32 účesů pro polodlouhé vlasy, které můžete nosit každý den!

Poslední aktualizace článku: 22. února 2024

Polodlouhé vlasy má řada žen, které se na úplně krátký sestřih necítí, ale úplně dlouhé vlasy jim mnohdy nepřijdou být praktické. Po nějaké době však může tato délka působit dokonce nudně. Zvlášť, pokud ji nosíte již po dobu několika let. Abychom přispěli k menšímu oživení, níže vám nabízíme nejlepší dámské účesy a střihy vlasů, díky kterým si můžete i s polodlouhou kšticí stále dopřávat něco nového!

Polodlouhé vlasy jsou poměrně variabilní a dají se z nich vytvářet účesy na každý den. Je jen na vás, zda do kanceláře zvolíte výčes, nebo vlasy pouze vyžehlíte žehličkou a necháte je volně. Dobře navíc budou vlasy vypadat i s ofinou. S takovými vlasy, zvlášť, pokud jsou na první pohled zdravé, si toho tedy můžete dovolit opravdu hodně.

Tak to máme pár tipů přesně pro vás!

Současný trend polodlouhých vlasů je jasný: Začneme nestárnoucím mikádem, ať už ve stylu krátkého bobu nebo delšího lobu. Trošku ho rozcucháme a navlníme nebo naopak narovnáme a necháme jen zatočené konečky. A na závěr ho doplníme barevnými melíry v úpravě Ombré nebo Balayage.

Třeba právě takto.

1. Mikádo s přechodem do vlnek

Tento střih a úprava vlasů bude vhodná i pro starší ženy, které se navíc nemusí stydět za své přirozené šediny. Ty totiž vlasům dovedou dodat zcela nový rozměr.

2. Rovný lob se zastřihnutými konečky

V tomto případě tu máme nestárnoucí klasiku, která bude vyhovovat těm z vás, které byly zvyklé na dlouhé vlasy, touží po změně, ale zároveň nechtějí na hlavě nic radikálního.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

3. Bob s melíry ve stylu Balayage

Jste od přírody spíše plašší typ a nemáte ráda, když máte příliš odhalený obličej? Dobrou volbou pro vás může být tento účes, který je mírně sestříhaný směrem do tváře.

4. Rozcuchané mikádo ve stylu Ombré

Ideální účes na party i do kanceláře. Pouze vlasům kvůli kulmování a zesvětlování nezapomeňte dopřát extra porci péče.

5. Zlaté mikádo s prstýnky

Lehce princeznovštější varianta předchozího účesu pro ženy s romantickou duší.

6. Ombré lob s jemnými vlnkami

Zde máme zajímavou kombinaci vln a rovných vlasů. Vyhovovat by mohla ženám, které mají od přírody rovné vlasy nemohou snadno dosáhnout výraznějších prstýnků, jako na některých z předchozích fotografií.

7. Objemný dlouhý lob s melíry

Tento účes vypadá velmi lákavě, ale myslete na to, že bude potřeba při jeho tvorbě pracovat na větším objemu vlasů u hlavy, což spolu s delší délkou vlasů nemusí být snadné. Jejich tíha totiž může stahovat objem vlasů dolů.

8. Ležérní vlnky s barvou od tmavé po světlou

Hravý, ale upravený účes pro ženy, které mají zároveň smysl pro praktičnost. Vlasy jsou dost dlouhé, aby se daly sepnout do culíku, takže po práci můžete klidně zaběhnout do tělocvičny.

9. Lob se zatočenými konečky

Nemáte na ranní natáčení vlasů dost času? Nevadí. Stačí, když si je natočíte především kolem obličeje a pročísnete prsty.

10. Balayage mikádo s plážovými vlnami

Plážových vln nejlépe docílíte tak, že vlasy necháte volně schnout a nastříkáte do nich sprej se slanou vodou, který do nich vmačkáte.

11. Rozcuchané a texturované Balayge

Možná to tak nevypadá, ale ve skutečnosti má tento účes delší sestříhanou patku. Pokud jste její fanynky, určitě ho zkuste!

12. Delší Balayge lob s plážovými vlnami

Aby se mohly vlasy takto hezky vlnit, je důležitý správný sestřih, který vlasy trochu provzdušní.

13. Zlatě blonďaté kadeře s rozdělením na středu

Středová pěšinka a delší patka rozdělená po stranách je stále velmi trendy.

