Medik8 kosmetika [recenze]: Je skutečně tak kvalitní?

Poslední aktualizace článku: 9. října 2023

Zdraví a krása vlasů a pokožky spolu úzce souvisí. Nedávno jsme se bavily o tom, jak důležitý je pro pokožku kolagen. Jakou si ale vybrat správnou pečující kosmetiku? A zvlášť, pokud už máte stárnoucí pleť, nebo má vaše pokožka specifické potřeby? Bude pro vás dobrou volbou investice do známé kosmetiky Medik8?

Hodně žen pro péči o pokožku volí především levnou kosmetiku z drogerie, která stojí jen pár korun. Ne každému ale tato praxe vyhovuje. Může jít například o ženy, které mají citlivou nebo stárnoucí pleť a vyžadují jak šetrnost, tak větší koncentraci účinných látek.

I když je na trhu s pleťovou kosmetikou velká konkurence, dlouhodobě na něm vyčnívá kosmetika Medik8, se kterou se pracuje i v profesionálních kosmetických salonech. Je ale pochopitelné, že vzhledem k tomu, že výrobky od této značky nejsou úplně levné, ženy mohou s jejich nákupem před první osobní zkušeností trochu váhat.

Přečtěte si: Na co vše je dobrá přeslička rolní?

Proto vám dnes přinášíme informace, které mohou zásadně zjednodušit vaše rozhodování.

O Medik8

Medik8 kosmetika [recenze]: Je skutečně tak kvalitní?

Medik8 je britská značka, která má sídlo v Londýně. Zaměřuje se hlavně na nové technologie a výzkum pro výrobu kosmeceutik. Výrobky Medik8 jsou v současné době rozšířeny po celém světě a většina lidí je má spojené s kvalitou a vysokou účinností. Značka má v portfoliu jak výrobky pro problematickou pokožku, tak pro stárnoucí pleť. Velkým kladem je i minimalistický přístup v rámci balení a složení, díky čemuž se minimalizují negativní dopady na přírodu.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Mezi oblíbené produkty patří například Medik8 vitamín C-tetra sérum, intenzivní sérum Super C Ferulic, Pure C15 sérum a mnoho dalších, včetně Medik8 Crystal Retinal 3 a Medik8 Crystal Retinal 6.

Medik8 retinol a retinal

Medik8 kosmetika [recenze]: Je skutečně tak kvalitní?

Určitě víte, že mezi populární kosmetické složky v poslední době patří retinol a retinal. Retinol se obvykle doporučuje na stárnoucí pokožku, protože oddaluje proces stárnutí a dovede bojovat proti prvním viditelným linkám. Na druhou stranu, jeho používání má určitá pravidla, protože vlivem špatného zacházení s ním se mohou objevit nežádoucí účinky.

Retinal je zase látka, které se také říká retinaldehyd. Mezi jeho funkce patří podpora kolagenu v kůži a podpora kyseliny hyaluronové, takže má také své místo v péči o stárnoucí pokožku. Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma látkami je především to, že retinaldehyd se považuje za účinnější a rychlejší.

Medik8 má ve své nabídce jak přípravky s retinolem, tak s retinalem. A to v různých provedeních. Hodně oblíbené je například Medik8 Crystal Retinal 3 Noční sérum proti stárnutí pleti, které má na Heureka spokojenost 99 %. Ženy na něm nejvíce oceňují příjemnou a lehkou texturu a následné vyhlazení pokožky. Některé ženy se sušší pokožkou říkají, že pak musí kůži více hydratovat, ale to je u produktů, které tuto látku obsahují, obvykle normální. Téměř 1 500,- za jedno balení, které má 30 ml, se tedy podle uživatelek vyplatí.

Prakticky stoprocentní spokojenost také uvádějí uživatelky Medik8 Retinol 10TR + Intense nočního séra proti vráskám. Mnohé ho dokonce používají i po dobu několika let. Ženy uvádí, že pokožka je po jeho použití hydratovaná a jsou na ní méně viditelné póry. I přes balení, které má objem 15 ml, navíc dlouho vydrží. Investice kolem 1 500,- je tedy také naprosto v pořádku.

Medik8 kosmetika [recenze]: Je skutečně tak kvalitní?

Kde koupit Medik8

Možná vás zajímá, kde profesionální kosmetiku Medik8 koupit, zvlášť, když nebývá k dostání v běžných drogeriích, do kterých chodíte pravidelně na nákupy.

Primárně můžete tuto kosmetiku sehnat v lékárnách, a to včetně těch, které prodávají své zboží po internetu. Také můžete tuto kosmetiku koupit v oficiálních obchodech.

Další tipy a co si z toho vzít

I když je Medik8 dražší kosmetika, investice do ní se na základě zkušeností a pozitivních recenzí určitě vyplatí. Nemusíte tedy před jejím nákupem zbytečně váhat.

Také nezapomínejte na to, že pro stav pokožky, vlasů a nehtů je hodně důležitá vaše vnitřní výživa. Mezi TOP doplňky stravy na všechny tyto oblasti, na které jsme navíc dříve psali recenzi, patří české doplňky stravy Foligo a Vlasimo.

Když správnou péči o pokožku, nehty a vlasy doplníte ještě kvalitní kosmetikou a doplňkem stravy, uděláte pro svou krásu a pěstěný vzhled maximum.

Také máte s kosmetikou Medik8 pozitivní zkušenost?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️