Pánské moderní účesy – jaké jsou letos trendy?

Poslední aktualizace článku: 31. března 2023

Módní pánské účesy mohou do velké míry pozvednou váš zevnějšek. Nemusí jít o pánské barber účesy, za které zaplatíte několik stovek korun, ale i o naprosto jednoduché styly, které zvládnete doma. Patří mezi moderní pánské účesy culík? A co třeba vlnité vlasy? Na co vše se podíváme níže.

Ve srovnání s jinými érami historie máme nepochybně výhodu. I když se s nějakými účesy a styly setkáváme na ulicích častěji, pravidla se poměrně rozvolnila, takže můžete nosit hlavně to, v čem se cítíte dobře, a nikdo se vám za to nebude posmívat za zády. Na koncertech a na hudebních festivalech tedy stále uvidíte barevné a rozčepýřené punk pánské účesy, v kanceláři zase spíš narazíte na pánské účesy podomácku vyrobené strojkem.

Na co si letos troufnete vy?

Dlouhé vlasy

Někteří muži mají lepší kvalitu vlasů než ženy. Pokud mezi ně patříte i vy, určitě si můžete dovolit nechat svou kštici trochu vyrůst. Nemusí jít vyloženě o vlasy do půl zad, bohatě stačí mikádo na styl Brada Pitta, které i ve zralém věku působí upraveně a mladistvě.

Jednou z podmínek toho, abyste mohli takový účes nosit, je pravidelné mytí a česání vlasů. Rozhodně také neuškodí, když si necháte zastřihovat konečky, protože tím předejdete jejich třepení a lámání.

Vlnité vlasy

Pánské moderní účesy – jaké jsou letos trendy?

Hodně záleží, jaký máte typ vln. Pokud máte něco, co se nápadně podobá etnickému afru, určitě není vhodné, abyste nosili hodně krátké vlasy. Místo toho se zkuste s kadeřníkem poradit, zda pro vás nebude lepší nošení delších vlasů, o které se naučíte správně starat. (Tento náročný úkol mají ostatně i ženy s vlnitými vlasy.) Jelikož vlnité a kudrnaté vlasy mohou rychle ztrácet tvar, moc se nedoporučuje jejich nadměrné česání. Také můžete podpořit přirozené vlny fénem s difuzérem a speciálními stylingovými přípravky, které zafixují jejich tvar.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Melír

Doba, kdy byl módní blond melír v krátkých vlasech je nenávratně pryč. Pokud ale máte trochu dobrodružnou povahu, možná by vám mohlo vyhovovat spíš něco jako ombré, které bude vypadat dobře na polodlouhých vlasech a na účesech s patkou.

Zásadní je, aby spodní část vlasů měla jinou barvu než ta horní. Jaká to bude, to je čistě na vašem uvážení. Kromě blond může jít o vínovou, modrou, hnědou, červenou a podobně. Tento účes bude slušet hlavně mužům s kreativní profesí, která jim umožňuje větší volnost v sebevyjádření než korporát.

Šedivé vlasy

Pánské moderní účesy – jaké jsou letos trendy?

Šedivé vlasy nemá nikdo rád, v poslední době se z nich ale stal (z naprosto pochopitelného důvodu) velký trend. Stačí se podívat, jak sluší našemu novému prezidentovi Petru Pavlovi, který se stal doslova přes noc vyhledávanou módní ikonou.

Pokud máte stříbrné vlasy i vy, důležité je, abyste je zkrotili správně zvoleným střihem. Následně pak můžete používat šampony na šedé vlasy, které dovedou eliminoval žlutavý nebo jiný nežádoucí barevný podtón.

Pánské účesy s kouty

Pánské moderní účesy – jaké jsou letos trendy?

Pokud máte kouty, nemusí jít o stopku, kvůli které by mělo utrpět vaše sebevědomí. Jednou z možností je holení vlasů strojkem. Pak kouty a řídnoucí vlasy nebudou tak patrné. Pokud ale máte jenom kouty a hustota a kvalita ostatních vlasů zůstává dobrá, spolu s kadeřníkem můžete zvolit i delší vlasy, které si můžete tužit na stranu. Případně můžete zvolit i ostrůvek, kdy ve středu hlavy budete mít vlasy delší a po stranách hlavy kratší. O účesu ostrůvek si můžete přečíst více v tomto článku.

Culík

Culík na mužích vypadá dobře ve chvíli, kdy mají dredy nebo jinak výrazněji strukturované vlasy (třeba s copánky). Případně můžete dlouhé vlasy zaplést do komplikovanějšího copu. Smát se vám jistě nikdo nebude, protože zapletené vlasy v minulosti nosili například válečníci. V případě, že hledáte inspiraci, podívejte se na to, jaké vlasy nosil Travis Fimmel v populárním seriálu Vikingové.

Styling lakem, žehličkou a gelem

Pánské moderní účesy – jaké jsou letos trendy?

Polodlouhé vlasy mají tu výhodu, že je můžete upravovat za pomoci tenké žehličky na vlasy, kterou můžete snadno udělat vlny (směrem od obličeje dozadu), které pak můžete zafixovat gelem a lakem na vlasy. Tento účes mohou nosit jak mladí, tak zralí muži a je velice jednoduchý na výrobu, takže v koupelně strávíte pouze několik málo minut.

Jaký je váš nejoblíbenější pánský účes, na který nedáte dopustit?

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️