Účes do podkovy: Komu sluší a jak ho udělat

Poslední aktualizace článku: 30. září 2021

Účes zvaný krátká podkova je typem střihu, o kterém přemýšlí celkem hodně žen. Je ale podkova vhodná pro dlouhé vlasy, nebo je v kurzu jenom její sestra krátká podkova? A co účes podkova s ofinou? Nebude to vypadat divně? Na to se podíváme níže.

Ne všechny ženy jsou natolik sebevědomé, aby samy od sebe volily kratší střihy vlasů. Například kvůli kulatému obličeji, nebo vlnitým a nepoddajným vlasům, kvůli kterým se z nich po zkrácení stanou hotové ovečky.

Když se ale svěříte do rukou zkušené kadeřnici, která dovede přizpůsobit účes tvaru vašeho obličeje, můžete vám na hlavě vzniknout účes podkova pro vlnité vlasy, který vám budou všechny ženy ve vašem okolí nepokrytě závidět.

Účes do podkovy: Komu sluší a jak ho udělat

Jaké informace byste měla o podkově vědět? A dá se vůbec ustřihnout v domácích podmínkách?

Co je účes podkova?

Účes zvaný podkova vychází z tvaru koňské podkovy. Vepředu je delší a vzadu o něco kratší. Z toho důvodu je možné na hlavě nosit účes dlouhá podkova. Oproti té krátké ale tolik nevynikne. Ve své nejlepší podobě jde o krátké mikádo, které může být buď rovné, nebo vlnité. (Ani tam ale nemusí různost délky vlasů vepředu a vzadu působit tak jasně.)

Mezi typické představitelky z řad celebrit, které se do účesu podkova zamilovaly, patří například slavná módní návrhářka Victoria Beckham, nebo exotická zpěvačka a podnikatelka Rihanna. (Patrně si vzpomínáte na trend, kdy ženy ve velkém chodily do salonů s jejich fotkami.)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Jaký typ vlasů se pro střih podkova hodí?

Ideální kandidátkou pro podkovu na vlasech je žena, která je má od přírody zdravé, husté a lesklé. Podkova totiž nejvíc vynikne na rovných vlasech než na těch kudrnatých a vlnitých. V poslední době se ale tento trend uchytil i u žen, které mají lehce zvlněné lokny. Ty si ale musí dát mnohem větší práci se stylingem. Jinak bude majitelka účesu působit, jako když se ráno před odchodem z domova zapomněla učesat.

Účes do podkovy: Komu sluší a jak ho udělat

Jaký tvar obličeje je vhodný pro typ účesu podkova?

Dá se říct, že účes podkova mohou nosit ženy se všemi tvary obličeje. Hranatý obličej se skryje prameny vlasů, které lehce splývají po tvářích. Velmi šik bude delší účes podkova pro podlouhlý obličej.

A podkovy se nemusí stranit ani ženy s kulatým obličejem. Je ale nutné, aby vlasy po stranách obličeje dosahovaly alespoň pod bradu. Jinak to nebude úplně ono.

Jak docílit účesu podkova?

Jelikož podkova vyžaduje hodně precizní práci a v průběhu stříhání se může cokoliv pokazit, rozhodně bychom vám nedoporučovali, abyste si podkovu stříhala sama doma. Nemuselo by to totiž dobře dopadnout.

I když vaše peněženka možná zapláče, nejlepší volbou bude návštěva šikovné kadeřnice, která ovládá různé techniky střihu a přizpůsobí vzhled vlasů tomu, jaký máte tvar obličeje a jaký je váš osobní styl.

Díky tomu budou mít vlasy jednotnou délku a nebudou takříkajíc oškubané a zubaté. Jakmile je tedy vyfoukáte, nebo vyrovnáte žehličkou, účes bude vypadat velmi reprezentativně i s domácím stylingem.

Jak se o podkovu starat?

Účes do podkovy: Komu sluší a jak ho udělat

Účes podkova vyžaduje od žen trochu větší péči než obyčejné mikádo, nebo splývavé dlouhé vlasy. V první řadě, aby vypadal upraveně a snadno nezanikl, je důležité chodit pravidelně ke kadeřnici, která bude střih a jeho tvar pravidelně obnovovat.

Dále je nutné dát si práci s vysoušením vlasů. Jen správné foukání dodá vlasům objem, nebo je elegantně uhladí. V případě potřeby můžete podkovu ještě přejet žehličkou, čímž dosáhnete super hladkého výsledku.

Protože je na vyžehlených a rovných vlasech skoro všechno vidět, nezanedbávejte ani pravidelné dobarvování vlasů. Není totiž nic horšího než hezky střižená podkova s odrosty. Nezapomínejte ani na průběžnou aplikaci masek na vlasy a na zdravý jídelníček.

Vlasy potřebují ke svému normálnímu vzhledu široké spektrum vitamínů a dalších živin, které podpoří jejich vitalitu a zdravý růst.

Nosíte účes podkova, nebo jste se k tomu zatím neodhodlala?

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️