14. Šedivý bob se zatočenými konečky

Vlasy stačí po mytí opravdu dobře vyfoukat kulatým kartáčem. Konečky pak podfoukněte do různých směrů, čímž docílíte trochu retro, ale velmi žádaného vzhledu.

15. Fialovo-růžový Ombré lob

Tento účes bude vhodný i pro ženy s přirozeně jemnými a rovnými vlasy. Dávejte si ale dobrý pozor, aby se odbarvováním a častým barvením vlasy zbytečně neponičily.

16. Ombré vlnitý lob s barvou od stříbrné po broskovovou

Podobné upozornění pro vás máme i v tomto případě. Zvlášť, pokud máte vlasy, podobně, jako modelka na fotce, od přírody tmavší a délky budou vyžadovat pravidelné odbarvování.

17. Romantický Balayge blond s prstýnky

Kdo říká, že přírodní blondýnky si nemohou dát do vlasů blond melír? Pointa však spočívá v tom, že odstín blond by neměl být shodný s barvou vašich přírodních vlasů. Tímto způsobem docílíte větší plastičnosti účesu.

18. Texturované mikádo s barvou od tmavě šedé do stříbrna

Výrazné vlasy s delšími špičkami, ofinou a zajímavým barevným přechodem vypadají velice šik. Upozorňujeme ale především na to, že tento typ účesu a barvy bude vyžadovat velmi náročnou údržbu.

19. Rozcuchaný Ombré lob

Tento účes může vlasům dodat na objemu. Zvlášť, když vlasy vzadu jsou trochu kratší než vepředu, takže díky správnému vyfoukání a natočení můžete opticky dosáhnout bohatší hřívy.

20. Vlnité zlato-blonďaté a hnědé mikádo

Zde už se dostáváme spíš k mikádu a kratším účesům. Stále jde ale o délku, ze které půjde poměrně pohodlně udělat culík.

21. Karamelo-blonďatý Balayage

Tento účes by měly zvážit především ženy, které mají přirozeně vlnité a kudrnaté vlasy, protože správným sestříháním je podpoří v jejich správné vlnění.

22. Rovný delší lob se zesvětlením

Tohle je trochu kompromis mezi krátkými a dlouhými vlasy a rozhodně není pro každého. Pokud ale milujete strukturované účesy, kdy máte část vlasů například v culíku, ale spodní část chcete mít volně, s takovým střihem se vám bude dobře pracovat.

23. Hnědo-blonďatý Balayage

S tímto účesem rozhodně nešlápnou vedle ženy, které mají od přírody hodně husté a vlnité vlasy. Vynikne v něm totiž jejich bohatost a krása.

24. Světlý blond lob s rovnými konečky

Poněkud konzervativní volba, která nedává při tvorbě střihu moc šance pro experimentování, ale do kanceláře bude tento účes super.

25. Hnědo-bílé blond mikádo ve stylu Ombré

Aby se tento střih dobře udržoval, pravděpodobně budete muset používat občas kulmu s natáčkami, na kterých vlasy necháte do chvíle, dokud zcela nevychladnou.

26. Červeno-hnědé ležérní vlny

Takto by zhruba vypadal známý asymetrický účes Victorie Beckham, kdyby trochu protáhla jeho délku a zkusila ho navlnit.

27. Černo-šedivé Ombré

Poměrně jednoduchý střih lze ozvláštnit zajímavou barvou.

28. Pastelové mikádo ve stylu Balayage

Tento účes bude nejvíc slušet přírodním blondýnkám, které ani nemusí sahat po barvě nebo přelivu. Pro barevný akcent stačí použít jednoduše barevné křídy na vlasy.

29. Balayage s přechodem od tmavé po světle hnědou

Hnědé vlasy nemusí být nuda, stačí je ozvláštnit například karamelovým akcentem, který z nich výrazně vystoupí.

30. Decentní hnědý Balayge

Tento typ účesu by mohl vyhovovat ženám, které se v minulosti rozhodly pro radikální změnu barvy a řeší, co s pozůstatky barevných délek.

31. Nenucený culík nebo drdol

Tento účes nedá příliš práce, ale rozhodně s ním zapůsobíte. Dnes se dokonce prodávají gumičky, které mají přímo zabudovanou stuhu, takže se nemusíte bát, že vám z vlasů sklouznou.

32. Spletený cop

 

Někdy se nejlepší zapletený cop nebo drdol povede tehdy, když se vůbec nedíváme do zrcadla a uděláme ho jen tak. Zkuste to i vy!

Jaký z výše uvedených střihů a účesů se vám líbí nejvíce?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️