Kouzelné mikádo nemusí slušet každému

Poslední aktualizace článku: 12. února 2020

Neexistuje žena, kterou by alespoň jednou neuhranulo pečlivě upravené mikádo. Kromě toho, že se jeví elegantně a stylově vypadá jako účes, se kterým nebude moc práce. Navíc jde o populární styl řady celebrit. Může si ale jeho nošení dovolit opravdu každá z nás?

Mikádo se řadí mezi kadeřnické stálice. Setkat se můžeme s opravdu krátkým mikádem, které odkazuje na 20. léta 20. století až po ta delší a zvlněná. Když vezmete žehličku na vlasy, během chvíle si opatříte vlasy, jako věhlasná Anna Wintour. S trochou foukání, natáčení a stylingových přípravků zase dokážete vytvořit vlasy na styl Jennifer Lawrence.

Ne všechny ženy ale mají predispozice k tomu, aby si mohly kratší vlasy na způsob mikáda dovolit.

Jak poznáte, že mezi ně patříte?

Které ženy mohou nosit mikádo?

Ještě předtím než se svěříte do rukou svého kadeřníka je vhodné zvážit, zda vám mikádo nepřinese více škod než užitku. (Když už jsou vlasy ustřižené, je na honění bycha trochu pozdě.)

První, na co byste měla brát zřetel je tvar vašeho obličeje. Mikádo může vypadat hodně zajímavě v kontrastu s tváří ve tvaru diamantu, či oválu. Delší mikádo se hodí i pro ženy s kulatým, nebo srdcovitým tvarem obličeje. (Vlasy okolo mu trochu uberou objem po stranách.) Správně zvolenou délkou mikáda navíc dokážete upozornit na své přednosti. Pokud chcete upoutat pozornost na své oči, zvolte si mikádo s ofinou. Máte hezké lícní kosti? V tom případě kadeřnici nenechte, aby vám tváře zakryla splývajícími vlasy. Bradu zvýrazníte tím, že kolem ní povedete střih.

✅ TOP 6 vitamínových komplexů na českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Mikádo a typ vlasů

Před usednutím do kadeřnického křesla myslete i na to, že ne všechny vlasy střih na mikádo zvládnou. Jsou ty vaše od přírody rovné? V tom případě nebudete mít problém. (Jen si možná budete muset nechat od kadeřnice poradit v tom, jak takové vlasy dodatečně upravit.)

Hodně na pováženou je ale mikádo u žen s kudrnatými a hodně vlnitými vlasy. Ano, vaše vlasy jsou (za mokra) krásně dlouhé a dosahují vám až po prsa. Co se ale stane ve chvíli, kdy uschnou? Ping! A jsou o několik centimetrů kratší. Efektu na mikádo v tom případě nejlépe dosáhnete tak, že vám kadeřnice udělá trochu delší střih a ten se po vysušení sám zvedne. Mějte ale na paměti, že kvůli zvednutí opravdu hustých vlasů můžete na své okolí působit trochu jako ovečka.

A co osobnost?

Před zkrácením vlasů na mikádo byste měla uvážit i svou osobnost a životní styl. Jste duší sportovkyně, která se nepotřebuje dlouho upravovat před zrcadlem? Vyhovovat by vám mohlo spíše kratší mikádo. Jste od přírody spíše stydlivější povaha, která se potřebuje občas schovat za vlasy? V tom případě určitě volte delší mikádo (nebo se vůbec nestříhejte). Delší mikádo určitě uplatní i ženy, které považují svoje vlasy za zdroj experimentů a jeden z hlavních atributů své ženské krásy. (V příliš krátkém mikádu si na romantickou princeznu hrát nedá.)

Ve finále je ale nejdůležitější to, abyste se ve svém novém účesu cítila dobře. A to je pak jedno, jestli je vám dvacet, pracujete na recepci nebo jste zasloužilá maminka na plný úvazek.

Zkoušela jste někdy mikádo? A líbilo se vám?

✅ TOP 6 vitamínových komplexů na českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest