Krepaté vlasy: Jak si s nimi poradit? Známe 5 babských rad!

Poslední aktualizace článku: 14. února 2022

Krepaté a zničené vlasy nedodají na kráse žádnému střihu, ani barvě. A přece se s nimi musíme umět nějak vyrovnat. Může vám ve vašem boji nějak pomoci krém na vlasy proti krepatění? Nebo je lepší vyrukovat se silnějším kalibrem?

Suché krepaté vlasy je velmi těžké nějak upravit. Zvlášť, když odmítají držet tvar, jsou lámavé a neustále vám poletují kolem hlavy. Ne vždycky se s nimi dá ale něco dělat. Zatímco některé ženy se k nim dopracují špatně zvolenou péči o vlasy, další je mají ve své genetické výbavě.

Nemusíte si ale zoufat. Pokud se rozhodnete vyzkoušet některý z níže uvedených tipů, existuje celkem velká šance, že se vám je nakonec podaří dostat pod kontrolu.

Jak tedy postupovat?

Proč jsou vlasy krepaté?

Krepaté vlasy: Jak si s nimi poradit? Známe 5 babských rad!

Vlasy jsou krepaté kvůli tomu, že jim chybí vláha, která by je dokázala uhladit. Aby tento problém nepostrádal ironii, skutečnost je taková, že pokud je venku vlhké počasí, krepatění má tendenci se zhoršovat.

To se děje kvůli tomu, že vlasy do sebe absorbují vlhkost z okolního prostředí. Nebo se o to alespoň snaží. Takže můžete vypadat ještě neupraveněji. Jediný způsob, jak se dá proti krepatění bojovat je ten, že se vyvarujete všeho, co vaše vlasy ještě víc vysuší.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Co na krepaté vlasy?

I když to zní strašlivě, naštěstí existuje několik tipů a triků, které vám pomohou dostat vlasy pod kontrolu. Neobejde se to ale bez nějakého toho cíleně vynaloženého úsilí.

Krepatým vlasům uškodíte, pokud:

  • Nebudete mít dostatečnou výživu
  • Je budete neustále vystavovat slunečnímu záření
  • Se budete máčet v chlorované vodě
  • Budete vlasy příliš často umývat
  • Přešvihnete (nejen) tepelný styling
  • Budete používat špatné šampony, vlasové masky a další kosmetické přípravky

Z toho důvodu byste měly mít po ruce sprej, nebo lak na vlasy, který obsahuje UV filtr. Kromě toho, že vlasy ochrání před nebezpečnými vlivy slunečního záření může mít pozitivní vliv na prodloužení intenzity barvy. Což ocení hlavně majitelky červených odstínů, které rychle ztrácejí na kráse. Po zbytek času se držte ve stínu, nebo používejte pokrývku hlavy.

I když se vám to bude jevit jako příliš velká investice, kupte si speciální vlasové přípravky z kadeřnického salonu. Šampony z obchodu totiž nemusí na vyšší stupeň poškození vlasů stačit. Kadeřník vám navíc dokáže doporučit pro vás nejvhodnější řadu.

Babské rady na krepaté vlasy

To ale samozřejmě nejsou jediné tipy a triky, které můžete vyzkoušet. I babské rady na krepaté vlasy mají něco do sebe.

Jablečný ocet

Vlasy mohou být krepaté kvůli tomu, že v nich panuje příliš alkalické prostředí. Proto se doporučuje je pravidelně oplachovat jablečným octem, který může trochu vylepšit pH vlasů. Oplach připravíte tak, že smícháte ⅓ hrnku jablečného octa s 1 dílem teplé vody. Tekutinou opláchněte vlasy a nechte ji působit po dobu 3 minut. Posléze ji smyjte studenou vodou a vlasy usušte.

Kokosový olej

Kokosový olej dovede vlasy krásně uhladit a zvlhčit. Jelikož se dá použít i na pokožku, rozhodně se vyplatí koupit si ho v hodně velké sklenici. Malé množství kokosového oleje rozehřejte v dlaních. Následně ho vmasírujte do pokožky hlavy a do vlasů. Nechte ho působit po dobu 15 minut a poté ho pořádně umyjte.

Arganový olej

Arganovému oleji se říká tekuté zlato. A zcela odůvodněně. Obsahuje totiž antioxidanty a vitamín E. Trochu arganového oleje si kápněte do dlaní před úpravou vlasů. Důkladně ho aplikujte na vlasy a nechte ho tam. Oleje ale samozřejmě nemůžete použít moc. Jinak budete mít mastné prameny.

Krepaté vlasy: Jak si s nimi poradit? Známe 5 babských rad!
Avokádo obsahuje hodně oleje a vitamínů, představuje tak výbornou výživu pro vaše vlasy

Avokádo

Avokádo obsahuje hodně oleje a vitamíny. Takže představuje výbornou výživu pro vaše vlasy. Lze ho tedy použít na vlasovou masku. Rozmačkejte dužinu avokáda a přidejte k němu 2 lžíce kokosového oleje. Tuto směs aplikujte na vlasy a nechte ji působit pod ručníkem 20-30 minut. Následně vlasy umyjte tak, jak jste zvyklé.

Vejce

Krepaté vlasy: Jak si s nimi poradit? Známe 5 babských rad!

Ve vejcích jsou proteiny. Takže i ony jsou dobré na použití do masek. Nejjednodušší bude, když rozšleháte dvě vejce a následně je aplikujete do vlasů. Skryjte vlasy pod koupací čepici a počkejte 15 minut. Kvůli riziku sražení vejce nejprve opláchněte chladnější vodou.

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/frizzy-hair-home-remedies – Záchrana pro krepaté vlasy (anglicky)

https://www.medicalnewstoday.com/articles/321850 – 12 tipů pro suché vlasy (anglicky)

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️