Jak si udělat dredy? + Jak se o ně starat?

Poslední aktualizace článku: 25. října 2021

Dredy byly velmi populární v 90. letech 20. století a v prvních letech nového milénia. I když dnes je na ulicích a na sociálních sítích nevídáme tak často, neznamená to, že by úplně zmizely. Pokud cítíte, že byste je chtěly zkusit, dáme vám pár užitečných tipů.

Nošení dredů bylo ještě celkem nedávno považováno za znak pochybných existencí. Na někoho působily neupraveně, a dokonce i odpudivě. Navíc si je oblíbili i lidé, kteří holdovali návykovým látkám.

Samozřejmě, ač nelze popřít, že tyto dvě věci mohou mít nějakou spojitost, ne každý, kdo má dredy na hlavě je asociál a společenský vyvrhel. (O čemž svědčí například lídr Pirátské strany Ivan Bartoš, který se probojoval až do vysoké politiky a často ho vídáme oblečeného v obleku.)

dredy

Jelikož snění o dredech a jejich reálné nošení jsou dvě různé věci, nabízíme vám pár informací o tom, jak se dají dredy vytvořit a jak se o ně správně starat, aby byly v kondici a vydržely vám dělat parádu na hlavě co nejdéle.

Jak udělat dredy

Dredy je potřeba zaplést po celé hlavě. Je proto velmi pravděpodobné, že budete potřebovat pomocnou ruku někoho dalšího. Klidně se zkuste poptat ve svém okolí, zda někdo nezná člověka, který se zaplétáním dredů regulérně živí. Uvidíte, že dostanete spojení minimálně na jednoho, který odvádí velmi dobrou práci.

Před zaplétáním vlasů je potřeba, aby byly umyté. Také by na nich neměl být nános žádného stylingového přípravku. Aby se vlasy zbytečně nepoškozovaly, při zaplétání by měly být dokonale suché.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

dredy

Dále vám člověk, který vám bude dredy zaplétat, rozdělí pramínky vlasů na několik sekcí. S největší pravděpodobností začne na přední vlasové linii a následně bude pokračovat dál po ploše celé hlavy. Jednotlivé úseky by měly vycházet z tvaru čtverce. Poté je potřeba vlasy po jednotlivých pramenech zatočit. (Což je úplně ten nejvíc důležitý krok při výrobě dredů.) Aby bylo zajištěno, že se vlasy nevrátí do původního tvaru, můžete je zajistit gumičkou.

Poté přichází na řadu česání. Neberte si ale do ruky jakýkoliv hřeben nebo kartáč, který najdete. Aby se vlasy nepoškodily, je vhodné mít po ruce jemný kartáč. Voilá! Dredy by měly být hotové.

Co s odrůstajícími dredy?

Jedním z problémů, na které mohou nositelky dredů narazit, jsou odrosty, které zapříčiňují, že dredy nezačínají přímo u hlavy. Je v této fázi nutné dredy rozpustit, nebo se dají nějak opravit, aby vypadaly neustále hezky?

Pravděpodobně nejlepší bude, když se budete pravidelně objednávat na opravy k člověku, který vám dredy udělal. První pomocí však může být dorolovávání vlasů, které od hlavy rostou rovně.

Jak se starat o dredy

dredy

Jak dlouho vydrží vypadat vaše dredy hezké záleží nejvíce na tom, jak dobře se o ně zvládnete starat. Pokud nezvládnete základní péči, je celkem pravděpodobné, že místo dredů budete mít na hlavě vrabčí hnízdo, nebo svůj původní účes.

Mezi základní pravidla péče o dredy patří:

  • Umývání vlasů v horizontu 2-4 dní
  • Umývání vlasů teplou vodou (nikoliv horkou)
  • Krátké působení vody v průběhu umývání vlasů
  • Důkladná aplikace šamponu ke kořínkům
  • Lehké šamponování dredů bez drhnutí
  • Působení šamponu na vlasech 1-2 minuty (což pomůže šamponu lépe proniknout i na hůře přístupná místa)
  • Opláchnutí šamponu teplou vodou (je přípustné dredy trochu vymačkat)

Mezi další tipy, které vám pomohou udržet dredy v kondici patří stříkání vilínu rozprašovačem. Kromě toho, že by dredy měly díky tomu vonět by to mělo zabránit vzniku nežádoucích plísní.

Také myslete na to, že byste na vlasy neměly používat vosk. Aby se vlasy neponičily během spánku, je vhodné spát v čepici. To ale nemusí být vhodné pro každého, protože tím může trpět pokožka hlavy, která se v průběhu noci zapaří. V případě, že budete chtít dredy po nějaké době sundat, opět se objednejte k člověku, který vám je udělal. Jinak hrozí, že si svoje přírodní vlasy na dlouhou dobu zničíte. Což by byla škoda.

Nosily jste někdy dredy, nebo se vám tento trend moc nelíbí?

Zdroje informací

https://www.allthingshair.com/en-us/hairstyles-haircuts/dreadlocks/how-to-make-dreads/ – Jak udělat dredy (anglicky)

https://www.wikihow.com/Maintain-Dreadlocks – Jak pečovat o dredy (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️