Křídy na vlasy – jaké vybrat, jak je používat a kde koupit?

Poslední aktualizace článku: 7. dubna 2022

Pokud máte dobrodružnou povahu a ráda zkoušíte něco nového, pravděpodobně jste zaznamenala nezvykle pojaté barvy na vlasy. Případně už víte, jaké existují druhy barevných přelivů, které se dají koupit v drogerii. Co ale při nějaké příležitosti vyzkoušet obyčejné křídy na vlasy?

Křídy na vlasy mají ženy spojené s obdobím dětství a dospívání. Všechny holčičky chtěly mít na speciálních akcích roztodivně barevné vlasy, ale rodiče jim nedovolily mít na hlavě permanentní barvu. Dobrým řešením byly křídy na vlasy, které se daly rychle umýt a nenechaly po sobě žádné negativní následky.

Pokud jste nasedla na vlnu nostalgie, je docela dobře možné, že se budete chtít ke křídám na vlasy zase vrátit. Třeba během festivalu, nebo nějakého tematického večírku. Jako dospělá žena s jinými možnostmi ale často nevíte, kde křídy na vlasy koupit a jak je správně používat.

Proto se na vše podstatné podíváme níže.

Co je na trhu?

Křídy na vlasy – jaké vybrat, jak je používat a kde koupit?

Řekněme si upřímně, že trh s křídami na vlasy není příliš rozsáhlý. Mnohdy se s nimi setkáme hlavně v málo důvěryhodných obchodech, nebo v obchodech s výrobky pro děti. Pokud ale nechcete přijít o své peníze (nebo si prostě jen nechcete připadat při nákupu divně), je vhodné se podívat po barevných křídách na vlasy pro dospělé ženy.

Nejlepší a snadno dostupné možnosti se nabízejí dvě. V prvním případě můžete vyzkoušet křídy na vlasy Schwarzkopf LIVE Paint It. Tato křída se dá koupit v síti drogerií Dm a v internetové parfumerii Notino. Její cena se pohybuje okolo 140,-. Počítejte s tím, že se nejběžněji setkáte s růžovými a fialovými odstíny.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Drogerie Dm také nabízí křídy na vlasy Vibrant, kterých je v balení 12 ks. Jelikož ale mají tyto křídy velmi špatné hodnocení, pravděpodobně bychom si je nevybrali. A to i když se jejich cena pohybuje okolo 159,-.

Jak je používat?

Křídy na vlasy – jaké vybrat, jak je používat a kde koupit?

Je jasné, že každá křída bude mít na obalu návod, kterého byste se měla při aplikaci držet. Jelikož je ale opakování matkou moudrosti, i my vám dáme pár tipů, jak s křídou na vlasy správně zacházet.

Klasické křídy mají výhodu v tom, že se dají aplikovat jak na suché, tak na mokré vlasy. Podle intenzity pak mohou vydržet po dobu 2-4 mytí.

Při aplikaci postupujte tak, že:

  • Si dáte na ramena ručník
  • Si vezmete ochranné rukavice
  • Vyberte část vlasů, na kterou chcete malovat
  • Malujte

Pokud máte vlasy mokré, můžete je trochu vysušit fénem. Díky tomu se podaří zvýraznit intenzitu barvy.

Co dalšího můžete vyzkoušet?

Křídy na vlasy – jaké vybrat, jak je používat a kde koupit?

Pokud se nechcete smířit s tím, že máte k dispozici jen malé množství variant, můžete sáhnout i po dalších alternativách barevných kříd a přelivů. Poměrně populární jsou speciální barevné spreje, které se dají taktéž sehnat ve větších drogeriích, nebo po internetu. Tyto spreje mohou být modré, červené, tyrkysové a jinak barevné. Sprej vám navíc usnadní aplikaci barvy na vlasy.

Jak je nosit?

Některé ženy barví jen několik pramenů. Vlasy pak zapletou do komplikovaného účesu, ve kterém jinak barevný pramen snáze vynikne. Stále je v módě i nošení jinak barevných konečků. V podstatě jde tedy o barevné ombré.

Baví vás intenzivní barvy na vlasy, nebo si myslíte, že jde o výstřelek, který má zůstat v propadlišti dějin?

Zdroje informací

https://www.byrdie.com/how-to-use-hair-chalk-4799979 – Jak používat křídy na vlasy (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️