nosit, je na první pohled trochu nesourodé. Rozhodně nešlápnete vedle s delším bobem, který mají v oblibě dámy, jež se na vyloženě krátké vlasy zrovna dvakrát necítí. Pokud jste si ale pixie cut v roce 2023 zamilovaly, nemusíte mít obavu, že nejdete s dobou. Tento účes se totiž bude ve větší míře nosit i letos. Je ale pravda, že střih a barva doznaly několika změn.

Letos se můžete v souvislosti s pixie účesem víc zaměřit na:

 • Barevné pixie, které může mít barvu druhy, ale může mít i pastelový odstín
 • Šedavé a stříbrné odstíny
 • Blond pixie

Pixie účes v roce 2024

Také se s velkou pravděpodobností setkáme s pixie účesem, který bude mít přirozenou barvu (například hnědou), ale na jednom místě bude výrazný barevný pruh. (Například fialový.) Víc v módě také bude asymetrické pixie, které je vhodné i pro ženy s hranatějším a širším obličejem.

Stydět se letos nemusíte ani za tmavší kořínky a za světlejší délky, které spolu se správným střihem dodají vašemu účesu nový rozměr. Velkou radost pak budou mít ženy, které v minulých dekádách vyznávaly EMO nebo jiný alternativní styl, protože se bude nosit i černé nebo stříbrné pixie, které víc směřuje do obličeje (na patku nebo ofinu) a je ozvláštněno zeleným, modrým nebo jinak výrazně barevným akcentem. Dost možná po dlouhé době znovu oprášíte silné líčení očí a tunel do ucha.

Také si na tento střih troufnete, nebo raději zůstanete u osvědčené klasiky?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️