Clip-in vlasy: Záchrana špatného účesu i příliš řídkých vlasů

Ne ke každému byla příroda natolik štědrá, aby mu nadělila husté, pevné a nádherně dlouhé vlasy. Vlastně tomu bývá spíše naopak. Často bojujeme s malým objemem a nízkou hustotou, kterou nezvýšíme, ať se snažíme sebevíc. Někdy si dokonce od kadeřníka odneseme příliš krátký účes, který neodpovídá našim představám. Co teď? Zkuste clip-in vlasy!

Určitě jste se s tím někdy setkali. Zatímco vaše kamarádka má husté vlasy skoro po zadek, vy jste ráda, že vám vyrostou maximálně někam po ramena. Případně toužíte po hustém a bohatém slavnostním účesu, který znáte z červeného koberce, nebo z fotek známých modelek, ale nemáte ho z čeho vytvořit. (Možná se vám to i povede, ale výsledek rozhodně nebude vytvářet onen žádoucí WOW efekt.)

Někdy je ale realita mnohem méně poetická. Stačí, když jdete ke kadeřníkovi na pravidelný střih a on vám místo avizovaných dvou centimetrů zkrátí vlasy skoro po uši. Jelikož stížnost vám vlasy nevrátí a na nošení paruk se zrovna dvakrát necítíte, nezbyde vám nic jiného než katastrofu zažehnat tím, že si objednáte příčesky.

Clip-in vlasy: Záchrana špatného účesu i příliš řídkých vlasů

Stejně jako u paruk, i u clip-in vlasů je velmi důležitý jejich správný výběr, styling a údržba. Jak na to si povíme v následujících několika odstavcích.

Nákup clip-in vlasů a příčesků

Clip-in vlasy se od paruk liší tím, že nepokrývají celou plochu hlavy. V podstatě jde o samostatné, nebo o spojené prameny, které si nainstalujeme do spodních vrstev vlasů a následným pročesáváním je propojíme tak, aby vypadaly co nejvíce přirozeně.

Z toho důvodu je extrémně důležité dbát na to, aby se s clip-in příčesky dobře manipulovalo, ale zároveň vypadaly maximálně přírodně. Jinak budete vždy za tu, která má nevzhledné a nedokonale vypadající vlasy. (Věřte tomu, že i netrénované oko dovede rozpoznat, které vlasy vám nadělila genetika a které jsou ty, které mají vyvolat zdání délky a hustoty.)

Clip-in vlasy: Záchrana špatného účesu i příliš řídkých vlasů

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Abyste z nákupů odcházela s tím správným úlovkem, berte ohled na:

 • Materiál, ze kterého je příčesek vyroben (lidské vlasy/syntetika)
 • Správnou délku
 • Odpovídající barvu (nebo na to, aby byla co nejvíce podobná)
 • Kvalitu upevnění (u toho ale dbejte na to, abyste zvládla správnou techniku připevnění, jinak vám hrozí pěkný trapas, až vám pramen někde na veřejnosti jen tak upadne)

Pokud si nevíte rady, můžete se spojit s kadeřnicí, nebo se zákaznickou podporou u nás prodávaných značek clip-in vlasů. Ty vám dovedou poradit, jaká barva vlasů pro vás bude nejvhodnější a také vám dovede poradit odpovídající délku.

Styling clip-in vlasů

Clip-in vlasy: Záchrana špatného účesu i příliš řídkých vlasů

Způsobů, jak lze nosit příčesky, existuje nepřeberné množství. Stejně jako u paruk je ale během nutné myslet na to, z čeho jsou clip-in vlasy vyrobené. Pokud jde o syntetiku, budete se muset smířit s tím, že si toho u ní budete moci dovolit o poznání méně. (Barvení, tepelná úprava…) Ani lidské vlasy však nejsou zárukou toho, že se nemohou poničit.

Příčesky se často:

 • Rovnají
 • Vlní
 • Zaplétají (třeba do copů kolem hlavy)

Taky můžete využít toho, že se prodávají příčesky na konkrétní místa, či pro konkrétní účely. Někteří výrobci se specializují na clip-in ofiny a patky. Takže si je můžete dovolit nosit i tehdy, když nemáte správný tvar růstu vlasové linie. Jiní se zase specializují na clip-in culíky, které dodají vašemu ohonu správnou délku a objem.

Péče o příčesky

Clip-in vlasy: Záchrana špatného účesu i příliš řídkých vlasů

Jelikož se nám ve vlasech zachycují nečistoty a kožní maz, je důležité se o clip-in vlasy správně postarat.

Měly by se:

 • Umývat jemným šamponem
 • Ošetřovat kondicionérem
 • Česat
 • Šetrně sušit

U lidských vlasů je důležité používat i kvalitní ochranu proti působení tepla. Také myslete na to, že příčesky mohou zatěžovat vaše přírodní vlasy, takže je vhodné se o ně trochu více starat a dodávat jim vitamíny, stopové prvky a minerály z volně prodejných doplňků stravy.

Nosíte někdy příčesky?

Zdroje informací

https://www.wigs.com/blogs/news/how-to-choose-clip-in-hair-extensions – Jak si vybrat příčesek (anglicky)

https://www.luxyhair.com/blogs/hair-blog/hair-clips – Jak nosit clip-in vlasy (anglicky)

https://www.perfectlocks.com/blogs/all-tressed-up/how-to-care-for-your-clip-in-hair-extensions – Jak se starat o vlasové příčesky (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️