27+ trendy mikádo účesů pro tento rok

Poslední aktualizace článku: 22. února 2024

Neexistuje žena, kterou by alespoň jednou neuhranulo pečlivě upravené mikádo. Kromě toho, že se jeví elegantně a stylově vypadá jako účes, se kterým nebude moc práce. Navíc jde o populární styl řady celebrit. Může si ale jeho nošení dovolit opravdu každá z nás?

Mikádo účes se řadí mezi kadeřnické stálice. Setkat se můžeme s opravdu krátkým mikádem, které odkazuje na 20. léta 20. století až po ta delší a zvlněná. Když vezmete žehličku na vlasy, během chvíle si opatříte vlasy, jako věhlasná Anna Wintour. S trochou foukání, natáčení a stylingových přípravků zase dokážete vytvořit vlasy na styl Jennifer Lawrence.

Komu sluší mikádo

Ne všechny ženy mají predispozice k tomu, aby si mohly kratší vlasy na způsob mikáda dovolit. Komu bude slušet mikádo určuje například životní styl a osobnost. Skvěle se bude hodit jak praktickým ženám, které rády sportují, tak vysoce postaveným manažerkám a ženám v domácnosti, které se starají o malé děti. (Které mají v prvních měsících života tendence za vlasy pravidelně tahat.) Na věku naopak tolik nesejde. Oblíbené je v poslední době jak dívčí mikádo, tak chlapecké mikádo. (Tím spíš, že dnes již rodiče nechávají chlapcům vlasy volně růst.)

Je mikádo v módě i v roce 2024?

Ano, mikádo představuje takřka nesmrtelnou klasiku, která se bude nosit, snad jen v různých obměnách, vždycky. Pokud tedy toužíte po změně, ale nevíte, jestli s volbou mikáda nešlápnete vedle, rozhodně se tohoto kroku nemusíte obávat.

Abyste však měly jistotu toho, že vám bude mikádo opravdu slušet, dávejte si pozor na svůj tvar obličeje. Například ženy, které ho mají od přírody kulatější, by neměly nosit příliš krátké mikádo pod uši. Místo toho si zvolte takové, jehož délka sahá alespoň k čelistem. Vlasy navíc mohou být víc sestříhané podél obličeje, čímž se plnost tváří opticky trochu zakryje.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Naopak ženy s výraznějšími rysy, a klidně i s podlouhlou tváří, mohou krátké mikádo, které bylo populární ve 20. letech 20. století, klidně vyzkoušet. Klidně si navíc můžete dovolit i extravagantní rovnou ofinu, která bude sahat klidně až k obočí. O tom mohou ostatně uvažovat i ženy, které mají vysoké čelo a rády by ho taky nějak skryly. (Alternativou pak může být třeba patka.)

V neposlední řadě se také zamyslete nad typem vlasů, které máte. Například ty hodně vlnité a kudrnaté budou vypadat lépe, když bude mikádo trochu delší. Díky tomu budete mít jednodušší styling a vlasy nebudou vytvářet podivný ovečkový/květákový efekt, kdy se nedostatečným zatížením budou zvedat nahoru. (Což by byla trochu katastrofa.)

Aby navíc mikádo v roce 2024 vypadalo dobře i nadále, neobejde se to bez kvalitní péče o vlasy, díky které budou krásné i po náročnějších úpravách.

Jak poznáte, že mezi ženy, které mikádo zvládnou, patříte?

Které ženy mohou nosit mikádo účes?

Ještě předtím než se svěříte do rukou svého kadeřníka je vhodné zvážit, zda vám mikádo nepřinese více škod než užitku. (Když už jsou vlasy ustřižené, je na honění bycha trochu pozdě.)

První, na co byste měla brát zřetel je tvar vašeho obličeje. Mikádo může vypadat hodně zajímavě v kontrastu s tváří ve tvaru diamantu, či oválu. Delší mikádo se hodí i pro ženy s kulatým, nebo srdcovitým tvarem obličeje. (Vlasy okolo mu trochu uberou objem po stranách.) Správně zvolenou délkou mikáda navíc dokážete upozornit na své přednosti. Pokud chcete upoutat pozornost na své oči, zvolte si mikádo s ofinou. Máte hezké lícní kosti? V tom případě kadeřnici nenechte, aby vám tváře zakryla splývajícími vlasy. Bradu zvýrazníte tím, že kolem ní povedete střih.

