Tupírování vlasů – jak na něj?

Poslední aktualizace článku: 14. května 2020

Natupírované vlasy máme spojené s 80. lety minulého století, kdy vlasovým trendům vládl nevídaný objem. Často se k němu ale uchylujeme i dnes. Například při tvorbě náročných, nebo jiných dobových účesů. Jak si ale vlasy natupírovat správně? A jak to udělat, aby se nezačaly ničit? 

Jedna ze starších reklam na vlasové přípravky hlásá, že objem dělá dojem. A my musíme souhlasit. Bujná a zdravím překypující hříva je korunou krásy každé ženy, ale i nejednoho muže. Ne každý ale má to štěstí, že mu nadělila příroda. Proto se musí spoléhat na pár kadeřnických fíglů, které dokáží opticky zvětšit i sebeslabší a sebeřidší vlasy. Jedním z nich je tupírování.

Jenže, i když je tahle technika úpravy vlasů opravdu úžasná, při jejím nadměrném používání si je můžete celkem snadno poškodit.

Tupírování vlasů - jak na něj?

V dnešním článku si proto řekneme, jak to dělat správně.

Jak se tupírují vlasy?

K tupírování vlasů se používají speciální tupírovací hřebeny, které bývají podstatně menší a hustší než ty, které používáme na uhlazování a rozčesávání vlasů. (Někdy se jim říká tupíráčky.) Některé z nich jsou z hustých kančích štětin, jiné zase z plastu a mají kovovou rukojeť na oddělování pramenů.

Tupírování vlasů - jak na něj?

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Vlasy před tupírováním pořádně rozčesejte normálním hřebenem. Oddělte pramen, podsuňte pod něj hřeben a začněte ho česat proti směru růstu. Jakmile pramen vlasů získá potřebný objem, zafixujte ho lakem na vlasy. Takto postupujte i na zbytku hlavy. (Případně jen na té části, kterou potřebujete tímto stylem upravit.)

Úplně nejlepší je, když netupírujete čerstvě umyté vlasy, ale počkáte s tím zhruba 1-2 dny dny. V ten moment mají vlasy jinou texturu a tupírování vám bude trochu lépe držet. Tupírovat lze i vlny, které vyrobíte kulmou, nebo žehličkou. Když je ještě předtím rozčešete, vaše vlasy získají správný retro vzhled.

Tupírování vlasů - jak na něj?

Jak předcházet poškození vlasů

Zlatým pravidlem, kterého byste se měla držet je to, že byste to s tupírováním vlasů neměla přehánět. (Rozhodně to nedělejte každý den.) Jinak riskujete, že se vaše krásné kadeře promění v suchý a roztřepený chemlon, který se velmi rychle zacuchá.

Tupírování vlasů - jak na něj?

Vlasy trpí i tím, že je vystavujete příliš velkému nánosu stylingového gelu a fixačního laku. Proto byste měla mít ve svém arzenálu kvalitní šampon pro suché, nebo stylingem a barvením poškozené vlasy.

Dále myslete na to, abyste:

  • Si během umývání smyla veškeré stylingové přípravky
  • Vlasy nemyla příliš horkou vodou
  • Vlasy brutálně neždímala
  • Je sušila měkkým ručníkem a nedrhla je v ruce
  • Si neničila mokré vlasy neuváženým rozčesáváním (mokré vlasy jsou náchylnější k poškození)
  • Si pravidelně zastřihovala konečky
  • Si jednou týdně aplikovala vyživující a regenerační masku

 

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️