Jednoduchý účes na svatbu: Oslňte svatebčany svou noblesou!

Poslední aktualizace článku: 30. září 2021

Svatba je velká společenská událost, na kterou se obvykle sjede větší množství lidí. Navíc máte určitě objednaného fotografa a dost možná i kameramana, který zachytí vaše slavnostní chvíle pro příští generace. Je proto pochopitelné, že budete chtít vypadat hezky upraveně. Jak ale naložit s vašimi neposednými vlasy?

Svatba je jedním z důležitých dnů vašeho života. Každý pár ji pojme ve svém vlastním stylu. Obvykle ale platí, že ženich s nevěstou najmou kadeřnici a kosmetičku, která se postará o jejich bezchybný vzhled.

Mnoho žen si na svatbu vybírá drdoly a různě zapletené vlasy. I když to má možná něco do sebe, stal se z toho trochu nudný mainstream, kterým už skoro nikoho neohromíte. Navíc, co když si hodláte udělat svatební účes svépomocí? Opravdu bude komplikovaný výčes po celou dobu oslavy elegantní a bez jediné chybičky?

Pokud vyznáváte eleganci a klasiku, zkuste jednoduchý svatební účes inspirovaný retrem.

Jak udělat retro účes na svatbu?

Jednoduchý účes na svatbu: Oslňte svatebčany svou noblesou!

Retro má mnoho různých podob. Od ruliček přišpendlených k hlavě pinetkami po účesy, které využívají pěnové houbičky. Velmi elegantně ale působí i vlnité a důkladně nalakované retro vlny.

Na klasické retro vlny budete potřebovat:

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

  • Natáčky (klasické, nebo elektrické, se kterými lze vlasy natočit i v den svatby)
  • Kadeřnické pinety
  • Kartáč na vlasy
  • Lak na vlasy

V ideálním případě vlasy natáčejte suché. A to i v případě, že budete mít natáčky na hlavě přes noc. Aby byl účes plastičtější, natáčejte tenčí prameny na větší počet natáček a směr zavinutí pravidelně střídejte. Uvidíte, že po sundání budou vlasy mnohem plastičtější. Kulmu nedoporučujeme, protože dělá jiný typ vln.

Jakmile natáčky sundáte, vlasy trochu přelakujte a důkladně je rozčesejte kartáčem. Nebojte se, vlny se tím nerozbijí, ale dojde k jejich tvarování do požadovaného účesu. Sekce vlasů, které už máte hotové, si zajistěte plochými kadeřnickými pinetami a důkladně je nalakujte, aby účes vydržel.

Nakonec si dejte na hlavu fascinátor, nebo si na stranu hlavy připevněte ozdobné sponky, či květinu.

Retro účes na svatbu s houbičkou

Jednoduchý účes na svatbu: Oslňte svatebčany svou noblesou!

Budete potřebovat:

  • Kartáč
  • Co nejvíc pinetek
  • Houbičku (ideálně váleček, který se namotává rovně zezadu, nikoliv donut, ale není nutný)

Pořádně si rozčesejte vlasy. Berte postupně prameny okolo obličeje a prsty je smotejte do ruliček. (Klidně jen na jedné straně hlavy.) Následně ruličky přisponkujte pinetkami vzhůru na hlavě. Jakmile máte tuhle fázi hotovou, vzadu na hlavě namotejte vlasy na houbičku a následně vlasy přišpendlete těsně nad krkem. Pokud houbičku nemáte, postupně srolujte vlasy na stejném místě do ruliček, které těsně přiléhají jedna na druhou a zasponkujte je větším množstvím pinetek. Nad ruličku zapíchněte svatební ozdobu a účes pořádně zalakujte.

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️