Jak vyladit pěšinku ve vlasech?

Poslední aktualizace článku: 25. listopadu 2021

Pěšinka ve vlasech dokáže být zrádná. Pokud si ji totiž vyberete špatně, může naprosto zruinovat celkový dojem z vašeho celkového vzhledu. S námi ale její volbu hravě zvládnete. 

Úlohou vlasů je primárně ochrana hlavy před chladem a spálením od slunce. V různých světových kulturách se však vlasům připisuje i čistě estetická úloha. Jejich stav dovede ostatním napovědět, jak jsme na tom s osobní hygienou, či se zdravím. Barva vlasů a jejich střih také často poukazuje na náš temperament. Ve východních zemích mají navíc vlasy i erotický aspekt. (Proto si je musí ženy zahalovat.)

Mnohem menší pozornost se však věnuje vlasové pěšince, která vlasy nejčastěji rozděluje do několika sekcí. To je chyba, protože žádný typ pěšinky není natolik univerzální, aby slušel každému.

Jaké typy pěšinek existují? A která z nich by mohla vyhovovat vám?

Co o vás říká strana, na které máte posazenou pěšinku?

Jak vyladit pěšinku ve vlasech

Ženské účesy s pěšinkou dovedou podle některých lidí hodně vypovědět o tom, jakou má asi osobnost.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

To, na které straně máte pěšinku podle některých lidí souvisí s tím, jakou máte dominantnější mozkovou hemisféru. Pokud máte pěšinku na levé straně, pravděpodobně máte hodně matematický a analytický postoj k životu a jste hodně racionální. Pěšinka na pravé straně by o vás měla naopak říkat, že máte dominantní pravou mozkovou hemisféru, která si víc libuje v kreativitě a ne všechno ve vašem životě musí mít jasně daný řád.

Pak tu ale máme i ženy a muže, kteří milují nošení pěšinky uprostřed, nebo strany pěšinky pravidelně střídají. V takovém případě si lze vybrat. Buď máte od všeho něco, nebo jste od nátury nestálí.

Pěšinka podle typu obličeje

Kulatý 

Pokud máte kulatý obličej, můžete si dovolit nošení pěšinky uprostřed hlavy. Prameny, které vám budou padat kolem obličeje ho přirozeně orámují a trochu skryjí jeho přirozenou kulatost.

Pokud vám tenhle styl nevyhovuje, můžete si dovolit nosit i pěšinku, která je lehce mimo střed, díky čemuž vznikne ležérní patka.

Srdcovitý

Ženy se srdcovitým tvarem obličeje si mohou dovolit nošení pěšinky uprostřed jen v případě, že chtějí zvýraznit své přirozeně ostřejší rysy. (Je možné, že na někoho tak budete působit příliš tvrdě a nepřístupně.) Pěšinka, která je mírně na boku dovede celkový výraz vašeho obličeje zpříjemnit.

Jak vyladit pěšinku ve vlasech

Hranatý

Ženy s hranatým obličejem mají podobný problém jako ženy, které mají srdcovitý tvar tváře. Aby na své okolí nepůsobily (s pěšinkou uprostřed) tak tvrdě, je pro ně lepší pěšinka posazená na stranu.

Oválný

Ženy s oválným tvarem obličeje mohou nosit prakticky cokoliv. Vítězně z toho ale opět vychází pěšinka, která je posazená na stranu, díky čemuž vytváří přirozenou patku. Tento účes navíc působí u žen s oválným tvarem obličeje elegantněji.

Tohle nedělejte

Dalším typem pěšinky je cik-cak pěšinka, která se snaží docílit zubatého efektu. Dělá se tak, že se vlasy oddělují hřebenem a přehazují se ze strany na stranu v opačném směru. Tohle bylo ale trendy před dvaceti lety. Dnes už s podobnou divočárnou na nikoho dojem příliš neuděláte. (Spíš budete působit tak, jako byste zamrzly v čase.) Šik není ani neupravená pěšinka, která nemá jasně definovanou linii. Proto se před odchodem z domu vždycky zkontrolujte.

Jak vyladit pěšinku ve vlasech

Na čem dalším závisí, co vám bude slušet?

Ač to asi nechcete slyšet, při volbě toho, na jaké straně budete nosit pěšinku, musíte myslet i na to, jakou máte přirozenou vlasovou linii. (Jde o linii vlasů, která začíná nad čelem.) Kdo ji má trochu vyklenutou, u něj existuje celkem reálné riziko, že mu budou vlasy po rozdělení uprostřed odstávat v podivné fontánce na obě strany.

Podobný problém mohou mít ženy, které mají špičatou vlasovou linii. V takovém případě je nejlepší volbou sčesávání vlasů dozadu, nebo patka.

Podle čeho se při česání pěšinky rozhodujete vy?

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️