Mikádo a typ vlasů

Před usednutím do kadeřnického křesla myslete i na to, že ne všechny vlasy střih na mikádo zvládnou. Jsou ty vaše od přírody rovné? V tom případě nebudete mít problém. (Jen si možná budete muset nechat od kadeřnice poradit v tom, jak takové vlasy dodatečně upravit.)

Hodně na pováženou je ale mikádo u žen s kudrnatými a hodně vlnitými vlasy. Ano, vaše vlasy jsou (za mokra) krásně dlouhé a dosahují vám až po prsa. Co se ale stane ve chvíli, kdy uschnou? Ping! A jsou o několik centimetrů kratší. Efektu na mikádo v tom případě nejlépe dosáhnete tak, že vám kadeřnice udělá trochu delší střih a ten se po vysušení sám zvedne. Mějte ale na paměti, že kvůli zvednutí opravdu hustých vlasů můžete na své okolí působit trochu jako ovečka.

A co osobnost?

Před zkrácením vlasů na mikádo byste měla uvážit i svou osobnost a životní styl. Jste duší sportovkyně, která se nepotřebuje dlouho upravovat před zrcadlem? Vyhovovat by vám mohlo spíše kratší mikádo. Jste od přírody spíše stydlivější povaha, která se potřebuje občas schovat za vlasy? V tom případě určitě volte delší mikádo (nebo se vůbec nestříhejte). Delší mikádo určitě uplatní i ženy, které považují svoje vlasy za zdroj experimentů a jeden z hlavních atributů své ženské krásy. (V příliš krátkém mikádu si na romantickou princeznu hrát nedá.)

Ve finále je ale nejdůležitější to, abyste se ve svém novém účesu cítila dobře. A to je pak jedno, jestli je vám dvacet, pracujete na recepci nebo jste zasloužilá maminka na plný úvazek.

Druhy mikád

Nyní se můžeme podívat na konkrétní druhy mikád, které můžete v letošním roce vyzkoušet. Zatímco některým ženám bude víc sedět dlouhé mikádo, šik může vypadat i vlnité nebo postupně sestříhané mikádo. Pokud jste připravené, tak můžeme začít!

Krátké mikádo účes

Pokud si vzpomínáte na trendy 20. let minulého století, víte, že ženy nosily extrémně krátká mikáda, která působila až chlapecky. V případě, že je tato éra blízká i vám (například se stylizujete do elegantní dobrodružky, která miluje styl vintage), můžete si nechat vlasy zkrátit až téměř k uším a vepředu si nechat ustřihnout ofinu. V létě vám v takovém účesu nebude horko, což je dobrý důvod pro to ho vyzkoušet.

27+ trendy mikádo účesů pro tento rok

27+ trendy mikádo účesů pro tento rok
Mikádo vyžaduje precizní střih.

Mikádo s ofinou

Mikádo s ofinou může mít různou podobu a délku. Ofina bude slušet jak vlnitému, tak delšímu mikádu. Ženám s jemnými vlasy ale nemusí úplně vyhovovat, protože hustota ofiny nemusí být dostatečná a bude to na první pohled vidět. Také si dávejte dobrý pozor na to, aby vám ofina nezasahovala až do očí, protože přes ni nebudete vidět.

Mikádo s ofinou. Žena bruneta. Pozadí má tělovou barvu, která ladí s odhaleným ženským tělem.
Mikádo s ofinou.

Sestříhané mikádo

Co naopak ženám s méně hustými vlasy bude vyhovovat víc je postupně sestříhané mikádo, které dovede vykouzlit požadovaný objem. Výhodou je, že vlasy kolem obličeje můžete mít klidně sestříhány na patku, díky čemuž vyfoukáním vykouzlíte větší objem.

