Kartáč na vlasy – víte, jaký si vybrat a kdy ho použít?

Správné česání vlasů je občas velká věda. Každý z hřebenů a kartáčů se totiž používá na něco zcela jiného. Nevhodným výběrem kartáče navíc můžete své vlasy nedopatřením i poškodit. Jak si tedy vybrat ten jeden pravý?

Naše babičky a maminky měly jeden kartáč na všechno. Čím více toho ale o našich vlasech víme, tím spíše je jasné, že je tento postup špatně. Nejde jen o to, kdy je potřeba vlasy česat, (například ne hned za mokra), ale i čím je rozčesat, abyste na nich nenapáchaly zbytečné škody, které pak řešíte nákupem kadeřnických vlasových přípravků.

Dnes se proto podíváme, který kartáč/hřeben na vlasy je na co a který z nich si vybrat, tak, aby maximálně vyhovoval vašim potřebám.

Druhy kartáčů na vlasy

Pokud se pravidelně líčíte, určitě máte na kosmetickém stolku arzenál různě velkých a hustých štětců. Proč tedy máte pocit, že vám na vlasy stačí jeden kartáč?

Na vlasy používáme:

  • Kartáč na rozčesávání
  • Kulatý kartáč
  • Plochý kartáč
  • Narovnávací kartáč
  • Kartáč pro lesk
  • Uhlazovací kartáč

K tomu přidejme ještě hřeben s řidšími zuby (pro rychlé rozčesávání), nebo tupírovací hřeben. O nich ale není v tomto článku primárně řeč, takže je ponecháme stranou.

Kartáč na rozčesávání

Ačkoliv zní tento název opravdu tajemně, neskrývá se za nim nic jiného než nám známý hřeben bez rukojeti typu Tangle Teezer. Jde o typ hřebenu s několika úrovněmi zubů, které nejsou statické. Díky tomu dochází k jednoduššímu rozčesávání mokrých i zapletených vlasů. Nelze ho ale používat při tepelné úpravě.

✅ TIP NAŠÍ REDAKCE

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

👉 Výsledky testu

Kulatý kartáč

Kulatý kartáč je nám důvěrně známý z tepelné úpravy vlasů, kdy na něj namotáváme prameny, které posléze podfoukáváme studeným, či teplým vzduchem. Pro lepší distribuci tepla jsou dobré kartáče s dírkami, nebo s keramickým dílem.

Plochý kartáč

Klasický plochý kartáč je dobrý na běžné denní rozčesávání vlasů. Pokud nemáte speciální kartáč na rozčesávání, můžete jím česat vlasy za mokra. Pro ochranu vlasů a jemnou masáž hlavy může mít na trnech umělé, nebo dřevěné kuličky.

Narovnávací kartáč

Narovnávací kartáč je jiný název pro elektronickou pomůcku, která se nahřeje a následným (teplým) rozčesáváním vám pomůže narovnat vlasy.

Kartáč pro lesk

Kartáče pro lesk mají speciální konstrukci, která může obsahovat přidané látky, které dodávají vašim vlasům lesk. Jindy jde jen o důmyslný design, který lépe distribuuje maz po vlasech. Používá se výhradně na sucho.

Uhlazovací kartáč

Uhlazovací kartáč si dokáže poradit i s opravdu neposednými vlasy, které potřebujete učesat dozadu či do stran. Bude se vám hodit pokaždé, když si plánujete udělat upravený culík.

✅ TIP NAŠÍ REDAKCE

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

👉 Výsledky testu
Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest