Klasická kulma – jaké účesy s ní můžete vykouzlit?

Poslední aktualizace článku: 27. března 2020

Dříve se vlasy vlnily s pomocí srolovaných papírků a nažhavených želízek. Krátce nato přišly natáčky, po nich kulmy a mnoha dalších zařízení, která mají za cíl nám během chvíle vykouzlit dechberoucí vlny. Dříve oblíbená klasická kulma trochu upadá. My vám ale ukážeme dobré důvody, proč ji znovu chytit do ruky.

Vlnité vlasy dodávají svým nositelkám punc elegance a hollywoodského glamouru. Lokny ale budou slušet i romantičkám s duší něžné princezny, stejně jako divokým ženám s temperamentem rebelky. Mnoho dam je volí i pro slavnostní chvíle, během kterých dokáží pozvednout celkový dojem z líčení a outfitu.

Abyste si nemusela vlasy ničit nošením teplých natáček (a jejich následným tupírováním do požadovaného tvaru), zvolte si jejich úpravu za pomoci klasické kulmy na vlasy.

Tady je několik tipů, co s ní můžete udělat!

Nedbalý účes z krátkých vlasů

Nebaví vás chodit každý den do práce a vypadat u toho pořád stejně? Zároveň ale nemáte dost času na ranní fintění se před zrcadlem? Nevadí. Popadněte do ruky kulmu, do vlasů si nastříkejte ochranu proti poškození teplem a vyberte několik libovolných pramenů na obou stranách hlavy, které rychle natočíte na kulmu. Při kulmování nám nejde o perfektní vlny, ale o dodání textury, která ve vlasech vytvoří zajímavý pohyb. Po skončení vlasy zafixujte kvalitním lakem na vlasy.

Romantické vlny pro dlouhé vlasy

Chystáte se na pracovní schůzku, nebo na rande? Pokud máte více času na přípravu, vyčesejte si vlasy nahoru a začněte vlnit konečky v úplně nejnižším patře délek. Netočte je celé, ale zhruba jen do poloviny. Aby vlasy nevypadaly úplně jednotně, nezapomeňte prameny průběžně otáčet opačnými směry. Nakonec vlasy zafixujte lakem, přetřete si rty rtěnkou a můžete vyrazit!

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Na princeznu z polodlouhých vlasů

Někdy máme jako ženy chuť tak trochu zazářit. Zvlášť, když si chceme zahrát na upravené princezny. Postupujte tak, že prameny, které vám obvykle rámují tvář sepněte nahoru, aby vám nepřekážely ve výhledu a při práci.

Posléze začněte pečlivě kulmovat vlasy na obou stranách hlavy, tak, aby vám vznikly úhledné, ale nikoliv pravidelné ruličky. (Toho docílíte tak, že vlasy budete tepelně upravovat o pár vteřin déle.) Nakonec rozpusťte sepnuté vlasy, trochu je nakulmujte do stran, vlasy trochu prohrábněte prsty, nalakujte a váš účes je hotový.

Dokonale pravidelné lokny

Chcete-li docílit pravidelných a uhlazených loken, vezměte kulmu a vlasy na ni navíjejte v trochu širších pramenech, které na ní necháte o pár vteřin déle. Aby vám jiné prameny vlasů nepřekážely, opět je točte podle jejich rozdělení do jednotlivých sekcí. S natáčením se nebojte zasáhnout až téměř k vršku hlavy (popřípadě trochu níže k uším). Po kulmování vlasy opatrně rozčesejte kartáčem.

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️