Mikádo do podkovy

Mikádo do podkovy bylo v jednu dobu nejžhavějším trendem. Snad každá žena totiž chtěla vypadat jako Victoria Beckham, která se jím proslavila po celém světě. V současné době už je tento trend trochu za zenitem, pokud ale věříte, že delší špičky vpředu a kratšího boba vzadu dokážete vynosit, směle do toho!

Přečtěte si: Nejlepší chlapecké účesy

Asymetrické mikádo

Mladším ženám a těm, které se nebojí experimentovat, bude slušet i asymetrické mikádo, které je na jedné straně extrémně krátké (až chlapecké) a na druhé straně může jeho délka dosahovat zhruba někam k uším. Vzhledem k jeho stylu je rozhodně lepší, když v přední části necháte vlasy na patku, ofina nebo vlasy kolem obličeje nebudou vypadat tak dobře.

Asymetrický blond bob dlouhý. Žena má na sobě žluté tčičko
Delší asymetrický blond bob.

Dlouhé a polodlouhé mikádo

Výhodou dlouhého mikáda je to, že bude slušet i starším ženám. Ve své podstatě možná na první pohled ani neuhodnete, že se díváte na mikádo, protože svou délkou se přibližuje polodlouhým vlasům. Jelikož se snadno upravuje a můžete z něj vykouzlit nejrůznější účesy, nabídne vám značnou variabilitu.

Žena s delším mikádem. Má na sobě červené tričko a v pozadí je zelená barva.
Dlouhé/polodlouhé mikádo.

Vlnité mikádo

Ani vlnité mikádo nemusí být špatné. Hlavní roli hraje to, abyste se dokázaly správně postarat o své přirozené vlny a kudrny, protože pokud nebudou perfektně držet svůj tvar, nebude střih působit upraveně a reprezentativně. Vlasy volte spíš delší, protože kratší vlasy z vás mohou udělat trochu ovečku.

Mikádo pro kulatý obličej

Ženy s kulatým obličejem by měly mít vlasy po stranách obličeje, protože tímto způsobem mohou snadno zamaskovat jeho plnost. Dále se snažte vyhnout příliš krátkým vlasům, protože tím se kulatost tváře ještě zdůrazní.

Žena s mikádo účesem pro kulatý obličej. Hnědé vlasy.
Mikádo pro kulatý obličej.

Mikádo na pěšinku

Pokud jste zvyklé nosit pěšinku, mikádo bude vypadat dobře i v tomto konkrétním případě. Jen dávejte pozor na to, abyste měly správný typ obličeje. Dovolit si ho mohou ženy s výraznými lícními kostmi a výraznější bradou.

Mikádo s pěšinkou.
Mikádo na pěšinku.

Delší mikádo střih

Delší střih mikáda si mohou dovolit jak mladé ženy, tak již životem zkušené dámy, které jen tak něco nedovede vyhodit ze sedla. Podle typu obličeje může jít o mikádo, které je sestříhané směrem ke tváři, takže se budete ve společnosti cizích lidí cítit jistěji. Výhodou tohoto druhu mikáda je pak jednoznačně to, že se z něj dají snadno vykouzlit zajímavé účesy.

Mikádo pro jemné vlasy

Ženy, které mají od přírody jemné vlasy, by měly nosit postupně sestříhané mikádo, jehož navlnění a správné vyfoukání mu dodá optický objem. Jeho styling je sice pracnější, výsledek ale obvykle stojí za to.

Dětské mikádo – účes

Jak už se o tom hovořilo v úvodu, mikádo bude slušet i vašim dětem, nehledě na pohlaví. Inspiraci na vhodné účesy objevíte například zde.

Co dalšího sledovat?

Pokud nevíte, jaký konkrétní parametr při zvažování ofiny nebo patky zvažovat, vždy sledujte horní linii vlasů. Ta v některých případech nošení ofiny vyloženě znemožňuje, protože se vlasy budou rozdělovat do strany. Z toho důvodu se o této problematice nejprve pobavte se svou kadeřnicí, která by vám měla pomoci vybrat nejvhodnější možnost.

Také máte zkušenost s nošením mikáda?  A líbilo se vám?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️