Jak na vlnité vlasy bez kulmy a na co si dát pozor?

Poslední aktualizace článku: 11. listopadu 2021

O vlnitých vlasech sní hodně žen. A tak si pořídí kulmu, nebo žehličku. Věděly jste ale, že to nejsou jediné dva způsoby, jak lze vln na vlasech docílit? Mnohdy dokonce nemusíte použít ani teplo. Pokud tomu nevěříte, dáme vám pár tipů, které můžete při nejbližší příležitosti vyzkoušet.

Ne každá žena má to štěstí, že ji byly dány kudrnaté, nebo vlnité vlasy do vínku. A při některých příležitostech se hodí je mít zvlněné a nikoliv fádně rovné. Mnoho žen si kvůli tomu pořizuje drahé kulmy a žehličky. Faktem ale je, že vlnitých vlasů lze docílit i bez použití těchto prostředků, na které mnoho žen nemá volné finance.

Samozřejmě, u mnohých z nich není tak snadné korigovat výsledek. I tak se ale hodí je vyzkoušet, protože vás mnohdy nebudou nic stát.

vlnité vlasy bez kulmy

Pokud tedy máte chuť trochu experimentovat, pokračujte ve čtení.

Spaní s elastickou čelenkou

Tohle je úplně ten nejvíc basic způsob, jak si natočit vlasy bez kulmy. Stačí, když doma najdete gumičku, elastickou čelenku (která stojí v řádech několika korun) a pár pinetek.

Postup je velice jednoduchý. Před spaním si ze suchých vlasů udělejte vysoko posazený culík. Čím výš bude, tím lépe se vám bude v noci spát. Jakmile ho budete mít, navlékněte přes něj nadvakrát otočenou čelenku. Následně vlasy rozdělte do několika pramenů a postupně je omotávejte kolem elastické čelenky. Jakmile budete na konci, pramen připevněte k hlavě pinetkou. Takto to udělejte se všemi vlasy v culíku a jděte spát.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Ráno si rozpusťte vlasy a vlny, které vám vzniknou na konečcích, si důkladně zafixujte lakem na vlasy a případně i voskem.

vlnité vlasy bez kulmy

Plážové vlny

Další velice snadnou metodou jsou plážové vlny. Jakmile si umyjete vlasy, nerozčesávejte je a ani je nesmotávejte do ručníku. Místo toho je trochu pomačkejte, abyste podpořily tvorbu vln. Pokud jsou vaše vlasy od přírody spíš rovnější, nebo chcete výraznější efekt, vezměte si na pomoc pěnové tužidlo, nebo si kupte sprej se slanou vodou, který je určený na tvorbu plážových vln. Vlasy nechte přirozeně uschnout a je to.

Jak na kudrnaté vlasy? https://www.rajvlasu.cz/kudrnate-vlasy/

Natáčky

Sice to může vypadat jako děsně old school řešení, ale pravdou je, že s ním dosáhnete těch nejlepších výsledků.

Základem jsou suché (ano, správně) vlasy. Také mějte po ruce dostatek pěnových natáček, na které si namotáte jednotlivé prameny vlasů. Aby byl účes plastičtější, vlasy na přeskáčku natáčejte směrem k obličeji a směrem ven. Pak běžte spát.

Jakmile se ráno probudíte, uvolněte vlasy a pořádně je rozčesejte kartáčem. Tímto krokem účes neponičíte, takže se nemusíte bát. Poté vlasy důkladně nalakujte. Pokud vám mají vydržet celý den, můžete je i lehce natupírovat a zafixovat kvalitním voskem.

Copánky

Komu nejde až tak o to, aby měl dokonalé vlny, ale touží spíš po efektu krepovačky, nejjednodušším způsobem, jak toho dosáhnout, je spletení vlasů do opravdu drobných copánků, se kterými jde pak člověk spát.

Sice vám to dá dost práce a i na rozpletení copánků si pak budete muset udělat opravdu dost času, efekt na vlasech, který vám to udělá, za to ale jednoznačně stojí. Takže není nutné se držet v experimentech zpátky.

Na co si dávat pozor?

vlnité vlasy bez kulmy

Je potřeba počítat s tím, že vlasy mají svoji váhu. To znamená, že v průběhu dne vám mohou vlny začít klesat, nebo se mohou začít deformovat. Proto je důležité je průběžně kontrolovat a opravdu dobře je fixovat.

Aby k deformacím tohoto typu nedocházelo před odchodem z domova, vlasy si upravujte až těsně před akcí. To znamená, že drdol s elastickou čelenkou můžete z vlasů sundat až před večerem. Stejně, jako natáčky. (Zvlášť, pokud víte, že nikam nejdete.)

Pokud je to potřeba, při líčení si můžete už uvolněné vlny připevnit k hlavě pinetkami. V této fázi je můžete taktéž nalakovat. (Obecně se dá říct, že čím víc laku použijete, tím spíš vám vlasy budou držet. Z vlastní zkušenosti víme, že nejlépe drží vlasy, které jsou po použití laku tvrdé jako beton.)

Také je potřeba dodat, že výše uvedené tipy nemusí fungovat u žen, které mají úplně rovné vlasy. Ty budou muset s největší pravděpodobností použít kulmu, žehličku na vlasy nebo elektrické natáčky.

Jaké jsou vaše tipy na vlnění vlasů bez kulmy?

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️