Krátká ofina: Jak vypadá a jaký účes na ní vybrat

Dívala jste se někdy na sociálních sítích na fotografie slavných instagramerek a celebrit a všimla jste si, že nosí ultra krátkou ofinu? Pak určitě víte, že i když vypadá na první pohled pěkně, jde o nápad, který ne vždy dobře vyjde. Jak to tedy pojmout, abyste se i s touto změnou cítila sebevědomě a krásně?

Mikádo s krátkou ofinou může vypadat dobře. Ale na vás? To raději ne. Kdo ví, čím to je, ale právě ofina vyvolává v řadě žen velké pochybnosti. Některé po ní ale dokonce touží tak moc, že si ji ustřihnou po několika skleničkách vína. A pak se ráno hodně diví tomu, co se jim to povedlo.

Krátká ofina: Jak vypadá a jaký účes na ní vybrat

Nebudeme lhát. Hodně krátká ofina sluší doopravdy málokomu. Neznamená to ale, že zrovna vy nebudete výjimka, která potvrzuje pravidlo. Jak to ale udělat správně, tak, abyste si pak při jejím nošení neutrhla na veřejnosti ostudu?

Jak na to se dozvíte níže.

Proč zkusit krátkou ofinu?

Krátká ofina: Jak vypadá a jaký účes na ní vybrat

Klasickou ofinu určitě znáte ze školky, kdy vám ji ostříhala maminka. V pozdějších letech se stala žhavým trendem hustá a dlouhá ofina, přes kterou ženě není skoro vidět do očí. Časy se ale mění. Dnes je velmi moderní ultra krátká ofina, která zasahuje jen pár centimetry do čela. Proč by někdo něco takového nosil?

Třeba proto, že:

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

  • Je to velmi stylové
  • Budete unikátní
  • O vás bude každý vědět, že jste odvážná (ještě dřív než otevřete pusu)

Jak ji ustřihnout?

Krátká ofina: Jak vypadá a jaký účes na ní vybrat

Co si budeme povídat. Stříhání ofiny by mělo proběhnout až ve chvíli, kdy jste si naprosto jistá, že to doopravdy chcete. Nemělo by jít o impulzivní rozhodnutí, které uděláte během páteční, nebo sobotní alkoholové jízdy. Před stříháním zkuste přemýšlet o tom, jaká délka ofiny pro vás bude optimální. Zatímco někomu bude slušet ta opravdu krátká, vám může spíš sedět nějaká trochu delší. (Třeba do půlky čela.)

Na stříhání budete potřebovat:

  • Ostré (ideálně kadeřnické) nůžky
  • Tenký hřeben na oddělení pramenů
  • Žehličku na vlasy

V první řadě myslete na to, že vlasy budete stříhat suché. Nikoliv mokré, jako to dělají v kadeřnických salonech. (Především proto, že ofina by pak byla kvůli schnutí mnohem kratší.) Hřebenem oddělte horní prameny vlasů a stáhněte je do gumičky. Takže vám vznikne něco jako palma. Culíkem trochu otočte (takže se vlasy v něm zakroutí.) Následně vlasy ustřihněte do požadované délky.

Ustřihnutý pramen dejte zpátky na hlavu a začněte se věnoval vlasům okolo tváře. Zatočte je do symetrických ruliček a ustřihněte je po obou stranách do stejné délky. Jakmile jsou vlasy po stranách obličeje upravené, udělejte hřebenem véčko ve středu hlavy a vlasy přetáhněte dopředu. A ustřihněte si ofinu tak, jak krátkou si ji přejete. Pokud nemáte vlasy přirozeně rovné a bojíte se, že nezvládnete ofinu ostříhat doopravdy rovně, vlasy, které budete vepředu stříhat, přejeďte žehličkou.

Účesy na vlasy s krátkou ofinou

Krátká ofina: Jak vypadá a jaký účes na ní vybrat

Krátká ofina vypadá krásně se všemi druhy účesů. Asi nejoblíbenější jsou hodně dlouhé (rovné, nebo mírně zvlněné) vlasy. Zajímavě ale bude vypadat i mikádo s krátkou ofinou, které se rozhodnete nosit zcela hladké. (Vyfoukané vlasy s velkým objemem budou vypadat poněkud neproporčně.)

Naopak, co se rozhodně ke krátké ofině hodí jsou rasta copánky. Pokud máte ráda výraznější vzhled, vůbec se nemusíte bránit ani clip-in pramenům, které z vás udělají hotovou Lociku. V případě, že zrovna nemáte den (protože máte třeba přeleželé vlasy), přes ofinu přetáhněte ozdobnou gumovou čelenku.

Za každých okolností se ale ujistěte, že bude ofina pořádně nalakovaná. Zvlášť, pokud je venku vlhko. (To se kroutí vlasy i všem ostatním.) V opačném případě bude mít vaše ofina k dokonalosti daleko. Což určitě nechcete.

Zkoušela jste někdy nošení mikro ofiny? Nebo jde tento trend úplně mimo vás?

Zdroje informací

https://www.treatwell.co.uk/treatment-files/so-you-cut-your-fringe-too-short-and-now-youve-got-baby-bangs-were-here-for-it/ – Jak nosit mikro ofinu (anglicky)

https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-style/hairstyle-trends/how-to-style-micro-bangs.aspx – Jak upravit krátkou ofinu (anglicky)

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️