Čerstvě odbarvené vlasy – jak o ně správně pečovat?

Pokud máte od přírody tmavé vlasy, nebo chcete docílit nějaké opravdu intenzivní a neobvyklé barvy, často se to neobejde bez odbarvování. Problém je v tom, že odbarvení představuje pro vaše vlasy obrovskou zátěž, která by se vám nemusela v konečném důsledku moc vyplatit. Jak o čerstvě odbarevné vlasy správně pečovat, aby vám nedaly své sbohem?

Když procházíte fotky na sociálních sítích, odevšad na vás začnou vyskakovat ženy s platinově blonďatými prameny. Případně fotky uživatelek, které mají vlasy jasně růžové, zelené, modré nebo fialové.

A vám možná proletí hlavou myšlenka, že byste něco takového také chtěla vyzkoušet. (Musíme vás upozornit, že někdy je účes výsledkem nošení velmi kvalitní paruky.) Počítejte ale s tím, že mnohdy samotnému barvení předchází zesvětlování vlasů, na které pak barva lépe chytne požadovaný odstín.

Jelikož je odbarvování pro vlasy obrovský šok, podíváme se na to, jak ke zesvětlování přistupovat správně.

Rizika odbarvování vlasů

Čerstvě odbarvené vlasy

Vypadá to jednoduše. Zaběhnete si do obchodu pro zesvětlovač a za chvíli máte hotovo. Nebo se objednáte ke kadeřníkovi, který vám vlasy odborně zesvětlí. (Což ale také není zárukou toho, že vlasy neskončí poškozené.)

Ve skutečnosti s sebou odbarvování vlasů nese rizika, mezi která patří:

 • Naběhnutí konečků vlasů (z toho důvodu mohou zesvětlení vlasy působit objemněji)
 • Odstranění melaninu
 • Jiná poréznost
 • Roztřepené konečky
 • Malá univerzálnost (někomu to prostě nesvědčí, i když lidem v jeho okolí ano)
 • Poškození
 • Vysušení
 • Spálení

Z toho důvodu se nevyplatí zesvětlovat vlasy, které nejsou v naprosto dokonalé kondici. V opačném případě riskujete, že o ně můžete během jedné seance odbarvování přijít.

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Jak správně pečovat o odbarvené vlasy?

Čerstvě odbarvené vlasy péče

Jelikož odbarvování významně narušuje přirozenou strukturu vlasů, mohou být po odbarvování velice slabé a citlivé.

Z toho důvodu se vyplatí mít doma speciální vlasové přípravky, které dodají vaši kštici hydrataci a proteiny. Jelikož to bývají dvě samostatné kategorie výrobků, není chyba je pravidelně střídat.

Aby vaše vlasy nedělaly neplechu, fialový šampon na zesvětlené vlasy používejte nejdřív 2 týdny po odbarvení. Asi týden po odbarvení byste si měly nechat ještě zastřihnout konečky, které mohou být odbarvováním dost poškozené. V neposlední řadě mějte po ruce hloubkový kondicionér, který si budete dávat na vlasy jako klasickou masku. (Na 20 minut a pod koupací čepici, nebo ručník.)

Tohle rozhodně nedělejte

Čerstvě odbarvené vlasy - co nedělat

Pokud budete své vlasy po odbarvení zatěžovat, nedopadne to příliš dobře.

Proto se vyhněte:

 • Nadměrnému tepelnému stylingu
 • Trvalé
 • Dalšímu odbarvování
 • Nošení příčesků
 • Používání nevhodných vlasových přípravků
 • Agresivnímu česání vlasů

Jelikož odbarvování vede ke ztrátě hydratace vlasů, tepelný styling tuto situaci ještě znatelně zhorší. Pokud už musíte použít žehličku, nebo kulmu na vlasy, vždycky použijte co nejnižší možnou teplotu a do vlasů nastříkejte speciální přípravek na ochranu vlasů proti působení tepla. Také se snažte snížit používání těchto pomůcek na naprosté minimum.

V neposlední řadě myslete na to, že pokud jste se v minulosti odbarvila a půjdete ke kadeřnici s přáním změnit barvu, je nutné ji informovat o tom, že vlasy prošly v minulosti odbarvením. Jinak hrozí, že nová barva chytne nerovnoměrně a nedocílíte takového výsledku, jaký byste chtěla.

Máte s odbarvováním vlasů nějakou osobní zkušenost? Pokud ano, byla spíš pozitivní, nebo spíš negativní?

Zdroje informací

https://www.refinery29.com/en-us/hair-bleach-damage – Poškození vlasů odbarvováním (anglicky)

https://www.byrdie.com/bleached-blonde-haircare-4845674 – Jak se starat o odbarvené vlasy (anglicky)

✅ TOP 7 vitamínových komplexů nSrovnání vitamínových komplexůa českém trhu

K dokonalému účesu patří krásné a zdravé vlasy, o které je třeba pečovat hlavně zevnitř. Porovnejte si jednotlivé vlasové výživy v našem praktickém testu.

Líbilo se? Dejte nás přečíst také svým přátelům!
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest

O autorovi

Redakce Dokonalyuces.czNa tomto článku se podílel celý náš tým DokonalýÚčes.cz. Připravujeme pro vás tipy ze světa vlasové kosmetiky, přípravků na vlasy, inspirace a zdraví. A to jak pro ženy, tak pro muže. Zvláštní pozornost věnujeme aktuálním beauty trendům, které vám pomohou vybrat ten správný účes v aktuální době.

Za celou redakci děkujeme, že nás čtete. ❤️