Svatební účesy pro jemné vlasy: 5 tipů k upoutání svatebčanů

Poslední aktualizace článku: 21. července 2022

Jemné vlasy jsou pro mnohé ženy noční můrou všedního dne. Natož, aby se z nich snažily vykouzlit pěkný svatební účes. Možná ale jen nevíte, jak na to, proto se společně podíváme na několik tipů, se kterými uděláte o svém svatebním dni parádu.

Jemné vlasy jsou v mnoha ohledech dost záludné. V řadě případů nemají dostatečný objem na to, aby se z nich daly udělat komplikovanější účesy. Také ale nemusí být dost silné na to, aby na nich držely umělé prameny, nebo kovové ozdoby.

Na druhou stranu, pokud víte, co máte dělat, nemusíte chodit k oltáři s rozpuštěnými vlasy. (Tedy, za předpokladu, že to tak sama nechcete.)

Pokud chcete vědět víc, v tom případě budeme rádi, když budete pokračovat ve čtení.

Drdol s ozdobou

Svatební účesy pro jemné vlasy: 5 tipů k upoutání svatebčanů

Pokud chcete vypadat hezky upraveně, doporučíme vám nízko posazený kulatý drdol. Vlasy by měly být dokonale hladké, takže pokud je to potřeba, je přípustné si je předtím narovnat žehličkou. (Pro dosažení lesklého efektu pak vlasy nezapomeňte ošetřit pečujícím olejem, nebo tekutým hedvábím.)

Aby drdol držel celý den, použijte na jeho upevnění dostatečné množství pinetek, které ho zafixují na místě. Také se nezdráhejte použít dostatečné množství laku na vlasy, ale dávejte pozor na to, abyste si vybrala takový, který vám neudělá na vlasech krustu. Nakonec dejte do vlasů svatební korálkovou, nebo krajkovou ozdobu, kterou seženete v každé lepší bižuterii (i na internetu) a budete za hvězdu.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Nejhezčí svatební účesy: https://www.provlas.cz/svatebni-ucesy/

Jemné vlny

Svatební účesy pro jemné vlasy: 5 tipů k upoutání svatebčanů

Ženy s delšími vlasy mohou vyzkoušet i rozpuštěné vlasy, které si předtím natočí na kulmu. (Nezapomínejte na sprej proti působení tepla, který vlasy ochrání před nežádoucím poškozením.) Vlny nenechávejte v “ruličkách”, které byly IN v době, kdy jsme chodily na základní školu. Místo toho vezměte do ruky hustý kartáč a vlasy jím po natočení důkladně rozčešte. Díky tomu získají upravenější vzhled a zajímavý objem. Opět nezapomeňte na lak, protože vlasy mohou pod svou váhou v průběhu dne klesat. (A tím pádem se vám samovolně narovnají.)

Nízko posazený culík

Před česáním si vlasy trochu navlňte, díky čemuž získají o chlup lepší texturu a bude se vám s nimi lépe pracovat.

Vlasy stáhněte do (upraveného) nižšího culíku. Aby ale nebyl příliš nudný, vlasy, které byste měla za normálních okolností připlácnuté k hlavě, lehce zvedněte koncem úzkého hřebínku, kterým si děláváte pěšinku. Také můžete uvolnit několik pramenů tak, aby vám lehce zakrývaly tvář. Díky tomu všemu budou vypadat objemněji a strukturovaněji.

Učesaná/neučesaná

Svatební účesy pro jemné vlasy: 5 tipů k upoutání svatebčanů

Pokud máte středně dlouhé, nebo delší vlasy, nemusíte vymýšlet nic komplikovaného. Důkladně si rozčešte vlasy, které rozdělíte na pěšinku uprostřed hlavy. Následně pak hřebenem oddělte dva prameny vlasů podél obličeje, které spojíte vzadu na hlavě. Stejně jako v prvním případě můžete dát do vlasů některou z oblíbených svatebních ozdob, které dodají vašemu slavnostnímu účesu eleganci a šmrnc.

Rybí cop

Pro některé ženy je rybí cop trochu vyšší dívčí, ve skutečnosti je ale na provedení docela jednoduchý. Učešte si vlasy a sčešte je na jednu stranu. Poté vlasy rozdělte na dva prameny, které budete držet oběma rukama. Rybí cop pak uděláte tak, že z vnější strany každého copu budete na přeskáčku přetahovat vlasy na vnitřní stranu druhého pramene vlasů. (Takže to bude vždy z vnějšku jednoho copu do vnitřku druhého, kde vlasy přidáte do pramenu. Z vnějšku druhého pramenu zase přetáhnete pramínek vlasů do vnitřku prvního pramenu, kde ho přidáte k ostatním vlasům.) Takto budete pokračovat, dokud nevznikne elegantní rybí cop. Pro větší objem ho můžete po zagumičkování trochu roztáhnout prsty do stran.

Jak vidíte, fantazii se meze nekladou. Vždy navíc můžete použít extra doplňky, které vám pomohou vykouzlit slavnostní zevnějšek.

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️